reklama

mleko ryżowe i sojowe

Temat na forum 'Żywienie dzieci - porady' rozpoczęty przez aguska2017, 24 Luty 2011.

1. aguska2017

aguska2017 Moderator

Mam pytanie odnośnie mleka sojowego i ryżowego.Moje dziecko ma 13 miesięcy czy mogę już je jemu podawać?

2. patigol

patigol Początkująca w BB

moge tyle powiedziec ze moje dziecko ma 9 miesiecy i nasz pediatra zaproponowal nam mleko sojowe, zapomnialam tylko zapytac czy to mleko musze zagotowac przed podaniem. O ryzowym nie slyszalam

3. reklama
  4. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

Może Pani podać tylko po co? Czy dziecko ma alergię na białko mleka krowiego?
    Soja często uczula więc należy uważać.

5. góralka

góralka Fanka BB :)

Nie gotuje się ani mleka sojowego ani ryżowego. Można je podgrzać w garnku lub rozrzedzić gorącą wodą. Dość często zalewam mlekiem gęstą kaszkę tuż po jej ugotowaniu, w ten sposób kaszka szybciej stygnie, bo otwarte mleko przechowuję w lodówce. Moim zdaniem mleko ryżowe jest dobrą alternatywą dla mleka krowiego/koziego, czy sojowego.

6. góralka

góralka Fanka BB :)

jest jeszcze mleko kokosowe oraz mleko migdałowe (utarte migdały dodaje się do kaszki), ale to produkty przeznaczone dla starszych dzieci

7. mo-ni-ka

mo-ni-ka Początkująca w BB

Ja wolę sama przygotować mleko, jeśli mam na to czas (nie jest bardzo pracochłonne, ale trzeba długo namaczać).

Możesz poszukać mleka sojowego, którego skład jest odpowiedni dla dzieci. Coraz więcej producentów przygotowuje takie formuły (np. dla dzieci 1-3 jest sojasun junior).

Ostatnia edycja: 18 Kwiecień 2011
  8. mo-ni-ka

mo-ni-ka Początkująca w BB

A, i tak formalnie, to żadne z tych produktów nie może nazywać się mlekiem, bo nie jest pochodzenia zwierzęcego (takie prawo).

Poleć forum