reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mniam! Mniam! Coś dla naszych rosnących brzuszków ;-)

reklama
Kurczak z mango (słodko-kwaśno-ostry)

Piersi z kurczaka ilość? zależy ilu chętnych
1-2 dojrzałe mango
cebulka dymka
1 papryczka chili czerwona
1 limonka
1-2 łodygi selera naciowego
sałata
1 łyżeczka miodu
1 łyżeczka sosu sojowego
sos rybny
1 łyżeczka oleju sezamowego jasnego
sól, pieprz do smaku
makaron ryżowy vermicelli

Kurczaka wrzucamy na rozgrzaną patelnię, żeby się zrumienił, potem zmniejszamy ogień, dodajemy chili (z ziarenkami lub bez), cebulkę, seler naciowy, trochę pokrojonego w kostkę mango, wyciskamy sok z limonki i trochę wody. Przykrywamy i czekamy aż kurczak będzie dobry, a z warzywek i mango zrobi się lekki sos.

Następnie do miski wrzucamy sałatę, pokrojone mango trochę chili i cebulki, zalewamy sosem (łyżeczka sosu sojowego, kilka kropel sosu rybnego, łyżeczkę oleju sesamowego i miód, wszystkie składniki mieszamy).

Makaron gotujemy wg instrukcji na opakowaniu i gotowe.

wygląda tak

mango.jpg
 

Załączniki

  • mango.jpg
    mango.jpg
    18,1 KB · Wyświetleń: 153
Ostatnia edycja:
Lohikeitto - czyli zupa łososiowa (szybka i bardzo prosta)

Filet z łososia (ilość zależy od osób, ale tak standardowo to chyba ok pół kilograma, najlepiej też zaopatrzyć się w głowę,ości, ogon itp. żeby zrobić wywar, jeżeli mamy taką możliwość)

ok. 1 litr wody, czyli u mnie na oko
6 średnich ziemniaków (twardych, tzn takich które nam się nie rozciapią)
1-2 marchewki
1 liść laurowy
ziele angielskie całe (1-3)
1 duża cebula
pęczek koperku
200-250 ml mleka
2 łyżki masła
sól i pieprz do smaku
ja jeszcze dodaję trochę selera naciowego (ale to bardzo niefiński składnik;-)) i trochę soku z cytryny

Przygotowanie
Jeżeli nam się śpieszy to po prostu gotujemy pokrojone w kostkę ziemniaki, marchewkę, cebulę, przyprawy. Jak ziemniaki zmiękną dodajemy łososia pokrojonego w kostkę, gotujemy kilka minut (5) i dodajemy mleko, tak ok 200-250 ml. Zagotować. Pod koniec dodajemy koperek (w zależności od tego ile lubimy) i masło.

Jeżeli mamy więcej czasu i odpowiednie składniki to robimy wywar z głowy, innych resztek i przypraw, gotujemy ok 20min., potem odcedzamy i dalej jak wyżej.

lohikeitto.jpg
 

Załączniki

  • lohikeitto.jpg
    lohikeitto.jpg
    17,7 KB · Wyświetleń: 156
toska zwykłe mleko, ja dodałam 1,5% (zazwyczaj dodaję 3%, ale akurat nie miałam). Właściwie możesz dodać jakie chcesz, no, może z wyjątkiem 0%, bo w tym smaku żadnego nie ma. Ta zupa w wersji 'luksusowej' może być zrobiona ze śmietaną.
 
Sernik z brzoskwiniami

ciasto:
3 szkl. mąki
1 margaryna
3 łyżki cukru
5 żółtek (białek nie wyrzucać)
3 łyżeczki proszku do pieczenia

Zagnieść, podzielić n a 2 części i do zamrażalnika na 30 min

masa serowa:

1/2 kg. sera
1/2 kostki masła
1 jajko
1 budyń waniliowy

Dobrze wymieszać mikserem.

Jajka ubić ze szkl. cukru.
Puszka brzoskwiń- pokroić.

układamy na blaszce:
1/2 ciasta
masa serowa
brzoskwinie
jajka
1/2 ciasta - utrzeć na tarce
 
reklama

Podobne tematy

Do góry