reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mlodsza ciaza I czy cos nie tak

Cyntek

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
15 Wrzesień 2012
Postów
147
Witam. Mam taki problem I potrzebuje odwiedziec sie czegos wiecej w tym temacie. Otoz; cykl mam 28 dni. Okres ostatni 26 Marca. Ciaza potwoerdzona. Ale... Poltora tyg temu lekko plamilam - Przypuszczam ze to Po stosunku Bo zdarzylo mi sie to w poprzednich ciazach. Ale na usg poszlam.16 maja pani na usg pow ze widac pecherzyk ale on jest kolo tyg mlodszy niz wynika z obliczen. Dzis 23 maja usg pokazalo 25 mm pecherzyk I plamke (zarodek) 3 mm. Mam sie zglosic za dwa tyg na kolejne badanie. Bylam w takim stresie ze zapomnialam spytac. Ktory w takim razie to tydz? Czy pecherzyk I zarodek sa wielkoscia adekwatne do tyg ciazy. Etc. Czy zdarzaly sie takie przypadki ze szczesliwym zakonczeniem. Bardzo prosze o jakas odpowiedz.
 
reklama
Będziesz miała dwie daty, z om i z usg, które zazwyczaj różnią się między sobą, więcej lub mniej :).
Niestety jeżeli nie miałaś monitorowanego cyklu i potwierdzonej owulacji nie wiemy tak na prawdę, którego dnia wystąpiła. Przy regularnych 28 dniowych cyklach występuje zazwyczaj w połowie, ale to może być dzień 13, 14 jak i 15 albo 16.
Nie jest też powiedziane, że akurat ten cykl miał być 28 dniowy :), może akurat byłby dłuższy i tego się nie dowiemy. ;)
Ja jestem przykładem, którego szukasz. Ciąża na wczesnym etapie była o tydzień młodsza niż wynikało z om.
Lekarz powiedział mi, że albo jest młodsza faktycznie albo to pusty pęcherzyk. Na następnej wizycie okazło się, że jednak jest młodsza, a na kolejnej, że dzidzia dogoniła termin z om :)
 
Ale ja sie ciesze ze ktos sie Znalazl. Obliczylam sobie ze mniejwiecej owulacja musiala byc w 19 dniu cyklu. I to by sie zgadzalo Bo raz na 3/4 msc mam jeden cykl 32 Dniowy. Wiec pewnie to ten wlasnie miesiac ;) w kazdym razie jestem pelna nadziei ;) usg mam 6 czerwca. Prosze trzymaj kciuki ;)
 
Trzymam, trzymam. Ja miałam o tyle gorzej, że u mnie był tylko pusty pęcherzyk więc miałam koszmarny tydzień Tym bardziej, że na podstawie wielkości pęcherzyka Graafa lekarz powiedział ile dni będzie miał mniej więcej ten cykl, więc byłam wręcz pewna, że ciąża nie może być młodsza ... A u ciebie coś już jest w środku :)
Dzidzia troszkę wolniej rosła na początku, ale szybko wszystko dogoniła.. Myśl pozytywnie i postaraj się nie stresować. ;)
Ja mam wizytę 7 czerwca i mam nadzieję, że po niej zacznie się poród :)
Powodzenia!
 
Do góry