reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mniam Mniam :)

dzięki, zapomniałam dodać, że mam jeszcze pomrożone owoce i koperek, a mój M winko domowe robi:-)a ja dziś kompoty z jabłej porobiłam:tak:
 
reklama
Megi masz rację, byliśmy wczoraj,raptem godzinkę ale grzybów ani widu:dry:zebrałam aż 4 a M 1:-) trzeba poczekać

A My ostatnio we Trójeczkę byliśmy 2 dni pod rząd po 2h w lasku koło Naszego domku i za każdym razem przynosiliśmy pełną reklamówkę grzybków,z których później zrobiłam pyyyyyyyszny sosik,hihi. :-D
Nawet Zuzia znalazła (raczej przez przypadek :-p) jednego grzybka! :-D :-D :-D
 
Ach jak ja tesknię za wyprawą na grzybki, kiedyś czesto chodziłam na grzyby, a teraz ............już nie pamietam kiedy:-(

A sosik grzybowy z ziemniaczkami mniam mniam paluszki lizać:tak:
 
Ach jak ja tesknię za wyprawą na grzybki, kiedyś czesto chodziłam na grzyby, a teraz ............już nie pamietam kiedy:-(

A sosik grzybowy z ziemniaczkami mniam mniam paluszki lizać:tak:

Mamuśka,no to na co czekasz? :-p Bierz męża i synka pod pachy i heja do lasku! :-) :-) :-) ;-) :-p

hmm...no to ja Cię Aguś chyba w tej ZG jednak odwiedzę...i wcale mi o te grzybki nie chodzi...:tak::-p:-);-)

Hahaha,czyżby o jakiś sosik? :cool2: :-p To zapraszam następnym razem,bo ten od razu zniknął. :sorry2: :-p :-D Nie żebym go sama zjadła - miałam kilkuosobową pomoc. :-p :laugh2:
 
reklama
MUS JABŁKOWY
-jabłka 2 kg
- cukier 20-30 dkg (w zależności jakie słodkie lubimy i jak słodkie jabłka mamy)
- trochę kwasku cytrynowego

jabłka myjemy obieramy i wycinamy pestki. Kroimy na ósemki. Na dno brytwanki wlewamy szklankę wody, wrzucamy jabłka i wsypujemy płaską łyżeczkę kwasku cytrynowego-żeby jabłka zbytnio nie ściemniały. Dusimy na małym ogniu aż jabłka dość zmiękną (jakieś 20 minut) i jeszcze ciepłe miksujemy malakserem lub blenderem na papkę. Ponownie wstawiamy na gaz, dodajemy cukier i dusimy do miękkości jakieś pół godzinki. Gorącą papką napełniamy słoiki i pasteryzujemy- słoiki 0,3 kg 20 minut więsze 5-10 minut dłużej. Ot cały przepis:-)
Doskonałe do naleśników, ryżu z jabłkami czy na bułeczkę - Przemko uwielbia. SMACZNEGO
 
Do góry