reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Młode mamy-przyszłe i obecne-WĄTEK GŁÓWNY!

Hej Dziewczyny Ja Tez Mialam 19 Lat Gdy Urodzilam Moja Coreczke. Ciaza Byla Jak Naj Bardziej Planowana. Spotkalam Sie Z Paroma Komentarzami W Stylu Ojej Ale Mloda Mamusia Ale Raczej Nie Byly Zlosliwe. W Szpitalu Tez Nikt Nie Zwrocil Uwagi Na Moj Wiek Chociaz Niepowiem Zeby Potraktowali Mnie Dobrze Ale To Juz Inna Bajka. Takze Mlode Mamusie To Jest Moim Zdaniem Kazdego Prywatna Kwestia W Jakim Wieku Decyduje Sie Na Dziecko I Jezeli Ktos Jest Psychicznie Przygotowany I Odpowiada Za Siebie I Dzidziusia To Nie Rozumiem Glupich Komentarzy. Pozdrawiam Serdecznie.
 
reklama
serdecznie pozdrawiam
ja urodzilam Ignaca jak maialam 25 ( teraz juz rok wiecej hehe) i powiem wam ze moje stare (;-) ) kolezanki patrzyly z zazdroscia ale tez z politowaniem na mnie jako przyszla mame
bo niestety czesto na pierwszym miejscu jest kariera lans albo facet co noc
a chyba fajnie zeby nasze dzieci mialy mlode mamusie a nie stare baby ;-)

moja kuzynka bliska urodzila malego jak miala 19 lat,
teraz mateusz jest super chlopakiem, ma poltora roku, mloda jest na studiach i jest miod
jej siostra w lipcu rodzi kolejnego chlopaka i mamy wielka dzieciarnie do zabierania na wyprawy

a ja mam zamiar zabrac sie za kolejnego mlucha jakos na jesieni :cool2:

buziaki dla was malolaty ;-)
 
w maju skończę 24 lata i w maju też urodzi się Kacperek. I uważam, że fajnie jest mieć dziecko będąc piękną i młodą:). Sama z zachwytem patrze jak idą zgrabne i młode mamy ze swoimi pociechami. Z tatusiem będziemy mieli po 30 lat a nasz syn 6. Czyli jeszcze całe zycie przed nami.
 
Ja urodziłam jak miałam niecałe 16 lat i bardzo kocham mojego synka.chodzę do liceum, uczę się dobrze, jak zawsze zresztą. Jest mi napewno ciężej niż innym mamusiom, bo muszę pogodzić obowiązki matki i uczennicy. Ale czuję się dojrzała jak na mój wiek. Wcale mi bardzo nie brakuje spotkań z przyjaciółmi itp. Od urodzenia dziecka wyszłam raz i to na krótko. Cały czas mu poświęcam, kocham go i czasami myślę, że jakbym go teraz nie urodziła to pewnie nie miałabym nigdy w przyszłości takiego wspaniałego dziecka. Zachowałam się głupio, nieodpowiedzialnie, piszcie co chcecie. Ale uważam, że wiek nie jest miarą tego jaką się jest matką.Znam starsze ode mnie matki, do których chyba nie dociera do końca, że teraz dziecko powinno być dla nich najważniejsze. Też mają po ok 20-21 lat ale dziecko można powiedzieć że planowały. A nadal chcą chodzić na dyskoteki. Mają ochotę wyjść napić się piwa, to biorą dziecko i idą z nim, co dla mnie wydaje się bardziej nieodpowiedzialne niż mieć dziecko w moim wieku. Według mnie najważniejsze jest kochać swoje dziecko, okazywać mu to i poświęcać mu cały wolny czas, BEZ WZGLĘDU NA WIEK.
 
przedewszystkim ILONA172 gratuluje podejscia i gratuluje twojemu synkowi takiej mamy! ja urodzilam corke w wieku 19 lat wydawalo mi sie ze jestemprzygotowana do roli matki dziecko bylo zreszta planowane i nadal tak uwazam. jesli mozna chcialabym cci zwrocic uwage na to abys nie generalizowala oczywiscie nie mowimy tu o zabieraniu dziecka na piwo ale przeciez to ze mloda mama ma czasem ochote sie gdzies wyrwac nie dyskryminuje jej jako matki nie kazdy ma taki sam charakter i wizje roli matki. i nie sadze aby bylo ci ciezej niz innym mamusiom ja rowniez wychowuje corke i sie ucze wiele mam studiuje lub pracuje i nie siedz z dziecmi 24 godz na dobe. tyle mojego zdania. takze jeszcze raz gratuluje i tak trzymaj!
 
