reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Młode mamy-przyszłe i obecne-WĄTEK GŁÓWNY!

reklama
Ona _mika w ten piątek opijałam na baletach prawko :-)
Domanska86 mój gin mówił że bede miała cesarke bo mam strasznie wąskie biodra i szyjke no ale w szpitalu okazało się że mam rodzić naturalnie.....(niestety musieli mi naciąć krocze:zawstydzona/y:)
buziaczek1626 ja też miałam ciekawy poród przy mnie nie było nawet lekarza moją córcie odebrała położna jak tylko zaczełam się drzeć na całą sale że główka wychodzi:tak: (zabroniła mi wtedy przeć a ja już nie mogłam wytrzymać i parłam i w ciągu 5 minut mała była już na zewnątrz) :-)
389ef1005d.png
 
Bol brzucha moze byc spowodowany , tym ze macica sie powieksza bo dzidzia rosnie i by miala miejsce musi sie rozszerzac;-)polecam nospe i magnez przejdzie ;-)

lekarz jak mi przepisywal Duphaston (czy jakoś tak) polecil zebym brala nospe. jedynym skutkiem brania jej bylo to ze od ich okropnego smaku caly dzien mi bylo niedobrze :baffled:
 
nie pisałam bo nie miałam czasu za bardzo. bawie się w mamusie:-)
moja kochana mama pojechala na wakacje, no moze inaczej zmusilismy ja do tych wakacji. w kazdym razie jej nie ma a ja mam na glowie dom i 4 dzieci do pilnowania:-D na szczescie sa juz na tyle duze ze mi pomagaja.
co do przechodzenia ciąży. ja swoja przechodze okropnie chodz z podniesiona glową. znosze to wszystko jak przystalo na przyszla mamusie a kiedy nie mam sil biore zdjecie mojego maluszka z usg i juz mi lepiej (polecam) w kazym razie to juz 5 miesiac a wymioty i mdlosci nie ustaly:wściekła/y: co mnie najbardziej denerwuje. a tak poza tym pierwszy miesiac mialam okropny spadek wagi (chyba jak wiekszosc) i nie dosc ze wczesniej wygladalam jak trup (blada chuda i spuchniete sine oczy) to jeszcze schudlam 4 kg (osiagnelam najnizsza w tedy wage 49 kg). wygladalam okropnie. a mowili ze kobiety w ciazy sa piekniejsze hehe. na szczescie z kolejnym tygodniem jakos mi sie udalo przybrac na wadze do 52kg i stoje w miejscu juz 2 miesiace. moja polozna sie smieje ze mam fajnie bo nie mam brzucha. ale czy ja wiem. chcialabym miec piekny duzy brzuszek jak inne mamusie. ale cale szczescie mnie to nie omienie:-) jedynym plusem barku brzuszka jest to ze odczuwalam bardzo wczesnie ruchy bo juz w 19tyg. a przy pierwszym dziecku to zdarza sie raczej zadko.
troche zawalilam ze szkola niestety bo mialam taki spadek cisnienia ze w szkole nauczycielka ktora nie wiedziala ze jestem w ciazy jak zobaczyla w jakim jestem stanie stwierdzila ze sie nacpalam i ze trzeba wezwac pogotowie cale szczescie wszystko sie wyjasnilo no ale musialam sobie zrobic troche wolnego.

male pytanko do Was jakas rada na bol plecow bezsennosc i bolace, spuchniete nogi. to kolejne dolegliwosci jakie mnie spotykaja. moze cos pominelam nie pamietam.:confused: moj lekarz mnie podziwia. mam wszystkie "zle" dolegliwosci a co mnie widzi to mam usmiech na buzi
pozdrawiam
 
Co do mojego chlopaka zaczynam miec watpliwosci, coraz czesciej ma jakies wymowki, zostaje czesciej u swoich starych (a od 3 miesiecy mieszkamy u moich rodzicow):no: a jak juz do mnie przyjedzie to czuje ze pil...:baffled: na szczescie mama podtrzymuje mnie na duchu, dzisiaj znowu kupilam spioszki dla maluszka:-)
 
Mam wiele pytań lecz 1 przynajmniej mnie nurtuje do tego stopnia iż pytam się na forum. Będę młodym ojcem bo w lipcu będę miał 18 lat a w czerwcu urodzi się mój synek(jak wychodzi z usg). Chciałbym wiedzieć jakie prawa przysługują mi w szpitalu jako ojcu dziecka,choć nie posiadam związku małżeńskiego z moją dziewczyną. Rodzić będzie raczej w Toruniu i nie wiem gdzie mogę wchodzić a gdzie nie. Ostatnio wylądowała na patologii ciąży moja dziewczyna, jak na razie na obserwacji,ale i tak się o nią boję i nie wiem jakie prawa mi przysługują,czy będę mógł być przy porodzie itp. Bo moja bratowa mówi że będę przy porodzie mógł być zarówno gdzie indziej nie i już sam się gubie co mogę a co nie.:blink: Proszę odpowiedzcie mi na to pytanie.





