reklama

mniej siusia - czy to normalne?

Temat na forum 'Zdrowie' rozpoczęty przez mamjakty, 3 Sierpień 2009.

1. mamjakty

mamjakty styczniówka 2009

witajcie, mam taki mały problem, moja córcia od kilku dni mniej moczy pieluszkę, tak jak wcześniej po nocy miała mega nasikane, że pielucha w kolanach praktycznie była, tak teraz po nocy ma w połowie suchą :confused: no i w ciągu dnia zmieniam jej mniej więcej co 3 godzinki a tam czasem susza :-( czy to jest normalne? czy jednak powinnam coś z tym zrobić?

2. izkab

izkab matka wariatka

Czasem susza, to znaczy jak często? nie zmieniłaś ostatnio pieluszek na większe? pije normalnie (tzn cyca normalnie? ;-))
    Moja Karolka też w dzień mniej siusia, ale po nocy to rzeczywiście pielucha jest po kolana :tak: a może już powoli kształtują sie u dzieci takie indywidualne cechy :confused: moja starsza córka siusiała zawsze rzadko- ja biegam kilka razy dziennie, a ona potrafi 8 godzin bez siusiania wytrzymać - po tacie ma takie zaworki :-D
    Ale jak cie to niepokoi, to najlepiej lekarza zapytać :-)

3. reklama
  4. dib2

dib2 Mama Sary - 06.12.2008r.

Moja sara teżtak ma że mało siusia - czaem myśle że chociaż na pampersach zaoszczędze;-).
    Może dawaj więcej herbatki może to przez upał

5. kbetina

kbetina Fanka BB :)

Ja też ostatnio zauważyłam że córcia po nocy na rawie suchą pieluszkę, ale dla mnie to jest dobry znak, bo przed spaniem wysika się do nocnika zazwyczaj, a w nocu już nie je ani nie piję. Za to potrafi przesikać papersa w dzień ;-)

6. pysia25

pysia25 Mama Natalii i Mateuszka

Ja tez tak miałam z synkiem, jak były upały, to mało siusiał. Bałam się, że to przez problemy z napletkiem, że jest za mało zsuwany (ale Ty nie będziesz mieć z tym kłopotu :-D), więc dałam mocz do zbadania i nie nie wyszło, tzn. mocz idealny, żadnych bakterii, nic z tych rzeczy, więc przestałam się martwić, daję mu do picia tylko to, co lubi, to wtedy wypija (nie lubi soków, za to chętnie pije herbatkę z bobovity jabłko / melisa)i sika "więcej".
    Jak się niepokoisz, daj mocz do zbadania. Sprawdź też, czy jest spocona, dzieci w upały się dużo więcej pocą, a mniej siusiają (tylko, że u nas dziś pogoda chłodna, więc odpada, nie wiem, jak u Ciebie), możesz podać więcej wit C (to też jest moczopędne, a jej nie zaszkodzi)

7. mamjakty

mamjakty styczniówka 2009

no susza jest praktycznie przy każdej zmianie pieluchy - może nie to, że w ogóle nie sika, ale naprawdę bardzo mało, w porównaniu do tego co było jeszcze kilka dni temu. Pieluszki owszem zmieniłam, ale jakiś miesiąc temu, więc to nie od tego ;-)
    u nas duchota, Ola często jest spocona - więc może masz Pysiu rację :tak: poczekam jeszcze trochę, jak nic się nie zmieni, to dla świętego spokoju dam mocz do badania. dzięki :-)

8. Różyczka75

Różyczka75 z ogrodu...

Mamjakty u nas to samo. Od kilku dni Karolek ma mało przesikany pampers po nocy, a zawsze był jak bęben napełniony:-). Myslę, że to przez upały-więcej wody wypoci;-)

Poleć forum