reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mleko modyfikowane

Dołączył(a)
15 Styczeń 2009
Postów
10
witam moj 3 tygodniowy synek jest karmiony mlekiem nan ha 1 (brak pokarmu u mamy), czasem kiedy zrobie mu 120ml wypije 60ml i odlatuje w gleboki sen, mam pytanie czy te pozostale 60ml moge wykorzystac pozniej troszke odgrzewajac? czy to jest jednorazowa dawka i niewykorzystane mleko nie nadaje sie do pozniejszego uzytku? jesli mozna wykorzystac pozniej to po jakim maksymalnie czasie jeszcze moge go uzyc?
 
reklama
Na opakowaniu masz napewno napisane zeby nie wykorzystywac ponownie resztek pokarmu i ze nalezy go zuzyc maksymalnie w ciągu godziny.Mi sie czasem zdarza ze mala zacznie robic kupke w czasie karmienia wiec ide ja przebrac a potem troszeczke podgrzewam mleczko i daje jej, ale to chwila tylko jest.Moze lepiej z takim maluszkiem nie ryzykowac podawania mleczka po dluzszym czasie.
 
ja tez zawsze wylewam,czasem pocz ok 15 min i sprobuje dac mu jeszcze raz,nie bedzie za zimne i czesto wypija,ale jak nie to wylewam,mialam okres gzie moj maly nie pil wogole przez 2 dni bo cos mu sie cos odwidzialo,pewnie powodem byly zeby i wylalam mnostwo ale coz
 
czasem kiedy zrobie mu 120ml

ile??? 120ml to wypija dwu miesięczne dziecię :p
ja karmiłam moim mlekiem, ale odciąganym do butelki, bo synek nie chciał piersi i 60ml wystarczało mu w zupełności; w drugim miesiącu zaczął domagać się więcej, a wtedy zwiększałam mu ml mleka do 90-120
teraz będzie powoli kończył 3 miesiące, jest niestety na mleku z puszki i pije 150ml
 
witam moj 3 tygodniowy synek jest karmiony mlekiem nan ha 1 (brak pokarmu u mamy), czasem kiedy zrobie mu 120ml wypije 60ml i odlatuje w gleboki sen, mam pytanie czy te pozostale 60ml moge wykorzystac pozniej troszke odgrzewajac? czy to jest jednorazowa dawka i niewykorzystane mleko nie nadaje sie do pozniejszego uzytku? jesli mozna wykorzystac pozniej to po jakim maksymalnie czasie jeszcze moge go uzyc?

Jak przez kilka dni widzisz,ze dziecko je mniej ,to po co robic takie duze porcje?Mleczko nie wypite trzeba wylać,moga sie tam namnażać bakterie i zaszkodzic dziecku.:tak:
 
pawle, ojejku jejku, 120 ml to wypija mój 5-miesięczny synek... wylewaj co zostanie, a jak masz wątpliwości czemu, to sobie powąchaj to mleczko po godzinie, jak wali ;-)
Ja bym robiła z 60 lub 90 ml wody to mleczko
 
napisalem ze czasem tylko zdarzy sie ze maly nie wypije calych 120ml ale nie znaczy to ze nie dopija od kilku dni, zdarzylo sie moze z 2 razy w ciagu tygodnia stad pytanie, oczywiscie nie ma problemu wyleje reszte. a co do ilosci ze 120ml modyfikowanego to za duzo dla 3 tygodniowego malucha to nie uwazam ze to za duzo, przeciez miedzy drugim i 3 tygodniem dziecko ma skok rozwojowy i pije wiecej co z reszta potwierdzaja dawki napisane na puszce, poza tym kazde dziecko jest inne jeden wypije 40ml i ma dosc a inny wypije 120 i dalej kweka, jakby to bylo naturalne mleko to moze pic ile chce ale modyfikowanego nie przekraczam tyle co napisane na puszce, chyba ze dalej kweka ze mu malo i uda sie odciagnac troche mamie naturalnego to dam troche naturalnego naturalnego i spokoj. srodowiskowa mowila ze co do ilosci to jest bardzo dobrze i nie mamy co zmieniac.
 
reklama
jest inne jeden wypije 40ml i ma dosc a inny wypije 120 i dalej kweka, jakby to bylo naturalne mleko to moze pic ile chce ale modyfikowanego nie przekraczam tyle co napisane na puszce, chyba ze dalej kweka ze mu malo i uda sie odciagnac troche mamie naturalnego to dam troche naturalnego naturalnego i spokoj. srodowiskowa mowila ze co do ilosci to jest bardzo dobrze i nie mamy co zmieniac.

Ale nikt Ci nie mówi,że masz to zmieniać(tzn. ilośc podawanego mleka).Po prostu dziewczyny były zdziwione,ze maluch tyle wypija.Z reszta ja też.Niech je na zdrówko ile potrzebuje.:tak:
a pozostałe mleko,nie ma rady,trzeba wylac.
 
reklama
Do góry