reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko pasteryzowane czy sztuczne

reklama
ja mojej małej daje mleko krowie i jestem zadowolona mleka sztucznego po 12 miesiacu zycia wogole nie chciala pic wiec dawalam krowie ktore bardzo jej smakuje;-)
 
ja po 12 miesiacu bede sie starala pomalu przejsc na krowie:tak::tak::tak:wlasnie takie 3,2 bo ten tluszczyk jest maluszka, w przeciwienstwie do nas doroslych :-pwlasnie bardzo potrzebny...Zreszta tak zalecaja lekarze(tu gdzie ja mieszkam), przez pierwsze lata dziecko nie powinno pic odtluszczonego mleka tylko wlasnie to tlusciutkie;-).A postaram sie przejsc na krowie, bo powiem szczerze nie do konca wierze ze to modyf. mleczko jest az tak cudne:confused: W koncu to proszek z fabryki, przetworzony na kazdy mozliwy sposob.....Maluszkowi(ponizej roczku) balabym sie dac krowie:no:, ale przeciez dzieci po roku jedza praktycznie to samo co my, wiec po co traktowac je inaczej jesli chodzi o mleczko... Zreszta z tego co slysze, to nie rozni sie ono az tak bardzo od krowiego poza cena;-)a zarobic kazdy chce:tak::tak::tak:szczegolnie koncerny, ktore te mleczka produkuja...., wiec ja do wszystkiego podchodze z rezerwa.................:sorry2:
 
ja podaję dwulatkowi mleko modyfikowane, bo po normalnym w większych ilościach, jak np dostaje codziennie, to dostaje lekkich objawów alergicznych, jakiejś lekkiej wysypki na ramionkach, rzadsze kupy, czerwone policzki itp. Kaszę mannę i owsiankę robię tak, że robię na wodzie a potem dodaję mleko modyfikowane rozrobione w niewielkiej ilości wody, wtedy sie nie robią grudy z mleka w tej kaszy.
 
Ja tam wierzę w tej kwestii mojej lekarce, która nie radzi dawać małemu dziecku zwykłego mleka, w nim też nie jest na bank samo mleko!!
A ja bylam dzis w przychodni na wazeniu i zalecili mi dawac mleko krowie, jak tylko mala skonczy roczek (oczywiscie mala nie ma objawow alergii ani skazy). Ale nie mieszkam w polsce i tutaj zalecenia lekarzy sa troszke inne.
 
reklama
Mi lekarka tłumaczyła, że to mleko z kartonu/woreczka nie jest przyswajalne dobrze przez żołądek takiego malca i dlatego lepiej podawać mu modyfikowane, bo w nim są dodatkowo też witaminy...
 
Do góry