reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mleko ryżowe i sojowe

reklama
moge tyle powiedziec ze moje dziecko ma 9 miesiecy i nasz pediatra zaproponowal nam mleko sojowe, zapomnialam tylko zapytac czy to mleko musze zagotowac przed podaniem. O ryzowym nie slyszalam
 
Nie gotuje się ani mleka sojowego ani ryżowego. Można je podgrzać w garnku lub rozrzedzić gorącą wodą. Dość często zalewam mlekiem gęstą kaszkę tuż po jej ugotowaniu, w ten sposób kaszka szybciej stygnie, bo otwarte mleko przechowuję w lodówce. Moim zdaniem mleko ryżowe jest dobrą alternatywą dla mleka krowiego/koziego, czy sojowego.
 
jest jeszcze mleko kokosowe oraz mleko migdałowe (utarte migdały dodaje się do kaszki), ale to produkty przeznaczone dla starszych dzieci
 
Ja wolę sama przygotować mleko, jeśli mam na to czas (nie jest bardzo pracochłonne, ale trzeba długo namaczać).

Możesz poszukać mleka sojowego, którego skład jest odpowiedni dla dzieci. Coraz więcej producentów przygotowuje takie formuły (np. dla dzieci 1-3 jest sojasun junior).
 
Ostatnia edycja:
reklama
A, i tak formalnie, to żadne z tych produktów nie może nazywać się mlekiem, bo nie jest pochodzenia zwierzęcego (takie prawo).
 
Do góry