reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mocne odchylanie główki w czasie snu

Marlena**

Aktywna w BB
Dołączył(a)
17 Wrzesień 2010
Postów
75
Moja córka, od kilku dni spi w nocy i drzemie w dziwnej pozycji, jakby na boku, ale w zasadzie to tylko bardzo mocno odchyla główkę, a reszta tułowia jest prawie na wznak. Oddusza sobie przy tym mocno skórę. W zasadzie mi to nie przeszkadza, ale zastanawiam się, czym to może byc spowodowane:
1) zaczęła kilka razy dziennie kaszleć i to dość mocno-podejrzewam, że od nadmiaru śliny, ale pewnosci nie mam, a infekcji jeszcze nigdy nie miała, więc nie wiem jak może się ona zaczynać (brak innych objawów typu gorączka, brak apetytu)
2) cały czas chciałaby leżeć na brzuchu
3) martwie się, ze ścierpnie niepotrzebnie
Co uważacie? Jak temu zaradzić? Poczekać aż samo przejdzie? Miała któraś z Was z czymś podobnym do czynienia?
 
reklama
Mój 8-miesięczny synek kiedy był miał katar i kaszel spał dokładnie tak jak opisujesz, wieć to pewnie pierwsza z opisanych przez Ciebie opcji.
 
Witam
Odginanie główki do tyłu w czasie snu może być również spowodowane wzmożonym napięciem mięśniowym, poobserwuj w czasie zabawy nóżki małej w czy nadmiernie ich nie prostuje (stopy baletnicy) i rączki czy za bardzo ich nie zaciska w piąstki (odruch zaciśniętych pięści u zdrowych dzieci powinien zacząć zanikać po 3mż), czy mała przy podnoszeniu pod paszki też odgina głowe do tyłu. Jeśli zaobserwujesz takie odruchy proponuję wybrać się do pediatry po skierowanie do neurologa. Nie czekaj aż minie bo tylko pogorszysz sytuację, wczesne wykryte napięcie mięśniowe jest łatwiejsze do skorygowania niż gdy przejdzie już w odruchy nabyte.
 
Ostatnia edycja:
Sprawdziła się chyba opcja z katarem i lekkim kaszlem. Byłam u pediatry - osłuchał ją - niczego wielkiego nie stwierdził, ale ja słyszę, jak kiepsko przez nos oddycha. Podejrzewa, że to jakieś lekkie przeziębienie. Zalecil podawanie syropu Elofen i wit. C tj. Cebion. Słyszałam różne - sprzeczne opinie na temat tego pierwszego leku. Czy podawałyście go kiedyś swoim dzieciom?
 
To dopiero dwa dni odchyla tak te główkę podczas snu - poza wspomnianym katarem i lekkim kaszlem (które zdecydowanie mają na to wplyw), wpływa chyba też jej ogromna chęć ciąglego leżenia, nawet spania na brzuchu, odkąd nauczyła się przekręcać z pleców na brzuch. Co do wzmożonego napięcia - podejrzewałam, ale ona ładnie się rozwija, super chwyta, nie ma problemu z tymi stópkami... Dodatkowo wypij też mniej mleka - więc chyba jednak katar, bo czy problmey mięśniowe mają wpływ na apety?
 
Wzmożonemu napięciu również towarzyszy utrata apetytu.

Mam nadzieję że to przez tą drobną infekcję dróg oddechowych.
Poczekaj az infekcja minie, jeśli nadal będzie tak spałą obserwuj inne odruchy.
No a jeśli coś się będzie działo to dla własnego spokoju wybierz się do neurologa.
 
Ostatnia edycja:
reklama
U nas od momentu gdy synek nauczył się przekręcać z pleców na brzuch, zaczął tez chetniej spac na boczku ( do tej pory glównie spał na pleckach) . Zdarza się, że spiac na boczku ta główka troszkę mu się odgina ale wydaje mi się,ze to przez to iż nie ma jeszcze pełnej koordynacji .
 
Do góry