reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mleko modyfikowane u 3,5 latka...

Dołączył(a)
3 Czerwiec 2013
Postów
6
witam, czy podawanie mleka u prawie 4-letniego dziecka to nie za długo? Wiem, że można przejść na mleko krowie już od 12 m.ż ale jakoś tak już mój syn przyzwyczaił się do flachy (mleko mod+kasza), że nawet nie myślałam, żeby mu to zmieniać. Jakie mleko będzie dla niego lepsze, a jeżeli krowie to jakie ? ja sama nie pijam, więc się nie orientuję.
 
reklama
Nam pediatra zalecił już zmianę na normalne( córa ma zaraz 21 mcy). Też dostaje flachę jak wcześniej tylko z mleka normalnego + kasza. Mówił żeby kupować normalnie w sklapie( my kupujemy 3,5%) a jeśli od krowy to przegotować.
 
Możesz swobodnie już zmienić mleczko :-)
dodawaj np. kaszki do niego, albo z płatkami.

tak jak agniecha, możesz kupić normalne ze sklepu.
tylko unikaj mleka z napisem UHT.
 
Dziękuję Wam :) tak sobie uświadomiłam, że ten mój chłop już taki duży :D i najwyższa pora zmienić żarełko :) A jakie mleko polecacie?Macie jakiś przetestowanych producentów?
 
ja nie mam jakiś ulubionych producentów, mleko to mleko... jedynie nie wybieram mleka które na opakowaniu ma napisane UHT, bo jest poddawane bardzo wysokiej temperaturze w krótkim czasie w celu sterylizacji i takie mleczko już nie ma tylu dobrych wartości. Wolę w domu zagotować.
 
4 latka i pije z butli?:szok: chyba czas najwyzszy aby juz przestac i nauczyc pic z kubeczka a zresztą juz w tym wieku mleka pic nie musi wystarczy odpowiednia dieta.Mój ma 16 mies i nie pije mleka.
 
Prawidłowo do 3 roku życia dziecko powinno pić mleko.
Często mamy dają mleko krowie już wcześniej, ale żeby w ogóle nie dawać ?
 
Tak, ma prawie 4 lata i pije z butli wieczorną kolację. Wiem, że nie musi pić mleka, ale skoro lubi to czemu mu zabraniać? Umie pić z kubeczka tak jak i posługiwać się nożem i widelcem, ale to już taki jego wieczorny rytuał flacha. W sumie znam trochę dzieciaczków, które mając 5 czy 6 lat jedzą flachę, więc dla mnie to nic dziwnego...
 
Może chodziło nie o sam fakt przyzwyczajenia do butli, a o zgryz dziecka, bo faktycznie długie ssanie smoczka czy butelki na to wpływa.
dzastin, próbowałaś już mleczko krowie dać ? :)
 
reklama
Ponoć ja też do 5 roku jadłam flachę, ale na zęby nigdy nie narzekałam... (tfutfu :-) ) No, mam nadzieję, ze i u Franka nie będzie później problemów. A co do mleka to, tak podałam mu już kilka razy (z kaszą). Chyba nie ma dla niego różnicy, chociaż wczoraj wieczorem zjadł trochę i stwierdził, że jakieś "stare to mleczko" :-) Tak się zastanawiałam, czy na jakiś kożuch nie trafił :)
 
Do góry