reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Młode mamy-przyszłe i obecne-WĄTEK GŁÓWNY!

Witam ! również jestem "mloda mamą", bo mam zaledwie 20 lat. Ciaza byla planowana. Zgodze sie z opiniami ktore wyczytalam z wczesniejszych komentarzy ze wszystko zalezy od psychiki, podejscia i dojrzalosci. Moja dzidzia urodzi sie w czerwcu 2008 i jestem z tego baaaardzo dumna :-)

A wiec mlode mamy, niezaleznie od wieku powinnyscie byc dumne ze swoich okrąglutkich brzuszków i pociech w nich będących :tak: wkońcu to Wy będziecie matkami, a nie sąsiadka obok, czy krzywo patrząca koleżanka ;-)
Najwazniejsze by dzidzia byla kochana i otaczana kochającymi ludzmi tak jak My same !!

pozdrawiam wszystkie mlode mamy ;) te obecne jak i te przyszle !!
 
reklama
Będę niepełnoletnią mamą, urodzę w lipcu a 18stke będe miała dopiero w grudniu, powoli zaczynam się zastanawiać jakie będe miała prawa... mieszkam już ze swoim chłopakiem, ojciec kiedy tylko się dowiedział wyrzucił mnie z domu ( te z was które czytały już moje wątki wiedzą jaką miałam sytuacje w domu)., zastanawiam się np. nad tym czy mój tata będzie musiał wyrażać na coś jakąś zgode, podpisywać coś? i jakie nazwisko będzie nosiło moja dziecko?
 
hmmm... no nieciekawie.
Ważne ze masz oparcie w chłopaku ...a jak jego rodzice zareagowali ?

Wiesz co ..nie wiem jak to tak do końca wygląda z tymi prawami ..bo rocznikowo będziesz miała juz 18 lat ..tylko miesięcznie jeszcze nie ..

Najlepiej jakbyś poszperała w google coś na ten temat .Albo udała sie do Opieki społecznej w swojej miejsowości .Tam musi być prawnik który Ci odpowie na twoje pytania za darmo :)

Powodzenia życzę :)
 
Będę niepełnoletnią mamą, urodzę w lipcu a 18stke będe miała dopiero w grudniu, powoli zaczynam się zastanawiać jakie będe miała prawa... mieszkam już ze swoim chłopakiem, ojciec kiedy tylko się dowiedział wyrzucił mnie z domu ( te z was które czytały już moje wątki wiedzą jaką miałam sytuacje w domu)., zastanawiam się np. nad tym czy mój tata będzie musiał wyrażać na coś jakąś zgode, podpisywać coś? i jakie nazwisko będzie nosiło moja dziecko?

Czy niepełnoletnia córka ma władzę rodzicielską nad swoim dzieckiem?
Kobieta, która urodzi dziecko nie będąc pełnoletnią nie ma nad nim władzy rodzicielskiej. Pełnoletnią staje się osoba, która albo ukończy 18 lat, albo kobieta, która ukończyła 16 lat i uzyskała zgodę sądu opiekuńczego na małżeństwo i takie małżeństwo zawarła. Po zawarciu związku małżeńskiego będzie traktowana jako osoba dorosła.
W sytuacji więc, gdy kobieta, która nie jest pełnoletnią urodzi dziecko, nie przysługuje jej do niego władza rodzicielska. Sama bowiem pozostaje pod władzą rodzicielską swoich rodziców. Rodzice ci jednak z mocy prawa nie nabywają prawa do dziecka, do podejmowania decyzji w jego imieniu.

Czy ojciec dziecka, będzie miał władzę rodzicielską do dziecka, jeśli matka dziecka jest niepełnoletnia?
W sytuacji gdy matka dziecka jest niepełnoletnia, a więc matka i ojciec dziecka nie mają ślubu ( pamiętajmy, że ślub kobiety co najmniej 16 letniej za zgodą sądu powoduje, że nabywa o­na pełnoletniość), ojciec dziecka nie nabywa władzy rodzicielskiej, nawet jeśli sam jest pełnoletni. Nie może o­n uznać dziecka, gdyż matka dziecka jest niepełnoletnia, a jej zgoda jest wymagana do uznania dziecka. W takiej sytuacji, aby ojcu mogła przysługiwać władza rodzicielska, musi o­n złożyć pozew o ustalenie sądowe ojcostwa. Wówczas sąd w wyroku ustalającym ojcostwo może przyznać ojcu dziecka władzę rodzicielską. W postępowaniu wezmą udział rodzice nieletniej matki, jako jej przedstawiciele ustawowi oraz dziecko, które reprezentować będzie kurator ustanowiony przez sąd.
Jeśli sąd przyzna ojcu dziecka władzę rodzicielską, będzie o­n jedynym opiekunem prawnym dziecka, do czasu osiągnięcia przez matkę dziecka pełnoletniości.