 
Ona_mika zeby to bylo takie proste, ale jak czuje alkochol to tobi mi sie niedobrze...:baffled: i mam ochote go zatluc bo on wie ze nie lubie jak on pije w ogole nie lubie jak ktokolwiek sporzywa przy mnie % a najgorsze jest to ze jego rodzice sa alkocholikami a ja boje sie ze on bedzie taki jak jego ojciec...Moja mama non stop powtarza "w co ty sie wje***ś dzieciaku..." wczesniej nie pil i bylo dobrze ale teraz to juz jest nie do zniesienia...:sad::sad::sad:
 
Dzień dobry!! Wy buszujecie po nocach a ja mam za to wczesne pobudki hehe, bo już o 7:-D. Ale już się przyzwyczaiłam, no i najważniejsze, wysypiam się;-):-D.

Sarahh17, aby nogi nie puchły podkładaj sobie do siedzenia podpórkę pod nogi, aczkolwiek wydaje mi się, że dość szybko Ci puchną, ten etap występuje raczej w 3 trymestrze:confused:. Poza tym w 5 miesiącu już dawno powinny ustąpić mdłości, ja w drugim trymestrze czułam się fantastycznie i to ponoć najlepszy okres ciąży jest:tak:. A na bezsenność, hmm, chyba nic nie poradzisz, spanie na lewym boku z poduszką między nogami, jedyne co mi przychodzi do głowy:tak::-). A skoro jesteś taka blada to może zrób sobię morfologię, może masz anemię? A wtedy trzebaby było wziąć żelazo:tak:.

Mit90, w każdym szpitalu jest inaczej, w moim np, dość blisko Torunia bo w Inowrocławiu, ojciec dziecka może być przy porodzie, nawet jeśli nie jest mężem. Jeśli chce później cały czas przebywać ze swoją kobietą i dzieckiem to już musi za ten luksus zapłacić 300zł, wtedy dostaniecie osobną salę, nawet z łóżkiem dla Ciebie. Jeśli jednak Twoja dziewczyna trafi na salę z innymi mamami (zwykła sama, nieodpłatna) wtedy obowiązują Cię godziny odwiedzin:tak:. Jednak najlepiej, jeżli zajrzysz/zadzwonisz do szpitala, w którym będziecie rodzić i zapytasz:-).

Snoopy, skąd ja to znam:angry:. Mój ex też miał problemy z alkoholem, czasem nawet do obiadu potrafił wypić sobie setkę czystej:angry:. Znosiłam to aż do porodu, później zrozumiałam, że teraz chodzi o dobro mojej córki, a ja nie chcę żyć w takiej rodzinie. JAkie szczęście, że nie wzięliśmy ślubu:tak:. Kochana, dobrze się zastanów, dla dziecka najważniejsza jest mama szczęśliwa:tak:;-):-). Powodzenia!!

Ona_mika, buziaki dla Ciebie;-):-D.

Życzę wszystkim miłego dnia, u nas wygląda słoneczko zza chmur;-), dziś lecę na babskie zakupki na mieście:-D. Papa;-).
 
ania_zywa ja na szczescie nie mam takich akcji ze pije do obiadu czy cos. Wie ze jak przy mnie sprubuje wypic % to dostanie w twarz!!! (od dluzszego czasu drapie go, szczypie i czasami bije, albo kopie...:-)) najczesciej jak przyjedzie pijany. Smiesznie to wyglada bo jak ja zaczynam to moj piesio sie odrazu na niego rzuca i gryzie:-)
 
reklama
W Bydgoszczy też nie daleko Torunia jest taka możliwość o ile dobrze pamiętam jak rodził się mojemu bratu syn 140 zł ale moja dziewczyna nie chce tam rodzić.Posłucham twojej rady i zapytam się w szpitalu.
 
Do góry