reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mocna KOLKA

aniaania2

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
16 Październik 2013
Postów
117
Miasto
Wadowice
Drogie mamy, chciałam się z wami podzielić moją opinią i zmaganiami z kolką noworodka. Nie ukrywam, że przerobiłam wszystkie pomysły jak dziecku ulżyć w kolce, i ten był najprostszy i najskuteczniejszy. Jak moja mała miałam bardzo mocne kolki a już nic nie pomagało robiłam jej ciepłą kąpiel - może to dziwne ale wtenczas jakoś ustępowało. Nie polecam koperku bo mojej małej robiło się więcej tzw "gazów" i brzuszek dalej bolał. Ale te kąpiele naprawdę mi pomagały. pozdrawiam

Jak macie inne sprawdzone sposoby piszcie w tym poście, może uda nam się pomóc.
 
reklama
ciepła kąpiel jak i ciepły termofor na brzuszku itp. to dobre metody ale nie zawsze się sprawdzają

ja znam jeszcze jedną która ma zastosowanie także na płacz dziecka (przedłużający się a nie mający podstawy), na płacz wystarczy trzy razy podskoczyć z dzieckiem na rękach do góry ... na kolki bardziej pomaga unoszenie dziecka wysoko do góry i bardzo szybkie opuszczanie na dół (polecam tę czynność do wykonania przez tatusiów bo są po prostu silniejsi, chyba że się boją ;-)) najlepiej do samej podłogi .... nie wiem na czym to polega (może na zmianie ciśnienia) ale polecają nawet psychologowie ;-)
 
U nas koperek również działał odwrotnie niż powinien.
Kąpiele pomagają, zwłaszcza w wiaderku (ewentualnie wanience, ale tak by brzuszek dziecka był cały zanurzony). Pomaga masaż "na zegarek", kładzenie dziecka brzuszkiem na swoich kolanach i bujanie na boki, noszenie dziecka w pozycji antykolkowej. Kładzenie dziecka w pozycji na żabkę, także do spania. Ciepłe okłady na brzuszek. Z medykamentów: Sab Simplex.
 
U nas pomógł masaż brzuszka kilka razy dziennie - tak zapobiegawczo. Nie ukrywam że nie zawsze trzymałam małą żeby jej się odbiło i może dlatego miała kolki, ale teraz odbijamy za każdym razem i jak ręką odjął :-)
 
wertuje forum i szukam porady jak pomóc córeczce, jestem sceptycznie nastawiona do wszelkich medykamentów. Piszecie o masażach i okładach, ale boję się, że prędzej zrobię krzywdę maleństwu niż mu pomogę takimi metodami :(
 
wertuje forum i szukam porady jak pomóc córeczce, jestem sceptycznie nastawiona do wszelkich medykamentów. Piszecie o masażach i okładach, ale boję się, że prędzej zrobię krzywdę maleństwu niż mu pomogę takimi metodami :(

Spróbuj szumów nazywanych też białymi dźwiękami czyli dźwiękiem suszarki lub odkurzacza my mieliśmy dodatkowo z biciem serca, przez 4 miesiące puszczalismy małej była baaaardzo spokojna i przesypiala nic z jedna pobudka. Płacz u malutkiego dziecka nie zawsze musi byc kolka.
 
a próbowaliście podawać espumisan kids w kropelkach, ja daje swojej córci i mala chętnie wypija cąłą dawkę może dlatego że espumisan na słodki bananowy smak więc nie marudzi i pije ze smakiem.

Ja słyszałam o jakichś kropelkach od koleżanek, ale to chyba inny lek był - nie espumisan kids tylko espumisan 100mg/ml. To jest to samo? Wiesz może czym się różnią.

A przy okazji... znalazłam taką aplikacje na telefon, która imituje dźwięk suszarki lub odkurzacza. Tylko znowu mam problem :( wyczytałam, że dzieci mają o wiele bardziej wrażliwy słuch od dorosłych i słyszą dźwięki, które dorośli już nie są w stanie usłyszeć i teraz nie wiem czy to tak zdrowo faszerować dziecko takimi falami dźwiękowymi.:confused:
 
Ja osobiście odradzam Espumisan, moja córka miała po nim rozwolnienie. Bobotic okazał się lepszy, chociażby z tego względu, że podaje się mniejsze dawki.
 
reklama
Do góry