reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Młoda mama potrzebuje pomocy

Dołączył(a)
17 Czerwiec 2018
Postów
4
Drogie mamusie czy mogła by któraś wytłumaczyć jak wygląda karmienie co 3 godziny np synek wstaje bawi się i przed następnym karmieniem zasypia i tak cały dzień co w takiej sytuacji mogła bym zrobić żeby budził się sam na następne karmienie ?
 
reklama
Drogie mamusie czy mogła by któraś wytłumaczyć jak wygląda karmienie co 3 godziny np synek wstaje bawi się i przed następnym karmieniem zasypia i tak cały dzień co w takiej sytuacji mogła bym zrobić żeby budził się sam na następne karmienie ?
A dlaczego chcesz karmic akurat co 3? Ile synek ma?
 
Drogie mamusie czy mogła by któraś wytłumaczyć jak wygląda karmienie co 3 godziny np synek wstaje bawi się i przed następnym karmieniem zasypia i tak cały dzień co w takiej sytuacji mogła bym zrobić żeby budził się sam na następne karmienie ?
Troche malo szczegolow podalas, bo to zalezy np od tego ile msc ma Twoj synek i czy kp czy mm ;)

Ja konsekwentnie od wyjscia ze szpitala trzymalam sie 3h( +/- 20 minut). Jesli spal to czekalam jak wstanie, nie zrywalam go tylko po to zeby karmić, tak samo w nocy. Chyba ze mijalo 5h, maly spal a mnie juz piersi rozrywalo, to wtedy byla pobudka obowiazkowa ;) ja nie karmilam na zadanie mimo kp. Nie ulegalam presji kiedy mijalo 1,5h od karmienia, dziecko plakalo i mi dawano dobre rady, ze na pewno glodny, zebym mu jesc dala, chyba ze zjadl naprawde malo albo duzo ulal. Rosl prawidlowo, rozwijal sie tez, wiec nie uwazam zebym zle postapila.

Jak widze te tluscioszki karmione na żądanie, ktore nie moga sie ruszac bo im tluszcz przeszkadza, to sie tylko w tym utwierdzam, ze piers na kazde miałniecie dziecka to kiepski patent ;)
 
Synek ma prawie 3 miesiące i jest karmiony mlekiem modyfikowanym wstaje o 5 i czuwania ma półtorej godziny zasypia i po półtorej godziny nie budzi sie na następne karmienie robi tak cały dzień coly czas ziewa jest ospaly Trzba go przebudzac ?
 
Synek ma prawie 3 miesiące i jest karmiony mlekiem modyfikowanym wstaje o 5 i czuwania ma półtorej godziny zasypia i po półtorej godziny nie budzi sie na następne karmienie robi tak cały dzień coly czas ziewa jest ospaly Trzba go przebudzac ?

Tzn w ogóle przez cały dzień nie upomina się o jedzenie? Bo może nie potrzebuje akurat co 3 godziny, ale np. co 4 mu wystarczy? Czemu chcesz koniecznie żeby jadł co 3?
Ja przy wypisie ze szpitala dostałam informację żeby budzić jeśli je rzadziej niż co 4h. Ale to chodziło o noworodka.
@aniaplus dziecko na piersi nie utuczy się tak, żeby nie mogło się ruszać... Zacznie chodzić to zrzuci cały "tłuszczyk".
 
Ostatnia edycja:
Tzn w ogóle przez cały dzień nie upomina się o jedzenie? Bo może nie potrzebuje akurat co 3 godziny, ale np. co 4 mu wystarczy? Czemu chcesz koniecznie żeby jadł co 3?
Ja przy wypisie ze szpitala dostałam informację żeby budzić jeśli je rzadziej niż co 4h. Ale to chodziło o noworodka.
@aniaplus dziecko na piersi się nie utuczy tak, żeby nie mogło się ruszać... Zacznie chodzić to zrzuci cały "tłuszczyk".
Moze i spali ten nadmiar, ale polroczne dzieci tylko na kp, w wadze 11 kg to dla mnie zdecydowana przesada. A znam takie. Teraz jedno z tych dzieci ma 11 msc i nawet siedziec mu ciezko jak go posadza, o poruszaniu sie nie ma mowy, a jego mama dumna ze taki dorodny.

Sa inne przyczyny placzu niemowlaka niz glod i brudna pieluszka, nie trzeba od razu tuczyc jak gesi.
 
Nie domaga się wcale je 6×120 ml na dzień daje co 3 godziny nieraz co 4 bo sam się nie dopomina o jedzienia jak budzę go dopiero jak prześpii karmienie gdybym go nie budziła to wcale by nie jadł. Jak liczycie ile zjada od rana do następnego dnia rano ?
 
Moze i spali ten nadmiar, ale polroczne dzieci tylko na kp, w wadze 11 kg to dla mnie zdecydowana przesada. A znam takie. Teraz jedno z tych dzieci ma 11 msc i nawet siedziec mu ciezko jak go posadza, o poruszaniu sie nie ma mowy, a jego mama dumna ze taki dorodny.

Sa inne przyczyny placzu niemowlaka niz glod i brudna pieluszka, nie trzeba od razu tuczyc jak gesi.
No ja się nie zgodzę, ale każdy może mieć swoje zdanie ;) Oczywiście nie każde kwilenie to prośba o jedzenie, ale jest ileś oznak (ładnie opisała Hafija), że dziecko jest głodne i pewnie nie na podstawie widzimisię jednej osoby wprowadzono jednak schemat karmień piersią na żądanie.
Owszem, mój syn karmiony piersią na żądanie był jak ludzik michelina jak miał 9 miesięcy (ważył wtedy koło 10kg) - ale zdecydowanie był też jednym z silniejszych dzieci wśród rówieśników, jednym z bardziej aktywnych. I z obserwacji podobnych mu dzieci wśród znajomych żadne z nich jako 2 latek nie było już takie okrąglutkie! Mój syn do 9 miesiąca przybierał bardzo szybko, potem już głównie rósł - i tak jak jako 9 miesięczniak miał ok. 10kg to jako dwulatek miał 11,5kg - nadal bez jakiegokolwiek ograniczania piersi, a karmiłam 18 miesięcy. Innego jedzenia też nie musiałam ograniczać.
A z perspektywy czasu: jest obecnie wysokim i szczupłym 8 latkiem.
Córkę też karmię na żądanie i myślę że też nie będę żałowała.
 
Nie domaga się wcale je 6×120 ml na dzień daje co 3 godziny nieraz co 4 bo sam się nie dopomina o jedzienia jak budzę go dopiero jak prześpii karmienie gdybym go nie budziła to wcale by nie jadł. Jak liczycie ile zjada od rana do następnego dnia rano ?
Widać tyle ile potrzebuje tyle dostaje :) Myślę, że jak byś nie budziła to w końcu sam by się upomniał - na razie nie odczuwa głodu, bo zanim się on pojawi to ty już butlę dajesz ;) A jak masz wątpliwości to pogadaj z pediatrą, czy wg niego przyrost masy jest wystarczający :)
 
reklama
Do góry