reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko, papki i kanapki, czyli nowe pokarmy w diecie maluszkow :-)

Merlin_

Fanka BB :)
Dołączył(a)
12 Kwiecień 2012
Postów
945
Miasto
Warszawa
Ostatnia edycja:
reklama
o dobry temat :-) sama z checia sie czegos dowiem o karmieniu... Ja to bladaa jestem-1 dziecko bedzie wiec same rozumiecie :rofl2:...
 
a doświadczone mamy mogą coś podpowiedzieć o porcjach jakie dziecku sie robi ? Chodzi mi o to że czasem dzidzie trzeba dokarmiać sztucznym od pierwszych dni kiedy my mamy za mało mleczka lub w ogóle jakie są dawki ?
 
a doświadczone mamy mogą coś podpowiedzieć o porcjach jakie dziecku sie robi ? Chodzi mi o to że czasem dzidzie trzeba dokarmiać sztucznym od pierwszych dni kiedy my mamy za mało mleczka lub w ogóle jakie są dawki ?
ja dokarmiałam Bebikiem. tam miarka pozwala na robienie porcji co 30ml, czyli 30, 60, 90, 120 itd..
Pewnie inne mleka podobnie, ale nigdy nie uzywalam i nie jestem pewna ;-)
no wiec na poczatku robilam tylko te 30ml w malej buteleczce. poczatkowo to wystarczalo, ewent robilam kolejne 30ml jak cos. lepiej dorobic, niz wylac nadmiar, bo jak cos to i tak nie powinno sie po jakims czasie uzyc tego mleka, wiec nie da sie robic "na zapas" :-)
 
ja mojego smyka dokarmiałam najpierw mlekiem Gerber (wg mnie jest dobrym a tanim mleczkiem) ale potem się okazało, że synek jest alergikiem (potem sie okazało jednak, że nie - ale to po 1,5 roku) i jadł Bebilon Pepti.
 
ja dokarmialam tylko w szpitalu bo bardzo chcialam wyjść do domu i bałam się że mala zbyt spada na wadze więc chciałam ją podtuczyć. W domu przez pół roku starczyło jej mleko z piersi potem wróciłam do pracy i wtedy wprowadziliśmy MM bebiko, które pije do dzisiaj
 
A ja mam pytanie do mamus ktore karmiły maluchy piersia co u was wspomagało laktacje ? Herbatki czy jakies inne sposoby miałyscie ...
 
A ja mam pytanie do mamus ktore karmiły maluchy piersia co u was wspomagało laktacje ? Herbatki czy jakies inne sposoby miałyscie ...

Karmiłam synka 18 miesięcy i pewnie karmiłabym dalej gdyby nie kolejna ciąża :) Początki były naprawdę ciężkie...a najlepszym sposobem na wpomaganie laktacji jest moim zdaniem...częste przystawianie do piersi, po herbatkach nie widziałam rożnicy, no i kazali mi w szpitalu dużo wody pić.
 
reklama
To znaczy że można karmić piersią i dokarmiać sztucznym? to nie zahamuje laktacji?

Czasami trzeba ja tak syna karmiłam piersia i potem jeszcze butelke dawałam Bebiko dokładnie bo sie nie najadał ale w koncu poległam był strasznym głodomorem i duzy był jak sie urodził i przeszłam tylko na butelke ... corke karmiłam piersia głownie potem musiałam zaczac dawac specjalne mleko bo ona refluks miała i wymiotowała po kazdym karmieniu potem alergia doszła a ja z powodu silnego stresu straciłam reszte pokarmu i tez na butelce młoda wyladowała ...a teraz bardzo bym chciała karmic tylko i wyłacznie piersia i bede sie bronic zeby nie dokarmiac moze sie uda ...dlatego juz szukam w necie info o sposobach wspomagajacych laktacje i poradni laktacyjnej gdzies w poblizu..
 
Do góry