reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko, papki i kanapki :)

Dzięki dziewczyny, wodniste zupki zanim mu włożę do dziuba wylatują z łyzeczki, dlatego nakladam mu troszkę gęstego zeby zjadł cos konkretnego. Wiec to nie o to biega ale moze sprobuję jeszcze raz z rosołkiem

w dzien podaję mleko, tzn tak je ok 5 (dzis np. nie chcial a sie krecił) potem 8-9 butla bo jezeli wstanie ok 8 jest mega głodny ale nie nadaje sie do jedzenia czegos innego wiec dzis wstał ok 8 nie jadł przez całą noc nic wiec jeszcze oczka polprzytomne i zjadł butlę. Ostatnio zjadł ok 5 a ze wstał ok 7 wiec o 9 podtykałam mu kanapeczki, serek homogenizowany (nie chcialam znowu dawac wanioliowego) a on wszystko podziubał i nie chciał, wiedzialam ze jest głodny ale nie zjadł tyle zeby sie najesc, podziubał po prostu. Stwierdzilam ze poczekam do 11 i dam waniliowy (drugie sniadanie) ale on chyba z glodu poszedł do pokoiku i wtulił sie i zasnął. Słyszcałąm jak mu w brzuszku burczy wiec dałam butlę, ktorą wciągnął 180 ml na polspiocha. wiec był głodny a jednak nie chcial kanapek itd. Kanapki czasami daję na drugie snaidanie i juz ze 4 razy mi zjadł całą ale to nie reguła ze na drugi dzien tez zje ;/

Tak wiec do drzemki tez dostaje butlę, chyba ze wczesniej drugie sniadanie sie opozni i zjadł np. jajo z bułą lub waniliowy z bułą wtedy mleka nie daję. Ale np. wczoraj do spania zjadł o 12.30 cała flaszkę ok 16 sie obudził i nie wyskakiwałam z jedzeniem. Po 17 juz zaczynał otwierac lodówkę wiec był głodny bo to przecież ok 5h od flaszki, na zupę nie chciał spojrzec, czasami maczałam dziuba zeby sie przekonał i potrafił zjesc a wczoraj nie. wiec dałam makaron w ktorym podziubał z serkiem, troszke zjadł a potem dojadł cały waniliowy była ok 18. Nie sądzę zebym dawala za częso. Soków nie daję (rzadko), słodyczy absolutnie (chyba ze ladnie obiadek zjedzony) owoców nie je za bardzo, wczoraj trochę arbuza zjadł.

bede probowac [probowac probowac

dzis na obaidek moze mu pierozki sama z serem zrobię lub leniwe :)

ula a czy ty jesz przy nim? albo jecie razem? pamietam ze pisalas ze "maly spi wiec ide w kocnu cos zjesc" czy cos w tym stylu:) ignas jak widzi ze wszyscy cos jedza no i jeszcze maja zachwycone miny to od razu chce sprobowac;) i zajada z nami:) olis nigdy nie probuje od was?

tu przepis na dobre pierogi leniwe:)
Klasyczne leniwe pierogi

i jeszcze cos
http://mojewypieki.blox.pl/2011/05/Kremowa-kaszka-manna-na-mleku.html

wedlug mnie w ogole zrezygnuj z butli w ciagu dnia, jedynie na noc i nad ranem, nie dobijaj innego jedzenie butla

dziewczyny to super!

Czekowiśnia, czyli konfitura wiśniowa dla łasuchów
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
to juz daje link do naszego kupka Dr BROWN'S - kubek 'nie kapek 170 ml - 6m+NOWOŚ (1638913233) - Aukcje internetowe Allegro . Pawel pije z niego tylko mleko i faktycznie na lezaco. To niekapek, dokupilam nawet taki o pojemnosci 270ml. Dodam, że ja mam ten miekki ustnik, bo te wieksze pojemnosci maja juz twarde ustniki, ale mozna przekladac ten miekki ustni na ta butelke z wieksza pojemnoscia. Ale to zagmatwalam hihihi

Dr_Browns_kubek_170_ml_1.jpg

to jest ten twardy ustnik (tego pawel nie lubi):
1653930192
 
zrobilam dzis leniwe, Olis zjadł trochę :) za bardzo nie wiem ile bo w miseczce miał ich kilka ale dziubał na widelec i jadł. Najadł się to jestem pewna :) Na noc butla :) Dzis tylko 2x :)
Muszę teraz sie głowic co by tutaj na jutro wymyslec. Nie mogę tak bardzo szalec z nabialem bo my dopiero od msc jemy a dzis i kaszka manna i leniwe ;/ ciekawa jestem jaka jutro buzia bedzie :)
 
dzięki Etna za link, widziałam taki kubeczek, kupię może jeden na próbę do mleka..

musze Ali wzbogacic dietę o mleczne posiłki bo ona nie je kaszek, budyń też nie bardzo. Ostatnio tylko śmietanę albo jogurt którymi zalewam truskawki :). sera żółtego też nie je, więc martwię się że jak odstawię to będzie marnie z wapniem i w ogóle..
 
zrobilam dzis leniwe, Olis zjadł trochę :) za bardzo nie wiem ile bo w miseczce miał ich kilka ale dziubał na widelec i jadł. Najadł się to jestem pewna :) Na noc butla :) Dzis tylko 2x :)
Muszę teraz sie głowic co by tutaj na jutro wymyslec. Nie mogę tak bardzo szalec z nabialem bo my dopiero od msc jemy a dzis i kaszka manna i leniwe ;/ ciekawa jestem jaka jutro buzia bedzie :)

spaghetti;) to chyba wszystkie dzieciaki lubia;) albo mini pizze mamy:)
 
reklama
tak, spagetti moj Kuba uwielbia :)
polecam Ula :D
a zupek On nie chce tez jesc? Ogorkowa, pomidorowa? To dzieci tez uwielbiaja :)
 
Do góry