reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mniej pokarmu w jednej piersi

Dołączył(a)
11 Grudzień 2016
Postów
2
Witam,

potrzebuję porady, bo już nie wiem jak sobie radzić. Od jakiegoś czasu 2-3 tygodnie, moja prawa pierś odmawia posłuszeństwa i produkuje mniej mleka i dziecko się z niej nie najada. Dostawiam ją zawsze do prawej, by pobudzić laktację to possie chwilę, zaczyna sie krzywić, albo przestaje ssać i traktuje moją brodawkę jak smoczek... potrafi tak wisieć jakiś czas, ale nie słychać przełykania. Natomiast jak dostawie do lewej to jedzie równo. Jest to niestety niezależne od pozycji - bocznej czy spod pachy. Nie chcę ssać i już. Pobudzam pierś laktatorem - staram się raz dziennie metoda power pumping - i przez godzinę ściągnę od 20 do 40 ml. Po karmieniu bezpośrednio, albo kropelki albo 10-20 ml. Piję herbatkę bocianek,RC 5CH... Czy jest jakaś szansa, że będę karmiła z prawej piersi normalnie, bo brakuję już mi pomysłów co zrobić. Córka ma dopiero 7 tygodni, za długo walczyłam, żeby karmić piersią, żeby się poddać, chociaż już mam takie myśli...
 
reklama
Słuchaj u mnie jest tak samo. nie zniechęcaj sie. Mój mały też woli lewa piers i też zawsze podaje prawa pierwsza. Karmie już 5 miesięcy. Jeśli będziesz regularnie dostawiać to pokarm zawsze będzie. Ważne żeby nie zaprzestać całkiem karmić z tej piersi bo potem możesz mieć duża asymetrie w wielkosci piersi. U mnie mały też cuduje przy tej piersi. Staraj się głównie w nocy gdy maly jest zaspany dawać prawa piers.

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jak dziecko ssie to nawet jak nie połyka to pobudza laktację więc jak traktuje pierś jak smoczek to pozwalaj na to bo właśnie w ten sposób dziecko pobudza laktację.
20- 40 ml odciągniętego pokarmu to całkiem sporo. Wiele kobiet spokojnie wykarmia dzieci z piersi ale odciągnąć nie potrafią nawet 10 ml. W końcu laktator to nie dziecko :)
Myślę, że jak pozwolisz dziecku "powisieć" na tej "gorszej" piersi ile będzie chciało to wszystko się unormuje.
 
7 tygodniowe dziecko i tak je ok tyle ml mleczka ;) i tak jak dziewczyny pisaly karm z tej piersi w nocy i niech sobie ciumka. Zwykle po ok 30-40min takiego ciumkania ja czulam dopiero ze naplywa znowu mleko
 
reklama
Hej,u mnie podobnie, prawa piers produkowala tak,ze corka sie ksztusila, lewa produkowala mniej i nieraz skonczylo sie krzykiem i wiskiem, bo za wolno i za mało lecialo. I tak to sie utrzymywalo przez 7 miesiecy karmienia.
Co prawda z jednej piersi bylam w stanie sciagnac 100 ml,z prawej nawet 120,ale tempo produkcji w lewej i tempo przeolywu było mniejsze niz w prawej i corka wyraznie dawala mi o tym znac.

A na pobudzenie laktacji polecam herbatke bocianek. Ja sama nie mialam problemow z produkcja (ale o dlatego,ze prawa piers zawsze nadrabiala za lewa),ale sobie popijalam od czasu do czasu i kolezanki ja sobie chwalily.
 
Do góry