reklama

mleko modyfikowane u 3,5 latka...

Temat na forum 'Żywienie dzieci - porady' rozpoczęty przez dzastin5, 6 Czerwiec 2013.

1. dzastin5

dzastin5 Początkująca w BB

witam, czy podawanie mleka u prawie 4-letniego dziecka to nie za długo? Wiem, że można przejść na mleko krowie już od 12 m.ż ale jakoś tak już mój syn przyzwyczaił się do flachy (mleko mod+kasza), że nawet nie myślałam, żeby mu to zmieniać. Jakie mleko będzie dla niego lepsze, a jeżeli krowie to jakie ? ja sama nie pijam, więc się nie orientuję.

2. agniecha_bebecha

agniecha_bebecha Mama Majozy

Nam pediatra zalecił już zmianę na normalne( córa ma zaraz 21 mcy). Też dostaje flachę jak wcześniej tylko z mleka normalnego + kasza. Mówił żeby kupować normalnie w sklapie( my kupujemy 3,5%) a jeśli od krowy to przegotować.

3. reklama
  4. Mariolciaa

Mariolciaa Fanka BB :)

Możesz swobodnie już zmienić mleczko :-)
    dodawaj np. kaszki do niego, albo z płatkami.

tak jak agniecha, możesz kupić normalne ze sklepu.
    tylko unikaj mleka z napisem UHT.

5. dzastin5

Dziękuję Wam :) tak sobie uświadomiłam, że ten mój chłop już taki duży :D i najwyższa pora zmienić żarełko :) A jakie mleko polecacie?Macie jakiś przetestowanych producentów?

6. Mariolciaa

ja nie mam jakiś ulubionych producentów, mleko to mleko... jedynie nie wybieram mleka które na opakowaniu ma napisane UHT, bo jest poddawane bardzo wysokiej temperaturze w krótkim czasie w celu sterylizacji i takie mleczko już nie ma tylu dobrych wartości. Wolę w domu zagotować.

7. ANEK M

ANEK M Fanka BB :)

4 latka i pije z butli?:szok: chyba czas najwyzszy aby juz przestac i nauczyc pic z kubeczka a zresztą juz w tym wieku mleka pic nie musi wystarczy odpowiednia dieta.Mój ma 16 mies i nie pije mleka.

8. Mariolciaa

Prawidłowo do 3 roku życia dziecko powinno pić mleko.
    Często mamy dają mleko krowie już wcześniej, ale żeby w ogóle nie dawać ?

9. dzastin5

Tak, ma prawie 4 lata i pije z butli wieczorną kolację. Wiem, że nie musi pić mleka, ale skoro lubi to czemu mu zabraniać? Umie pić z kubeczka tak jak i posługiwać się nożem i widelcem, ale to już taki jego wieczorny rytuał flacha. W sumie znam trochę dzieciaczków, które mając 5 czy 6 lat jedzą flachę, więc dla mnie to nic dziwnego...

10. reklama
  11. Mariolciaa

Może chodziło nie o sam fakt przyzwyczajenia do butli, a o zgryz dziecka, bo faktycznie długie ssanie smoczka czy butelki na to wpływa.
    dzastin, próbowałaś już mleczko krowie dać ? :)

12. dzastin5

Ponoć ja też do 5 roku jadłam flachę, ale na zęby nigdy nie narzekałam... (tfutfu :-) ) No, mam nadzieję, ze i u Franka nie będzie później problemów. A co do mleka to, tak podałam mu już kilka razy (z kaszą). Chyba nie ma dla niego różnicy, chociaż wczoraj wieczorem zjadł trochę i stwierdził, że jakieś "stare to mleczko" :-) Tak się zastanawiałam, czy na jakiś kożuch nie trafił :)

Poleć forum