reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MNIAM_MNIAM-wszystko o jedzeniu naszych szkrabów

Regina czyli wynika z tego co napisałaś, że Twoja Ninka je 2x mleczko w ciągu dnia, a poza tym nie dajesz jej sztucznego? Bo mój ciągnie 3x dziennie cycusia ale tylko po 5 minut i z rzeczy mlecznych to dostaje tylko kaszkę na śniadanie. Rośnie też bardzo dobrze, aż za dobrze i myślę że jest ok.


Ninka nie tknie sztucznego mleka, jak jej dam to wypluwa i mówi:am, żeby jej dac jeść :-) cwana bestia :-) Ostatnio mam wrażenie, że jest bardzo cięzka, ale nie mam jak jej zważyć, chyba pójde do przychodni, żeby mi ja zważyli bo jestem ciekawa. Nie płacze, nie jest głodna więc chyba ma wystarczająco jedzenia. Myslę, że kaszki ją troszke ostatnio utuczyły :)
Jej grafik jedzeniowy wygląda tak:
rano, na spaniu jeszcze, mleczko z cycusia
potem po przebudzeniu w zależności kiedy pila cycusia kaszka gęsta
potem je troszkę ze mną pieczywka z masełkiem
ok 12 obiadek - pół małego słoiczka
ok 14 soczek
ok 16 deserek (pól małego słoiczka) plus trzy biszkopty lub dwa sucharki
ok 19 kaszka
i czasem jeszcze na spaniu daję jej cycusia, ale nie zawsze

w międzyczasie jeszcze jakaś chrupka kukurydziana i jak jemy obiad jakieś kilka kawałeczków kartofelka....i tyle...jakoś nie jest tego wiele, ale mała nie narzeka. Jak nie pracuję i jestem w domu to czasem się domaga cycusia ale to bardziej na zasadzie przytulenia się.
Nie wiem czy nie dostaje za mało bo wiem, że niektóre dzieci w jej wieku potrafia wsunąć 2-3 słoiki na raz a ona je polowę...ale głodna nie bywa więc chyba jest ok :)
 
reklama
U nas jest mniej wiecej tak

7-cycuś
9-cycuś
11-lub 12...-deserek cały kubeczek 100gram:-)
16 -obiadek (100gram ) -jeden dzień słoiczek,kolejny mój,i tak na przemian
19.30-gęsta kaszka na sztucznym mleku
ok.22 cycuś

no i ostatnio mały budzi się tak ok 3 znowu na cycusia

a miedzy deserkiem a obiadkiem wcina kilka chrupków i biszkopta :) no i potrafi na troche przyssac sie do cycusia również
pije też herbatkę brzoskwiniową

niby dużo ale waży normalnie 8600 :)
 
no wlasnie ja tez rozne opinie o danonkach slyszalam dlatego sie zastanawiam, co procz nich takiego maluszkowi dac mozna :-)
 
Oskarek dostaje danonka co 2 dzień , bardzo lubi . pozatym lubi budyń , kisiel i misiowy jogurcik - a składem niewiele różni sie od danonków .
 
reklama
Do góry