reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mm 2 a wiek

paulina2400

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
24 Czerwiec 2015
Postów
39
Witam, mam pytanie moze ktoras z mam jest bardziej zorientowana w temacie. Syn 20.07 skonczy 5 miesdiecy, do tej pory byl na nutramigen 1, ale ostatnio lekarka przepisala mu "2", kontaktowazlam sie z osrodkiem,nie byla mojego pediatry tylko inny lekarz mi powiedzial, ze moge mu dawac tylko w mniejszej proporcji czyli np na 150 ml 4 a nie 5 miarek. / tak dawac do 20tego, a pozniej juz normalnie. Bede sie kontaktowac z moim pediatra, ale prosze napiszcie co o tym sadzicie? Ja uwazam ze nadal powinien oltrzymywac " 1".
 
reklama
Młody mój na 2 bodajże przeszedł po 4 miesiącu (nie wiem czy lekarz może przypisać jeszcze 1??). Nic złego się nie działo. Zaufaj lekarzowi. Dawałam zgodnie z tym ile dziecko potrzebowało, a nie tym co mówi ulotka.

A dlaczego uważasz, że powinien dostawać 1?
 
Ostatnia edycja:
Skład między "1" a "2" nie różni się aż tak bardzo, żeby trzeba było się kurczowo trzymać tych 6 miesięcy między jednym a drugim.
Nie jestem ekspertką, ale raczej nie dawałabym mniejszej ilości proszku, bo nawet na opakowaniach piszą, żeby nie dawać ani mniej ani więcej, tylko tyle, ile się zaleca :tak:
 
No wlasnie chodzi no to, ze za bardzo nie ufam temu lekarzowi, nawet mi nie powiedz. Ze przepisuje inne mleko. Rozumie, ze mozna dac wczesniej 2 ale zeby az tak wczesnie? Chyba, zelekarz przepisal to z powodu jego wagi/ponad 8 kg
 
A synek najadał się mlekiem 1? Z tego co ja się orientuje, to Nutramigen 2 jest do stosowania po 4 miesiącu - czyli dokładnie od tego momentu w jakim jest Twój synek :) Nie stresuj się tak - nic małemu nie będzie. Jeśli się obawiasz, to możesz spróbować mieszać 1 z 2 (jeśli zostało Ci jeszcze Nutramigen 1- tak by mniej więcej po tygodniu przejść na 2).

8kg to nie jest znowu aż tak dużo jak na 5-miesięcznego chłopca ;-)
 
Wydaje mi sie, ze sie najadal_ choc jadl mniej a czesciej, ale ponoc taka jego uroda. Sprawedzalam teraz na opakowaniu i 2 jest po 6tym mies. Hm pierwszyvraz ktos mi powiedzial ze wazy nie tak duzo dzieki☺bo ciagle tylko slysze jaki poucus jaki okraglutki
 
Zacznie się przemieszczać, to schudnie :) Dzieci zazwyczaj jak są małe to wyglądają jak małe pyzy :-)

Kiedyś spotkałam na spacerze mamę z synkiem - myślałam, że ma on około roku, okazało się, że ma 5 miesięcy i waży prawie 12kg. Wyglądał jak mały Budda, same fałdki :(
 
Mój mając 4,5 m ważył 9500 :) i każdy twierdzi, że budda to za mało wygląda jak ludzik Michelin od opon:D
 
reklama
Do góry