reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko, papki i kanapki, czyli nowe pokarmy w diecie maluszkow :-)

reklama
Już na kakao.

Potrawkę w sensie posypkę? Sezam np. papryka, zioła wszelkie, curry, kurkuma, wszystko generalnie.

A ja małej nie mogę dawać sezamu, papryki bo alergolog mówiła, że bardzo potrafią uczulać, z ziołami nie wiem bo akurat o te nie pytałam, ale generalnie już nic nowego nie kazała wprowadzać, bo stwierdziła, że i tak nasze dziecko ma szeroką dietę. A mi się wydawało że w kółko to samo je. Jak robiłam np. risotto z ryżem, mięskiem, kukurydzą i groszkiem konserwowym to małą wysypało i kukurydzę i groszem mam odstawić, ale konserwowe, bo jeśli chodzi o kukurydzę w kolbie to mogę dawać. Ogólnie to już nie wiem jak jej urozmaicać jadłospis. Ostatnio popularne były papki na bazie kaszy jaglanej czy też ryżu z pieczonym jabłkiem lub z mięskiem i marchewką lub z tartym jabłuszkiem i masełkiem. Ale też same warzywa w całości z masełkiem np. brokuły, marchewa, ziemniaki, fasolka szparagowa itp. Kisielek własnej roboty z jabłuszkiem tartym na dużych oczkach. Robiłam jej grochówkę, ale już nie mogę bo jest groch wykluczony z diety. Zupka dyniowa krem z lanymi kluseczkami, pulpeciki z mięska kurczaka, gulasz z królika w sosie własnym, makarony z oliwą z oliwek, omlecik- ale na razie podawać jajek nie mogę.
 
Weronika ani na paprykę ani na sezam nie jest uczulona. Ja jej nawet wysypuję troszkę na tackę luzem jak potrzebuję chwilę i ona sobie tam dłubie, tak samo robię z siemieniem lnianym. Jest boska gdy ziarenka łapie w paluszki. :-p
 
mój Oli kiedyś po pomidorach został wysypany na rączkach. ale dziś za zupę pomidorową, ogólnie danie z pomidorami da się pokroić.

oprócz tej nieszczęsnej laktozy może wszystko jeść. chociaż nie, jęczmienna średnio, bo w kupie widziałam...
 
Jasminum82 - nic na siłę, jak nie teraz to za rok może spróbuje.


Weronika to pożeracz owoców, zupełnie jak Adrianna. Mam dwa owocopotworki. I bardzo mnie to cieszy.
 
reklama
czy ktoras z Was dawala watrobke? jesli tak to jaka? jesli nie to dlaczego? strasznie za mna chodzi watrobka i Oli zapewne sie podlaczy wiec wole sie przygotowac ;)
 
Do góry