reklama

mleko modyfikowane u 3,5 latka...

Temat na forum 'Żywienie dzieci - porady' rozpoczęty przez dzastin5, 6 Czerwiec 2013.

 1. dzastin5

  dzastin5

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  witam, czy podawanie mleka u prawie 4-letniego dziecka to nie za długo? Wiem, że można przejść na mleko krowie już od 12 m.ż ale jakoś tak już mój syn przyzwyczaił się do flachy (mleko mod+kasza), że nawet nie myślałam, żeby mu to zmieniać. Jakie mleko będzie dla niego lepsze, a jeżeli krowie to jakie ? ja sama nie pijam, więc się nie orientuję.
   
 2. agniecha_bebecha

  agniecha_bebecha Mama Majozy

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Nam pediatra zalecił już zmianę na normalne( córa ma zaraz 21 mcy). Też dostaje flachę jak wcześniej tylko z mleka normalnego + kasza. Mówił żeby kupować normalnie w sklapie( my kupujemy 3,5%) a jeśli od krowy to przegotować.
   
 3. reklama
 4. Mariolciaa

  Mariolciaa Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Możesz swobodnie już zmienić mleczko :-)
  dodawaj np. kaszki do niego, albo z płatkami.

  tak jak agniecha, możesz kupić normalne ze sklepu.
  tylko unikaj mleka z napisem UHT.
   
 5. dzastin5

  dzastin5

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Dziękuję Wam :) tak sobie uświadomiłam, że ten mój chłop już taki duży :D i najwyższa pora zmienić żarełko :) A jakie mleko polecacie?Macie jakiś przetestowanych producentów?
   
 6. Mariolciaa

  Mariolciaa Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  ja nie mam jakiś ulubionych producentów, mleko to mleko... jedynie nie wybieram mleka które na opakowaniu ma napisane UHT, bo jest poddawane bardzo wysokiej temperaturze w krótkim czasie w celu sterylizacji i takie mleczko już nie ma tylu dobrych wartości. Wolę w domu zagotować.
   
 7. ANEK M

  ANEK M Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  1
  4 latka i pije z butli?:szok: chyba czas najwyzszy aby juz przestac i nauczyc pic z kubeczka a zresztą juz w tym wieku mleka pic nie musi wystarczy odpowiednia dieta.Mój ma 16 mies i nie pije mleka.
   
 8. Mariolciaa

  Mariolciaa Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Prawidłowo do 3 roku życia dziecko powinno pić mleko.
  Często mamy dają mleko krowie już wcześniej, ale żeby w ogóle nie dawać ?
   
 9. dzastin5

  dzastin5

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Tak, ma prawie 4 lata i pije z butli wieczorną kolację. Wiem, że nie musi pić mleka, ale skoro lubi to czemu mu zabraniać? Umie pić z kubeczka tak jak i posługiwać się nożem i widelcem, ale to już taki jego wieczorny rytuał flacha. W sumie znam trochę dzieciaczków, które mając 5 czy 6 lat jedzą flachę, więc dla mnie to nic dziwnego...
   
 10. reklama
 11. Mariolciaa

  Mariolciaa Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Może chodziło nie o sam fakt przyzwyczajenia do butli, a o zgryz dziecka, bo faktycznie długie ssanie smoczka czy butelki na to wpływa.
  dzastin, próbowałaś już mleczko krowie dać ? :)
   
 12. dzastin5

  dzastin5

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Ponoć ja też do 5 roku jadłam flachę, ale na zęby nigdy nie narzekałam... (tfutfu :-) ) No, mam nadzieję, ze i u Franka nie będzie później problemów. A co do mleka to, tak podałam mu już kilka razy (z kaszą). Chyba nie ma dla niego różnicy, chociaż wczoraj wieczorem zjadł trochę i stwierdził, że jakieś "stare to mleczko" :-) Tak się zastanawiałam, czy na jakiś kożuch nie trafił :)
   

Poleć forum