reklama

Mleko modyfikowane na witamina D

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez Marlena**, 29 Czerwiec 2011.

1. Marlena**

Marlena** Zaangażowana w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Powiedzcie proszę, czy jeśli podaję niemowlęciu mleko modyfikowane, to powinnam nadal podawac mu witaminę D?

2. ELWIRKA 25

ELWIRKA 25 Mamuśka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    powiem ci ze ja podaje ale moja oli miala robione badania na obecnosc wit d i pila malo mleka i lekar jej zalecil podawanie

3. reklama
  4. rozalka

rozalka Lutówkowo-sierpniowa mama

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mi lekarka mówiła,że jak dziecko pije ok 500 ml mleka dziennie i wychodzi na spacer w słoneczne dni,to nie musi wit.D.

5. marysia868

marysia868 mama Macieja

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    mnie kazala odstawic w lipcu i sierpniu wit d, najlepiej zapytaj lekarza.

6. Maciejka2

Maciejka2 Aktywna w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mi pediatra powiedziala, ze dziecko musialo by wypic 1 litr mleka modyfikowanego aby miec wystarczajaco wit D. Lekarz moim (wczesniaki) zapisal zestaw witamin i tam juz jest D.

7. madziulina-bardzo zla

madziulina-bardzo zla mama dwojki szkrabow

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Co lekarz to opinia. Tutaj gdzie przebywam (UK) witaminy D malenkim dzieciom sie nie podaje, jedynie tym, ktore maja znikomy kontakt ze sloncem i jest podejrzenie krzywizny.
    Moja corcia byla dokarmiana mlekiem modyfikowanym, jest tam odpowiednia dawka witaminy D odpowiednia do wieku dziecka, dodatkowych dawek lekarz nie kazal stosowac, zarowno angielski GP jak i polski pediatra, oboje zgodnie potwierdzili, ze nie ma takiej potrzeby.

8. marysia868

marysia868 mama Macieja

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ja swojemu podaje ale ze wzgledu na duze ciemiączko/

9. yenefer

yenefer Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    niech zadecyduje pediatra. Ja odstawiłam jak piły ponad 500ml i w okresie letnim.

10. reklama
  11. ciężarówka :)

ciężarówka :) Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    my od samego początku jesteśmy na mm i z początku nie musieliśmy przyjmować witaminy D. Po upływie jakiś 3 miesięcy Maja dostawala co 2 dzień. Dzisiaj dowiedziałyśmy się że ze względu na to że Maja jest duża i ze szybko rośnie ma przyjmować witaminę codziennie w pochmurne dni a jeśli jest duzo słońca to dalej co drugi dzień.

12. wampi

wampi ..::..::..::..

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Synek miał duże ciemiączko więc mimo tego, że pił mleko modyfikowane od 8 tygodnia życia musiał dostawać witaminę d. Teraz ciemiączko się zmniejszyło, ale nadal jest, więc mam podawać 1 kropelkę wieczorem. O podawaniu witaminy d powinien zadecydować lekarz.

Poleć forum