reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko sojowe !! Pomocy!

Dołączył(a)
23 Marzec 2013
Postów
12
Witam! Mam pytanie odnosnie mleka sojowego. Moja mala ma teraz 8 miesiecy, od urodzenia armiona piersia. Od 5 miesiaca zaczelam jej wprowadzac nowosci, dalej karmilam. Teraz musze wrocic do pracy a malej daje cycusia tylo na noc. Rano po przebudzeniu dostaje mleo sojowe Apro 1+ poniewaz nic innego nie wezmie do ust (z mleka). Wieczorem przed spaniem tez dostaje mleko sojowe. Roznie zjada bo nieraz 100 ml tylko a nieraz 150 ml. Boje sie ze to za malo jesli chodzi o mleczko...!!! Czyli w sumie tego sojowego zjada 200/300 a poza tym dostaje raz dziennie jogurt (150 ml) Jak sie wam wydaje?? Boradzo sie boje ze nieodpowiednio ja zywie!!!!! Prosze o odpowiedz!!!
 
reklama
Ekspertem nie jestem, ale mogę od siebie napisać tyle, że kiedyś miałam fazę na sojowe mleko (krowie mi szkodzi), jednak naczytałam się o sojowym mleku tyle złego, że przestałam je dodawać nawet do kawy. W mleku sojowym znajdują się hormony roślinne bardzo zbliżone do naszych estrogenów, spożywanie więcej niż pół szklanki dziennie takiego mleka przez osobę dorosłą, może namieszać w gospodarce hormonalnej. Soja jest korzystna dla naszego zdrowia tylko jeśli jest w postaci sfermentowanej.
Tyle co wiem na ten temat to napisałam. Generalnie dziecku takiego mleka bym w ogóle nie podała, mam nadzieję że Twoja córka pije to mleko po konsultacji z pediatrą.

Pozdrawiam.
 
Chyba chodziło o mleko Alpro 1+ i nie jest to zwykłe mleko sojowe dla dorosłych tylko mleko zastępcze dla niemowląt powyżej roku, które nie tolerują białka mleka krowiego. Ale to mleko jest w ogóle dostępne w PL? Z tą soją to można tutaj dyskutować, bo chyba jest u nas kilka mlek na bazie białek soi, które piją dzieci ze skazą i chyba nic im nie jest, a samo mleko zapisują pediatrzy.:happy:
 

Podobne tematy

Do góry