Kto będzie opiekunem prawnym dziecka do czasu uzyskania przez matkę dziecka pełnoletniości?
Jeśli ojcu dziecka nie zostanie przyznana władza rodzicielska przez sąd, opiekunem prawnym dziecka może zostać osoba, co do której zachodzi prawdopodobieństwo, że będzie się należycie wywiązywać z obowiązków opiekuna, posiada pełnię praw publicznych, oraz pełną zdolność do czynności prawnej, osoba ta nie została pozbawiona praw opiekuńczych ani rodzicielskich ( np. w stosunku do własnych dzieci). Jeśli rodzice niepełnoletniej matki dziecka spełniają takie warunki, to oczywiście o­ni mogą zostać ustanowieni opiekunami prawnymi dziecka ( wnuka/wnuczki).
Opiekun prawny ustanowiony jest przez sąd opiekuńczy. Postępowanie o ustanowienie opiekunem może być wszczęte z urzędu ( czyli wówczas gdy sąd poweźmie informację, iż dziecko nie pozostaje pod władzą rodzicielską) albo na wniosek (np. osoby która chce pełnić funkcję opiekuna).
Od wniosku nie jest pobierana opłata sądowa.

Na tej stronie mozna znalezc wiele przydatnych informacji:
Kobieta i prawo :: Pierwszy internetowy serwis prawny dla kobiet, porady prawne
 
ja też jestem młodą mamą rodziłam mającrocznikowo juz 18,chociaz daleko było do mojej"18" bedąc w ciązy wzielismy ślub za zgodą sadu,takze do 18rż władze nademna:-D i dzieckiem prawnie sprawował mąz,jest kilka stron www które pomagają rozwiązywac kłopoty rodziców nieletnich dodam ze jestesmy ze sobą juz 8lat i własnie oczekujemy 2dzidziusia,niezałuje ani troche ze zostałam tak wczesnie mamą i żoną chociaz niezawsze było pieknie ispokojnie barzdo sie kochamy i pomagamy sobie wzajemnie
jesli zdąze poszukac to dodam pozniej te stronki
 
Witam wszystkich ! I ja w marcu 2008 zostane młoda mama mam 19 lat ale mam wspaniałego narzeczonego i jakos daje sobie rade :) pozdrawiam Was wszystkie :):blink:
 
Podziwiam młode mamusie,zazdroszczę Wam tej pewności siebie odwagi i wytrwałości.:-)Mam 27 lat i jestem w36tygodniu ciąży,czasem mam dosyć wszystkiego jest to moje pierwsze dziecko.Kocham Je z całego serca ale na następne raczej się nie zdecyduję.Ciąża planowana ale ze mną jest coś chyba nie tak.Już śmieję się z tego ,kobiety mają depresję poporodową a ja mam przed porodową.Ciężki przypadek.:szok:Pozdrawiam Wszystkie Młode Mamusie:biggrin2::tak:.Magda
 
ja tez jestem mloda mama!! mam 22 lata i jestem w 17 tyg drugiej ciazy!!!
i bardzo sie z tego ciesze,oby dwie ciaze byly planowane:D:D:D:D
pozdrawiam was!!!
 
Witam! Ja też będę młodą mamą. Mam 18 lat i jestem w 14tygodniu ciąży. Na początku było strasznie ciężko, szczególnie z moimi rodzicami bo rodzice mojego chłopaka można powiedzieć że nawet się ucieszyli że zostaną dziadkami;] Ale teraz wszystko już zaczyna się coraz lepiej układać, chyba głownie przez cierpliwość mojego chłopaka i jego opanowanie bo ja jestem "histeryczka";] Bez niego chyba bym już kompletnie zwariowała;]
Pozdrawiam wszystkie mamuśki:)
 
reklama
Witam wszystkie młode mamy :cool2:
Mam skończone 18 lat za niedługo (14 luty 2008) przyidzie na świat moja córcia:-)Pomimo swojego wieku ciesze się z dnia na dzień że już niedługo zostane mamą:tak:Moi rodzice na początku gdy się dowiedzieli byli w szoku :szok: i przez kilka dni się do mnie wogóle nie odzywali:no: ale naszczeście szybko im to przeszło ;-) na dzień dzisiejszy wiem że mogę na nich liczyć i że zawsze mi pomogą (mam wrażenie że sami nie mogą doczekać się momentu kiedy zobaczą wnuczkę, pomagali mi w kupnie wyprawki dla maleństwa a moja mama daje mi "lekcje opieki nad bobaskiem " ) Ciesze się że chcą mi pomóc bo bez nich sama niedałabym rady :zawstydzona/y: Z ojcem mojego dziecka nie utrzymuje kontaktu z własnej woli.... szczerze mówiąc nie mogę na niego liczyć bo on dużo obiecuje a mało robi :wściekła/y: dlatego postanowiłam się odizolować od niego i przynajmniej jak go nie wiedze to się nie stresuje :dry:
W tym roku bede zdawać maturę (do szkoły pomimo brzuszka normalnie chodze, mam też duże wsparcie u nauczycieli) również zdaje egzamin z prawa jazdy. Mam nadzieje że pomimo obowiązków jakie na mnie niedługo spadną dam sobie rade i Wam też tego życze z całego serduszka żeby wasze maleństwa w przyszłości mogły być dumne że mają młode i kochające mamy:cool2:
3503d4e364.png
"
 
Do góry