reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko, papki i kanapki, czyli nowe pokarmy w diecie maluszkow :-)

Maluszek taka kupa to normalna jest mówią, ze zdrowa kupa to wodnista i żólta:) i słychać takie bulgotanie jak idzie to nie jest nic zlego. Mój synuś je tak jak Twój ale w nocy za to śpi dlużej... jak to u Ciebie jest? może tak samo... pamiętaj, że dla dziecka cycowego cyc to nie tylko jedzenie, ale również picie :tak:jak jest cieplej potrzebuje cyca częściej

Ja karmię wyłącznie cycem... mam tak obolałe brodawki, ale daję radę...
 
reklama
a u nas kupy cały czas zielone :D
i pani dr mówi, że dziecko nie dojada choć przybiera normalnie i karze więcej futrować mm :crazy:
 
Doti a może pojdziesz na konsultację do innego pediatry co? ja pamiętam z Sebkiem zastanawiałam się, czy mam dobre mleko to lekarka mi powiedziała, że skoro przybiera dziecko na wadze to jest ok. Nie wiem dlaczego lekarka zadecydowała zwiększyć MM u Ciebie a ile mala przybrała od urodzenia?
 
a u nas kupy cały czas zielone :D
i pani dr mówi, że dziecko nie dojada choć przybiera normalnie i karze więcej futrować mm :crazy:

sorki ale dla mnie to jakieś nie teges???dziecko dobrze przybiera to czemu dawac więcej jedzenia??czy aby na pewno nie dojada???co innego gdyby spadało z wagi...skonsultowałabym to jeszcze z inną pediatrą...
 
Z Adą to było tak, jak leżałam po CC na oiom-ie, bo miałam problemy po cc, 3 godziny, to M podał Malutkiej butlę, później cyca załapała od razu, ja jako doświadczona mama cycowa byłam pewna, że ładnie pije, jedynie co to po 3 dniach cycki nie zaczęły jeszcze być pełne, a Ada płakała, ale myślałam, i zresztą pielęgniarki też, że ma gazy. Okazało się, że malutka schudła pół kilo:szok:, przynieśli mi maszynkę do dojenia, i jak ściągnęłam pokarm z obu piersi to uzbierało się jakieś 10ml:szok: MOJE DZIECKO PŁAKAŁO Z GŁODU! brodawki miałam w opłakanym stanie. Przynieśli jej mleczko w butelce, i............. dziecko zasnęło na 4 godziny, i już tak zostało, bo jak chciałam ja do cyca przystawić to płakała jak szalona. Mam zdecydowana kobietkę, idącą na łatwiznę:-) po co miała się męczyć zwykłym porodem, zażyczyła sobie CC, i po co ma się męczyć ciągnąć cyca, jak z buteleczki łatwiej.
A! Najważniejsze! Trzech synków karmiła dłuuuugo cycem, i zawsze słyszałam, że tak łatwiej i prościej! No i jak dla mnie ten mit został obalony na zawsze. Daje butelkę, przygotowanie mleczka trwa minutkę, malutka zjada, robi fest beka i zasypia, a śpi i po 5 godzin (może spała by i dłużej, ale ją budzę na papu), ja jestem wyspana, M może dać butlę a ja jestem free:-) Zero karmienia nieraz i co pół godziny! Kacek to do 2 lat budził się w nocy i co godzinę na mleko, nie chciał nic innego, nawet mojego mleczka tylko z butelki. Wiecznie cieknące cycki:rofl2:
Więc jak ktoś mi powie, że cyckiem jest prościej, to się nieźle uśmieję:-) A czy zdrowiej? Kacek miał już katar w wieku 2 tygodni, wieczny stres, co zjeść, żeby czasami brzuszek nie bolał, problemy z odbijaniem, jak trzymałam skubańca w nocy przez 20 minut do beknięcia, to ni hu, hu, a jak już wpadałam głową do łóżeczka i kładłam delikwenta, niby zaśnietego na amen, to zaraz się budził, bo w brzuchu powietrze, i albo kończyło się znowu bekiem i cycem , albo czkawką i znowu cycem o matko!!!!:-)
Tak się rozpisałam, ale to dla dziewczyn, które nie chcą, nie mogą, lub mają już dosyć cycowania, żeby się nie martwiły, nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło:-)
 
AXARAI hehe uśmiałam się :D cyt." Mam zdecydowana kobietkę, idącą na łatwiznę
biggrin.gif
po co miała się męczyć zwykłym porodem, zażyczyła sobie CC, i po co ma się męczyć ciągnąć cyca, jak z buteleczki łatwiej. "
to fakt kobitka twa wie czego chce :D a co do łatwiej to ja jednak uprę sie że z cyca lepiej ;) to przygotowanie czy mycie butelek itd.no jednak dla mnie nie fajne(jak Domiś miał 5 mieisęcy to karmiłam butelką bo miał alergię takze porównanie mam)a tak to głodny?prosze mlesio ciepłe na miejscu jest :D a co do spania no moje smerfy elegancko spały a jedynie Domis z poczatku gorzej ale potem unormował sie a Alanek to całe nocki mi przesypiał na cycku :))takze to zalezy od dziecka bardziej z tym spaniem...
 
