reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mleko modyfikowane w nocy

Ellie1981

mama majowa'09
Dołączył(a)
14 Luty 2009
Postów
139
Miasto
Leeds UK
hej dziewczyny, moglybyscie sie podzielic swoimi sposobami przygotowywania mleka w nocy dla pociechy? Ja wlasnie jestem wtrakcie odlaczania malej od piersi,a ze budzi mi sie w nocy dosc czesto to chcialabym jej przygotowac mleko modyfikowane, ktore w dzien juz pije. Tylko zupelnie nie wiem jak sie za to zabrac zeby bylo szybko i sprawnie - mala jest w nocy baaardzo niecierpliwa
 
reklama
Mozesz pod wieczor przegotowac wode chwilke odczekac i wlac do termosu. Ja tak robie. Jakby czasem malemu sie zachcialo pic to mleko jest zrobione w kilka minut.
 
Ja miałam całą noc włączony podgrzewacz. Wsadzałam butlę z gotową wodą w odp. ilości. Jak je w nocy więcej niż raz, to szykowałam tyle samo butelek. Podgrzewacz baby ono.
 
Ja od początku karmię mlekiem modyfikowanym . Przedewszystkim super jest mieć podgrzewacz do butelek z termostatem nastawionym na idealną temp. dla butelek, ja nastawiam na 40st. i podgrzewam całą noc w nim wodę , bo dzidzia różnie się budzi, teraz już naszczęście raz w nocy . Do suchych , czystych butelek wsypuję odp. ilość mleka już przed pójściem spać i tylko zalewam już gotową , idealną wodą z podgrzewacza. Teraz Julka ma 5 m-cy i podgrzewacz również wykorzystuję do podgrzewania obiadków ze słoiczków.Jest to bardzo wygodne i szybciutko się przygotowywuje. pozdrawiam!
 
przy pierwszym dziecku nastawiałam sobie budzik na 2 w nocy i przewaznie to ja go budzilam na mleczko, a nie on mnie. Miałam przygotowana butelkę z wodą, dodawałam mleczko i do podgrzewacza :-)
drugie dziecko karmię tylko piersią
 
ja gotuję wodę i do termosu wlewam. Wieczorem szykuję butelki i wlewam do każdej tej gorącej wody po ok 60ml, żeby ostygła i jak mała się zaczyna wybudzać to pędzę dolać tą gorącą wodę z termosu i mleczko wsypac i w minutkę mam jedzonko. W dzień robię tak samo.
 
ja jak jeszcze karmiłam mała to przegotowaną wode mialam w czajniku.podgrzewalam ja tylko troszke.ale ja mam tak czysta wode ze nie wiem co to kamien w czajniku:)))))
 
Ostatnia edycja:
Witam, ja dokładanie jak większość z was woda w podgrzewaczu obok łóżka i w słoiczkach po daniach mam odmierzoną ilość mleka i jak małą się budzi to nie muszę już odmierzać mleka:-):-)
 
przy pierwszym dziecku nastawiałam sobie budzik na 2 w nocy i przewaznie to ja go budzilam na mleczko, a nie on mnie. Miałam przygotowana butelkę z wodą, dodawałam mleczko i do podgrzewacza :-)
drugie dziecko karmię tylko piersią

Ło matko kobieto szacun .. ja jak sie nie budził to skakałam z radości a Ty budziłaś sama:-D:-D

Ja robiłam tak : woda gorąca w termosie , obok zimna w butelce wlewałam tej i tej ile trzeba jak się zrobi kilka razy to juz wprawa ile czego jest a mleko miałam przygotowane w takim czymś
pojemnik na mleko w proszku Avent - 3 porcje (801952572) - Aukcje internetowe Allegro
jakoś bym się bała miec włączony podgrzewacz nie wiem czemu .:confused:
 
reklama
czyli do takiej letniej wody - idealnej do picia dla malucha - dosypujecia mleka? bo ja tak myslalam czy to mleczko sie w takiej wodzie rozpusci? jak robie w dzien majac wiecej czasu to, wg instrukcji na opakowaniu, gotuje wode, zostawiam w czajniku na pol godz, rozrabiam mleczko i zawsze wtedy musze jeszcze ostudzic zanim podam....troche jest to meczace :(
 
Do góry