reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MMR a wezly chłonne

Patii_666

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Marzec 2018
Postów
4 234
Hej,9dni temu szczepiłam synka na mmr, mały póki co bez gorączki bez wysypki, ale dziś dotykając mu szyję wyczułam mała kuleczkę wielkości może ziela angielskiego, jest dosyć twarda ale się przesuwa, czy to mogą być te węzły chłonne po szczepieniu i ile mogą się utrzymywać?rano dzwonię do lekarza umówić nas na wizytę, ale może któraś z was też miała takie coś u swojego malucha?
 
reklama
Rozwiązanie
No ja w ogóle zaszczepilam.mala jak miała 16 miesięcy na meningokoki, A 17 miesięcy i 2 tygodnie na MMR , czyli 6 tygodni po meningokokach.
Tak robiłam najpierw meningokoki a po ponad miesiącu mmr, jeszcze przed mmr robiłam mu krew że względu na żelazo ale to się upewniłam że wszystko ok, a ty tyle przekładałas szczepienie?
Hej,9dni temu szczepiłam synka na mmr, mały póki co bez gorączki bez wysypki, ale dziś dotykając mu szyję wyczułam mała kuleczkę wielkości może ziela angielskiego, jest dosyć twarda ale się przesuwa, czy to mogą być te węzły chłonne po szczepieniu i ile mogą się utrzymywać?rano dzwonię do lekarza umówić nas na wizytę, ale może któraś z was też miała takie coś u swojego malucha?
Sprawdz w ChPL preparatu jakie mogą być reakcje. Ale na logikę tak. Toż organizm musi sobie teraz poradzić z tym co dostał.
 
Czytam o tym że mogą być powiększone, tylko teraz już sama nie wiem, czy to napewno to węzły chłonne i czy przez to mmr.. Nigdzie nie pisze ile to może trwać, czy poprostu obserwować ten guzek..
 
Po każdym szczepieniu węzły chłonne mogą być powiększone i w ulotkach też to piszą. Na 100 procent to po szczepieniu moim zdaniem . Jeśli się bardzo martwisz to idź z dzieckiem na usg, jak Ci lekarz powie, że odczynowe to myślę, że to Cię uspokoi. Nie każdy węzeł wyczuwalny to powiększony, do 1 cm to norma. Teoretycznie powinien do 2 tygodni się wchłonąć, ale może to potrwać dłużej, a może zwłóknieć i nie wrócić już nigdy do swoich rozmiarów. Daj znać jak po wizycie u pediatry.
 
Hej , Patii666 jak tam synek i tą kuleczka?

Moja córka miała 5 dni temu szczepienie , narazie nic jej nie jest , oczywiście odzielilam MMR z meningokoki tzn najpierw meningokoki A 6 tyg później MMR
Hej,9dni temu szczepiłam synka na mmr, mały póki co bez gorączki bez wysypki, ale dziś dotykając mu szyję wyczułam mała kuleczkę wielkości może ziela angielskiego, jest dosyć twarda ale się przesuwa, czy to mogą być te węzły chłonne po szczepieniu i ile mogą się utrzymywać?rano dzwonię do lekarza umówić nas na wizytę, ale może któraś z was też miała takie coś u swojego malucha?
 
Hej kuleczka dalej jest ale nie rośnie obserwuję ją,raczej to po mmr, bo krew miał ok, 5dni temu miała mmr? Mój mały naszczescie bez objawowo przeszedł żadnej gorączki wysypki noo jedynie ten węzeł chłonny.. A tak się bałam całe dwa tygodnie jak na szpilkach bylam🙈
 
Hej kuleczka dalej jest ale nie rośnie obserwuję ją,raczej to po mmr, bo krew miał ok, 5dni temu miała mmr? Mój mały naszczescie bez objawowo przeszedł żadnej gorączki wysypki noo jedynie ten węzeł chłonny.. A tak się bałam całe dwa tygodnie jak na szpilkach bylam[emoji85]
Tak , też właśnie siedzę jak na szpilkach , narazie cicho , mała wesoła i zdrowa [emoji120][emoji120][emoji120][emoji120]
A zrobiłaś osobno mmr od meningokoki?
 
Tak robiłam najpierw meningokoki a po ponad miesiącu mmr, jeszcze przed mmr robiłam mu krew że względu na żelazo ale to się upewniłam że wszystko ok, a ty tyle przekładałas szczepienie?
 
reklama
No ja w ogóle zaszczepilam.mala jak miała 16 miesięcy na meningokoki, A 17 miesięcy i 2 tygodnie na MMR , czyli 6 tygodni po meningokokach.
Tak robiłam najpierw meningokoki a po ponad miesiącu mmr, jeszcze przed mmr robiłam mu krew że względu na żelazo ale to się upewniłam że wszystko ok, a ty tyle przekładałas szczepienie?
 
Rozwiązanie
reklama
I jak dziewczyny sytuacja waszych dzieci? Moja córka miała szczepienie 11 dni temu na mmr i dzisiaj z tylu czuje symetryczne takie dwie kulki. Ile to może utrzymywać się po szczepieniu ?
 
Do góry