Doti a może pojdziesz na konsultację do innego pediatry co? ja pamiętam z Sebkiem zastanawiałam się, czy mam dobre mleko to lekarka mi powiedziała, że skoro przybiera dziecko na wadze to jest ok. Nie wiem dlaczego lekarka zadecydowała zwiększyć MM u Ciebie a ile mala przybrała od urodzenia?

mała przybrała 0,5 kg od urodzenia i nie ma spadków póki co
mały skubaniec jak zasmakowała 90ml to teraz jak dam jej 60 to jest larmo
moja mama się śmieje, że ma to po mnie, bo ja w wieku 1m musiałam mieć dodatkowo butlę, a jak miałam niecałe 4m to już wpierniczałam kaszki
chyba się wybiorę do innego pediatry, może prywatnie
bo jak w piątek każe mi dawać małej 120ml bo nadal zielone kupki to oszaleję
a cyca miała ciągnąć tylko 15min
to chyba zademonstruje pani doktor i zapytam jakim cudem za każdym razem mam wyrywać dziecku cyca jak ona lubi tak z 30 minut


sorki ale dla mnie to jakieś nie teges???dziecko dobrze przybiera to czemu dawac więcej jedzenia??czy aby na pewno nie dojada???co innego gdyby spadało z wagi...skonsultowałabym to jeszcze z inną pediatrą...

sama tego nie rozumiem

Z Adą to było tak, jak leżałam po CC na oiom-ie, bo miałam problemy po cc, 3 godziny, to M podał Malutkiej butlę, później cyca załapała od razu, ja jako doświadczona mama cycowa byłam pewna, że ładnie pije, jedynie co to po 3 dniach cycki nie zaczęły jeszcze być pełne, a Ada płakała, ale myślałam, i zresztą pielęgniarki też, że ma gazy. Okazało się, że malutka schudła pół kilo:szok:, przynieśli mi maszynkę do dojenia, i jak ściągnęłam pokarm z obu piersi to uzbierało się jakieś 10ml:szok: MOJE DZIECKO PŁAKAŁO Z GŁODU! brodawki miałam w opłakanym stanie. Przynieśli jej mleczko w butelce, i............. dziecko zasnęło na 4 godziny, i już tak zostało, bo jak chciałam ja do cyca przystawić to płakała jak szalona. Mam zdecydowana kobietkę, idącą na łatwiznę:-) po co miała się męczyć zwykłym porodem, zażyczyła sobie CC, i po co ma się męczyć ciągnąć cyca, jak z buteleczki łatwiej.
A! Najważniejsze! Trzech synków karmiła dłuuuugo cycem, i zawsze słyszałam, że tak łatwiej i prościej! No i jak dla mnie ten mit został obalony na zawsze. Daje butelkę, przygotowanie mleczka trwa minutkę, malutka zjada, robi fest beka i zasypia, a śpi i po 5 godzin (może spała by i dłużej, ale ją budzę na papu), ja jestem wyspana, M może dać butlę a ja jestem free:-) Zero karmienia nieraz i co pół godziny! Kacek to do 2 lat budził się w nocy i co godzinę na mleko, nie chciał nic innego, nawet mojego mleczka tylko z butelki. Wiecznie cieknące cycki:rofl2:
Więc jak ktoś mi powie, że cyckiem jest prościej, to się nieźle uśmieję:-) A czy zdrowiej? Kacek miał już katar w wieku 2 tygodni, wieczny stres, co zjeść, żeby czasami brzuszek nie bolał, problemy z odbijaniem, jak trzymałam skubańca w nocy przez 20 minut do beknięcia, to ni hu, hu, a jak już wpadałam głową do łóżeczka i kładłam delikwenta, niby zaśnietego na amen, to zaraz się budził, bo w brzuchu powietrze, i albo kończyło się znowu bekiem i cycem , albo czkawką i znowu cycem o matko!!!!:-)
Tak się rozpisałam, ale to dla dziewczyn, które nie chcą, nie mogą, lub mają już dosyć cycowania, żeby się nie martwiły, nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło:-)

niezła jesteś
wyślij mi trochę tych pozytywnych fluidów :D


rozmawiałam z inną położną laktacyjną i zdziwiła się tym futrowaniem małej
a co do zielonych kupek to się uśmiała z teorii, której nie ma nigdzie-że dzieć nie dojada
poleciła mi system 753 oraz sns
 
Doti mówisz i masz ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ co by Cię opuściły nerwy i czarrrrne myśli:-D
i proszę o wyjaśnienie co to za ustrojstwo 753, i sns? Bo nie kumam. A! I co powiedziała na te zielone kupki? Moja też taki robi! A ja nie mam się teraz kogo zapytać, bo lekarz dla dzieci teraz niemiecki siedzi, i równie dobrze mogłabym z nim o zielonych kosmitach pogadać, i tak nie zrozumie o co mi chodzi!
 
reklama
AXARAI :D
DOTI ja też nie wiem o co chodzi z tym 753 i sns :p


Mi o zielonych kupkach wiadomo jak dziecie ma alergię ale też one mogą być nieco zielonkawe przy MM...
 
Do góry