reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MMR strach przed szczepionka ...

Carola320

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
5 Grudzień 2020
Postów
56
Witam przeszukałam forum ale przeważnie znalazłam wpisy, że każda szxzepila tutaj swoje maluszki ...ja mam mega stresa ponieważ z różnymi opiniami się spotkałam na temat tego szczepienia a raczej jego negatywnych skutków ubocznych ...jakie jest Wasze zdanie tych mam które już szczepily bądź będą szczepić nie boicie się ?? Często czytam że po tym szczepieniu różne są niespodzianki w rozwoju maluchów...
 
reklama
Witam przeszukałam forum ale przeważnie znalazłam wpisy, że każda szxzepila tutaj swoje maluszki ...ja mam mega stresa ponieważ z różnymi opiniami się spotkałam na temat tego szczepienia a raczej jego negatywnych skutków ubocznych ...jakie jest Wasze zdanie tych mam które już szczepily bądź będą szczepić nie boicie się ?? Często czytam że po tym szczepieniu różne są niespodzianki w rozwoju maluchów...

Ja nie szczepilam.
I nie chodzi o niespodzianki w rozwoju maluchów ale o inne fakty. Nie jestem przekonana co do tej szczepionki i póki co jej dzieciom nie podałam.
 
Również mam największe obawy przed tą szczepionka .Syn ma 2 i pół roku i jeszcze nie był szczepiony ale będę chciała go zaszczepić w tym roku na wakacjach.
 
Ja zaszczepiłam syna i żadnych powikłań po nim nie było, tak samo nie widzę żadnych problemów czy niespodzianek w rozwoju. Rozwija się jak każde inne dziecko
 
To jest obowiązkowe szczepienie. Rozumiem obawy o rozwój dziecka, ale jak to nazywasz, „niespodzianki” w rozwoju dziecka występują niezależnie od szczepień. Genetyka, przypadki i wypadki. Dobrze, że w trosce o dziecko sięgasz po literaturę (mam nadzieję fachową). Polecam poczytać „Choroby zakaźne i pasożytnicze” Zdzisława Dziubka.
 
U nas też obawa była ogromna ponieważ u córki wystąpił odczyn po szczepiace na gruźlicę,gdzie Pani doktor uprzedzała o powikłaniach po szczepieniu na MMR,ale jesteśmy już 4 tygodnie po szczepieniu i na ta chwile wszystko jest ok.
 
Szczepilam. Nic po się nie działo. Bardziej boje się choroby niż szczepionki. Jest obowiązkowa więc większość dzieci jest na nią szczepiona.( Czyli ogrom) Nie chcę się tu rozpisywać. U słabszych osobników jeśli występuje NOP po szczepieniu, to zapewne przy chorobie organizm by ani tyle tego nie uniosl.
 
reklama
reklama
Do góry