reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko, papki i kanapki, czyli nowe pokarmy w diecie maluszkow :-)

pauline- nie rozcieńczasz, a daj tyle ile mala będzie chciała :tak: Ja ścieram całe jabluszko i daje tyle ile mały chce nie raz zje całe a czasem tylko pare łyżeczek.
 
reklama
My dzis pierwsza zupke zajadałysmy i jestem w szoku :szok: młoda w przeciagu pieciu minut wsuneła poł słoiczka ,jak bym drugie poł dała to tez by pewnie wchłoneła ewidentnie najbardziej jej ta zupka smakowała ze wszystkiego innego:-p co jadła do tej pory:-)
 
Tak na opakowaniu jest od zera do 12mż, bo ono nie ma kleiku tylko więcej białka, które jest w każdym mleku początkowym reszta witamin, minerałów się nie zmienia.
 
A ja dziś Artiemu dodałam do zupki buraczka tak że mial mieszankę: marchew+ ziemniak+różyczka kalafiora+ pietruszka+buraczek i chyba posmakowało bo jadł:tak: A w ogóle stwierdzam że mi te papki samej smakują i jak mu daje to sama sobie przy tym tak pojem że potem nie chce mi się już jeść:-p
 
DSC_0034.jpgDSC_0035.jpg

dostalam tez aktualny schemat zywienia i objasnienia co moge spotkac na sloiczkach. dowiedzialam sie tez ze sa sloiczki z Hippa ktora normalizuja kupe, utwardzaja lub rozrzedzaja. :szok: pani doktor mowila tez ze najlepiej zaczac od jarzyn a pozniej owocki. mowila tez ze jak sie nia ma dostepu do warzyw swoich lub ze wsi mozna wziac ze sklepu ze zdrowa zywnoscia lub sloiczkowe podac. no i tez mowila zeby ostroznie z glutenem. i zeby miesko osobno gotowac.

(tymi schematami nic nikomu nie narzucam tylko sie dziele ;)).
 
a ja nie wiem mam zagwozdke czy zaczac od 4 msca czy tak jak schemat przewiduje od 5 msca... no i postanowilam ze bede gotowala sama malemu przynajmniej na poczatku.
 
U na dziś poszedł cały słoiczek jabłka z brzoskwinią. Smakowało :-)

Martusia- oby tylko Oli chciał jeść Twoje specjały :tak: Kac olał moje gotowanie i ma na nie odruch wymiotny póki co. Oby mu to przeszło.... Teraz słoiczki wygrywają.

Za tydzień mamy szczepienie, a dziś Małego trochę pomierzyłam- wychodzi 66cm i jakieś 7200g :tak:
 
a ja nie wiem mam zagwozdke czy zaczac od 4 msca czy tak jak schemat przewiduje od 5 msca... no i postanowilam ze bede gotowala sama malemu przynajmniej na poczatku.
ale na schemacie chodzi o zaczęcie 5 miesiąca czyli u Was już całkiem nie długo;) My zaczęłyśmy już parę dni temu chociaż niby od jutra powinnyśmy :D Na samym początku trochę bez sensu jest gotować bo dajesz dziecku tylko łyżeczkę-dwie na próbę czy alergii nie ma i żeby przyzwyczaić. Ja chcę gotować jak już zastąpimy jeden posiłek mleczny na warzywka;)
 
reklama
ale na schemacie chodzi o zaczęcie 5 miesiąca czyli u Was już całkiem nie długo;) My zaczęłyśmy już parę dni temu chociaż niby od jutra powinnyśmy :D Na samym początku trochę bez sensu jest gotować bo dajesz dziecku tylko łyżeczkę-dwie na próbę czy alergii nie ma i żeby przyzwyczaić. Ja chcę gotować jak już zastąpimy jeden posiłek mleczny na warzywka;)

Na schemacie nie chodzi o początek 5 m-ca tylko o skończone 5 m-cy (no i skończone 6 przy kp). Jest zresztą napisane: wiek 5 m-cy.
 
Do góry