Jeżeli chodzi o przypadki wychodzenia z dzieckiem na piwo to widziałam to na własne oczy. Nie mówię że matce nie wolno nigdzie wychodzić, ale jak już chce iść na to piwo to może chyba dziecko zostawić z ojcem czy babcią...
 
Oczywiscie Ze Tak To Sa Skrajne Przypadki Ale Niestety Sie Zdarzaja. Chodzilo Mi Tylko O To Ze Kazdy Ma Inne Podejscie Do Macierzynstwa Jedni Tak Jak Ty Calkowicie Poswiecaja Sie Dziecku Inni Potrzebuja Troche Luzu. A Co Do Zabierania Dziecka Na Piwo To Chyba Lekka Ptologia Matki. To Oczywiscie Tylko Moje Zdanie. Pozdrawiam
 
jja urodzilam majac 20 lat i to nie bylo niechcacy. razem z mezem staralismy sie o to dziecko i bardzo sie ciesze ze je mam bo spelnilam marzenie swojego zycia. pozdrawiam mlode mamusie:-):-):-):-)
 
Ja akurat mam 21 lat, ale uwazam siebie za mloda matke.
Jest duzo do napisania na ten temat, jestem w 7 tygodniu ciazy i zdazylam sobie juz wszystko poukladac w glowie.
Wiec zaczne od tego, ze dziecko bylo nieplanowane. Jestem z tatusiem dziecka od roku, mieszkamy razem i planowalismy zalozyc rodzine. I zalozylismy, chociaz troszke wczesniej :) Bardzo duzo pomoglo mi jego podejscie, czyli to, ze od poczatku wiedzialam ze dziecko to sens jego zycia, ze bardzo pragnie je miec. Jak widzialam jak bawi sie z innymi dziecmi, nawet przechodzacymi obok na ulicy, bardzo sie wzruszalam :) On sie tak do wszystkich garnal... :) Wiec los w koncu da mu to, czego tak bardzo pragnie, wlasne dziecko :)
A ja bede jego matka. Na poczatku sie przerazilam. Nie dlatego ze jestem mloda i nie dlatego ze mi wstyd z tego powodu lub ze to zniszczy moje zycie. Ani troche. Przerazilam sie tego, ze nic nie wiedzialam na temat ciazy... Tzn wiedzialo sie tam ogolne sprawy, ale w pewnym momencie gdy sama zaszlam w ciaze, okazalo sie ze to jest dla mnie zbyt malo. I to byl powod do smutku...
Bardzo szybko sie oswoilam z mysla :) Wszyscy dookola sie bardzo ciesza z powodu dzidziusia i w koncu ja zaczelam:) A to dlatego, ze w tym momencie wiem ze to, co bede wiedziala na temat ciazy zalezy tylo ode mnie. To ja sie musze dowiadywac, uczyc, pytac itd.
Bardzo pokochalam mojego dzidziusia i wiem ze zrobie to dla niego, aby moglo przyjsc na swiat zdrowe i wypieszczone :)
Czuje sie odpowiedzialna za nie, a to jest naprawde piekne uczucie :)
 
reklama
kochana w ciagu 9 miesiecy zostaniesz encyklopedia ciazy
gwarantuje
i nie waz mi sie pisac ze wstyd bo jestes mloda!!!
jestes super laska i bedziesz super mama dla swojego szkraba
ja szczerze mowiac zaluje ze nie zmajstrowalam mlodego nr 1 z rok wczesniej hehe
a dziecko reguluje i normuje naturalnie wszystkie inne sprawy tak szybko ze nawet nie jestes w stanie sobie wyobrazic jak szybko bedzie wszystko idealnie

buziaki
 
Do góry