reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mniam, mniam

reklama
Wspaniałe tematy, choć troszkę późno przyuważyłam ::)

Ja dużo podaję jedzonka łyżeczką już.
Do słoiczków z deserkami dodaję jaszkę ryżową, bo jest gęściejszy wtedy, do kaszki np. z bananami dolewam soczki (bobovita, gerber), bo smak jest lepszy.
Wczoraj zapodałam jogurt z odrobina biszkoptu. Na jogurt odważyłam się, bo ostatnio zakupiłam deserek z Dr.Witt właśnie z jogurtem od 4-go m-ca i Wiktorii smakował bardzo, aż krzyczała o jeszcze.
Warzywa gotuję, dodaję pierś z kurczaka i miksuję. Taką zupkę mam czasem na 2 dni, ale oprócz tego to słoiczki też jemy.
A warzywa kupuję jak Ziuta na targu, swoich niestety nie mam :(

 
no puchy,puchy,pediatra kazała dokarmiać małego zupkami, więc jak się rozkręci w różnych smakach to zapodam tu co nieco ;D
 
Dzisiaj byłam na szczepieniu i pediatra potwierdziła mi że mogę już podawać Danonki. Jeśli wystąpi wysypka to raczej zapszestać narazie, ale jeśli nie to raczej nie ma przeciwskazań.
Zapytałam o Danonki, bo pare dni temu zapodałam Wiktorii waniliowe i nic jej nie było, ale wolałam się upewnić czy już odpowiedni czas na tego typu deserek.
Swoją drogą bardzo jej smakował, aż się rozgadała przy jedzeniu :laugh:
 
ZUPA SZPINAKOWA OD 7. MIESIĄCA
marchewka
pół pietruszki
szpinak (może być mrożony)
150ml wody
50g ugotowanego kurczaka
kaszka kukurydziana do zagęszczenia

marchewkę i pietruchę obrać, pokroić na drobne kawałki i gotować ze szpinakiem na małym ogniu, aż zrobi się z tego miękka papka. kurczaka zmielić i połączyć z warzywami. zagęścić kaszką.
 
WARZYWNA Z KOPERKIEM OD 5. MIESIĄCA
marchewka
ziemniak
150ml wody
pół łyżeczki koperku
kaszka kukurydziana do zagęszczenia

marchewkę i ziemniaka pokroić na drobne kawałki. razem z koperkiem gotować na małym ogniu, aż zrobi się papka. przetrzeć przez sito i zagęścić kaszką.
 
ZUPKA ZIELONA Z ŻÓŁTKIEM OD 7. MIESIĄCA

jajko
łyżeczka kaszki kukurydzianej
3/4 szklanki rozdrobnionych warzyw (marchew, brokuły, zielony groszek)
pół łyżeczki drobno posiekanej pietruszki
szklanka wody

warzywa wrzucić do wrzącej wody i gotować 15-20 minut. wyjąć z wywaru. w zimnej wodzie rozprowadzić kaszkę i wlać na wrzący wywar. gotwać stale mieszając. dodać warzywa i pietruszkę. jajko ugotować na twardo, wyjąć żółtko, posiekać i dodać do zupy. całość zmiksować i chwilkę jeszcze pogotować.
 
reklama
Do góry