reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Młode mamy-przyszłe i obecne-WĄTEK GŁÓWNY!

witam ;* z praca to tak że tylko na tyg. więc weekendy do domu.
Umi2 watpię w to że Łucja dostanie się do państwowego a przedszkole w wawie to koszt ponad 600 złoty.
anetka tak planowałam żeby Łucja została z moją mamą.
https://www.babyboom.pl/forum/members/anetka551-42941.html
Vegas jest w wawie Łucji chrzestny mieszka ze swoją dziewczyną. Ale bardzo nikłe szanse że w weekendy opiekowałby się Łucją kiedy ja bym była w pracy, on ciągle jakieś wyjazdy, mecze melanże ;/ I raczej pozostaje mi zostawić Łucje mojej mamie i zjezdzać na weekendy.

Mi Łucja śpi, a ja zaraz sobie frytki usmażę. Dziś prażyłam się na słońcu 3 godziny. Mam nadzieje że mnie złapało ;)
 
reklama
Ja jakbym jeszcze 3h polezala na sloncu bym byla czarna:p

UMI :* jakos ja tego nie widze, wydaje mi sie ze ciagle taka sama od 2 lat:p :)
Vegas heheh tą stara dupą mnie rozsmieszylas;))))
Tak starzeje sie, jak mysle ze za rok bedzie juz 24 to nie dowierzam:DDD :p zlecialo a dopiero co 16 lat mialam ;)
 
Umi moze zle sie wyrazilam z tym naskakiwaniem, bardziej chodziło mi o to ze mysle ze Maagda teraz bardziej potrzebuje naszego wsparcia niz pisania " jak Ty mozesz zostawic mała, ja bym tak nie potrafila" Jej napewno nie bylo łatwo podjac taką decyzje.. Ale myslac naprawde realnie to jest najlepsze rozwiaznie. Mieszkam w Warszawie ood urodzenia i niestety wiem na wlasnej skorze jak ciezko cokolwiek osiagnac. Mówi sie ze Warszawa takie duze miasto to mozna wszystko zalatwic bez problemu a niestety tak nie jest.
Oczywiscie sa zlobki i przedszkola ale szanse na dostanie sie bez zadnych znajomosci sa baaardzo nikle, i trzeba miec ogromne szczescie. Dziewczyny z grupy listopadowej zapisywaly swoje dzieci do zlobkow po urodzeniu i teraz kiedy zakonczyla sie rekrtutacja ich szkraby sa na listach rezerwowych na 2011/2012 rok. Wiec w sytuacji Maagdy zapisanie malej do zlobka jest nierealne a z przedszkolami jest tak samo;/
A opiekunki tez sa i mozna znalesc dosc szybko ale tutaj tez jest koszt duzy. Bo teraz to opiekunka bierze najmniej 15 zł/h sama tyle zarabialam chodzac w ciazy.
No i te nieszczesne mieszkania, gdzie z dzieckiem naprawde ciezko cokolwiek wynajac bo wlasciciele mieszkan nie sa milo przychyleni do matki z dzieciem, bo a to ze dziecko narobi jakies szkody, a to wraze rozwiazania umowy ciezko wywalic kogos z dzieckiem.
Ale uwierzcie mi naprawde jest bardzo ciezko, sama wynajmuje z P mieszkania za ktore placimy 1700 zł do tego dochodza rachunki za wode, prad i gaz. I to w dzielnicy powiedzmy gorszej. Bo sa tutaj same kamienice..
 
Viollet
Maagda a nie lepiej by cie wyszło dac mała do przedszkola tam, skoro ładnie sie załatwia na nocnik? Bo tak to bys jej nawet nie widziała wcale bo na tygodniu praca, na weekendzie praca.
Gdzie widzisz tekst
" jak Ty mozesz zostawic mała, ja bym tak nie potrafila"
? Wiesz ja rozumiem ze mogłas coś gdzieś przeczytać, ale nie przypisuj mi nie moich wypowiedzi. Ja wiem ze jest ciezko, nie zyje w zamku z bajki i wiem jak jest z pracą. Co nie zmienia faktu ze uwazam ze Magdzie bez Lusi bedzie na poczatku strasznie ciężko. Ja nie mam zamiaru nikomu mówic jak ma zyc, ale tez jak mi cos lezy na sercu to to powiem i stad moje pytanie o złobek. Z Magda sie znamy nie od dziś i mam nadzieje ze moich słów jako atak nie odebrała...

Maagda 600 zł masakra i to za państwowy? porażka:/ a jaka to jest praca jesli moge zapytac, masz juz to załatwione czy sie rozgladasz?
 
Umi nie tylko Ty pisalas do Magdy tylko innych pare dziewczyn tez.
I nie cytowalam kogos wpisu..
Ja tez zdaje sobie sprawe ze Magdzie bedzie bardzo ciezko bez malej, bo to normalne ze zadna mama nie chce zostawic swojego dziecka i wyjechac bez niego. Ale czasami to konieczne niestety..

A z tymi cenami zlobkow i przedszkoli to solidnie przesadzaja. To juz lekka przesada. Nawet boje sie dowiedziec ile kosztuja zlobki i przedszkola prywatne..
I wez tutaj oddaj dziecko, pierw sie tam dostan a potem jeszcze tyle plac.
I w czasie roku przedszkolnego wiecznie jest cos do zaplacenia, moja siostra chodzi do przedszkola i wiecznie jakies zdjecia, wyjscia, urodziny pan, imprezy w przedszkolu.
 
Użytkowniczka niuniaaa19 została zbanowana za trolowanie.
Jej IP pozostawało cały czas takie samo nie zależnie od tego jak utrzymywała czy pisała z "Torunia", "z Bydgoszczy" czy od Kuzynki z przenośnego internetu, co daje podstawy sadzić iż w ogóle nie odbywała takich podroży miedzy miastami.

Poza tym (co udało się dość łatwo zweryfikować) kuzynka jest ale 19 letnia.

Lana poniewaz teraz jestem u kuzynki w toruniu( a pozatym pisalal juz kiedys o tym ) mieszkanie chce wynajac w bydg bo tu mam prace i wgl ale jak na razie leze w toruniu

agosia nie nie interesuje sie nami i szczerze mowiac mam go gleboko gdzies
Lana a dobrze sie czuje na szczescie :) no moja kuzynka jest wsppaniala nie wiem coja bym bez zniej zrobila ma 28 lat pracuje jako tlumacz niemieckiego.. lekarz mowil ze chyba lepiej cc a podobno przy tym nie moze byc nikogo bliskiego ale jezeli bede miala rodzic naturalnie to chcialam bym zeby byla przy mnie nawet mowila ze nie ma problemu i jak bede jej potrzebowala to zawsze przy mnie bedzie :)

lana na imie ma Samanta moja kochana kuzynka:) jest naprawde kochana gadamy o wszytskim jest dla mnie wielkim wsparciem traktuje ja jak siostre:) jezeli sie cofnie lozysko to razem ze mna bedzie rodzila a ja jej obiecalam ze jak ona bedzie w ciazy( a sie staraja z przyszlym mezem o malenstwo) to ja z nia bede bo kamil juz powiedzial ze on nie bedzie z nia rodzil wiec musimy trzymac sie razem hehe;p
 
No cóż. To kiedyś nastąpić musiało. :tak:
Gdyby Niunia przyznała sie do błędu pewnie nie byłoby całej tej sytuacji.
Bestyjko Dzięki.
 
reklama
Do góry