reklama

mleko modyfikowane

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez pawel2008, 15 Styczeń 2009.

1. pawel2008

pawel2008 Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    witam moj 3 tygodniowy synek jest karmiony mlekiem nan ha 1 (brak pokarmu u mamy), czasem kiedy zrobie mu 120ml wypije 60ml i odlatuje w gleboki sen, mam pytanie czy te pozostale 60ml moge wykorzystac pozniej troszke odgrzewajac? czy to jest jednorazowa dawka i niewykorzystane mleko nie nadaje sie do pozniejszego uzytku? jesli mozna wykorzystac pozniej to po jakim maksymalnie czasie jeszcze moge go uzyc?

2. mag80

mag80 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Na opakowaniu masz napewno napisane zeby nie wykorzystywac ponownie resztek pokarmu i ze nalezy go zuzyc maksymalnie w ciągu godziny.Mi sie czasem zdarza ze mala zacznie robic kupke w czasie karmienia wiec ide ja przebrac a potem troszeczke podgrzewam mleczko i daje jej, ale to chwila tylko jest.Moze lepiej z takim maluszkiem nie ryzykowac podawania mleczka po dluzszym czasie.

3. reklama
  4. aniam141

aniam141 Wrześniowe mamy 2008

Najlepsze odpowiedzi:
    1
    Takie mleko trzeba wylać .

5. niuniamilan

niuniamilan Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ja tez zawsze wylewam,czasem pocz ok 15 min i sprobuje dac mu jeszcze raz,nie bedzie za zimne i czesto wypija,ale jak nie to wylewam,mialam okres gzie moj maly nie pil wogole przez 2 dni bo cos mu sie cos odwidzialo,pewnie powodem byly zeby i wylalam mnostwo ale coz

6. KasiaSun

KasiaSun zaczarowana

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ile??? 120ml to wypija dwu miesięczne dziecię :p
    ja karmiłam moim mlekiem, ale odciąganym do butelki, bo synek nie chciał piersi i 60ml wystarczało mu w zupełności; w drugim miesiącu zaczął domagać się więcej, a wtedy zwiększałam mu ml mleka do 90-120
    teraz będzie powoli kończył 3 miesiące, jest niestety na mleku z puszki i pije 150ml

7. rozalka

rozalka Lutówkowo-sierpniowa mama

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Jak przez kilka dni widzisz,ze dziecko je mniej ,to po co robic takie duze porcje?Mleczko nie wypite trzeba wylać,moga sie tam namnażać bakterie i zaszkodzic dziecku.:tak:

8. rapunzel

rapunzel czyli roszpunka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    pawle, ojejku jejku, 120 ml to wypija mój 5-miesięczny synek... wylewaj co zostanie, a jak masz wątpliwości czemu, to sobie powąchaj to mleczko po godzinie, jak wali ;-)
    Ja bym robiła z 60 lub 90 ml wody to mleczko

9. pawel2008

pawel2008 Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    napisalem ze czasem tylko zdarzy sie ze maly nie wypije calych 120ml ale nie znaczy to ze nie dopija od kilku dni, zdarzylo sie moze z 2 razy w ciagu tygodnia stad pytanie, oczywiscie nie ma problemu wyleje reszte. a co do ilosci ze 120ml modyfikowanego to za duzo dla 3 tygodniowego malucha to nie uwazam ze to za duzo, przeciez miedzy drugim i 3 tygodniem dziecko ma skok rozwojowy i pije wiecej co z reszta potwierdzaja dawki napisane na puszce, poza tym kazde dziecko jest inne jeden wypije 40ml i ma dosc a inny wypije 120 i dalej kweka, jakby to bylo naturalne mleko to moze pic ile chce ale modyfikowanego nie przekraczam tyle co napisane na puszce, chyba ze dalej kweka ze mu malo i uda sie odciagnac troche mamie naturalnego to dam troche naturalnego naturalnego i spokoj. srodowiskowa mowila ze co do ilosci to jest bardzo dobrze i nie mamy co zmieniac.

10. reklama
  11. rozalka

rozalka Lutówkowo-sierpniowa mama

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ale nikt Ci nie mówi,że masz to zmieniać(tzn. ilośc podawanego mleka).Po prostu dziewczyny były zdziwione,ze maluch tyle wypija.Z reszta ja też.Niech je na zdrówko ile potrzebuje.:tak:
    a pozostałe mleko,nie ma rady,trzeba wylac.

Poleć forum