reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mocne odparzenie między fałdkami na szyi

Czasem odparzenia są wynikiem czegoś innego. My walczyliśmy z mocnym odparzeniem jak mała miała parę tygodni, zeszło po maści Linomag. Dodatkowo nie można używać chusteczek, tylko przemywać wacikami zanurzonymi w letniej wodzie. Jednak po szczepieniu odparzyła się jeszcze bardziej, na dodatek nie tylko na pupci, ale we wszystkich możliwych fałdkach. Pediatra nic nie poradziła, poszliśmy do dermatologa. Ta jak zobaczyła małą, to od razu pytała, czy miała jakiś antybiotyk i potem pleśniawki. A że odpowiedź była twierdząca, to od razu powiedziała, że już wie co to. Dostaliśmy doustnie Nystatynę i Latopic, do tego maść robioną na miejsca gdzie się łuszczy (np. za uszkami) i puder w płynie na pupcię i fałdki (robione w aptece na receptę). Do 12 godzin była taka poprawa, że szczęka opada. Skończyliśmy terapię w sobotę. Niestety znowu to u nas wraca, może przez to, że tą Nystatynę prawie całą wypluwała :baffled: W piątek idziemy znowu do tej pani dermatolog, zobaczymy co teraz zaradzi
 
reklama
Dziękuje wam za wszystkie rady,naprawdę są dla mnie pomocne.Mała ma problem z ulewaniem więc chyba to jest tego przyczyną. Będę często jej to przemywać wacikiem i przegotowaną wodą i spróbuje jeszcze sudocrem i zobaczymy czy coś się zmieni.No i jakoś w miarę możliwości będziemy starać się to miejsce wietrzyć.
 
aga pik (swoją drogą mam na nazwisko PIK :-p) u nas to samo, walka trwała półtora miesiąca. Pomogła dopiero maść PIMAFUCORT (z małą ilością sterydu) poprawa była po jednym posmarowaniu, po 3 dniach szyja idealna. Szyjka była tak silnie odparzona, że coś się z niej sączyło, odparzenie zrobiło się również pod paszkami, jak się okazało od antybiotyków coś jakby grzybica. Smarowaliśmy sudocremem, emolientami, bephantenem, maściami robionymi i było co raz gorzej tylko. Mąka ziemniaczana, puder sypki, wszystko było do bani, a dziecko się męczyło. Dopiero inna pediatra dała ten pimafucort, kazała smarować 3 dni 2x dziennie i jak ręką odjął. Zabroniła w takich miejscach używać tego co wysusza czyli sudocrem, puder i inne tego typu. Kazała to nawilżać najlepiej emolientami po wyleczeniu pimafucortem. Teraz mamy maść robioną z wit A, E i mocznikiem, skóra wygląda bardzo dobrze.
 
Naszemu synkowi tez odparza sie skora w faldkach. Jakis czas mial odparzone w pachwinach, linomag nam pomogl i zmiana pieluszek na wieksze. Do tego wietrzenie i od czasu do czasu smaruje zwykla wazelina. Teraz zauwazylam, ze ma lekko czerwone w faldkach na udkach i szyjce, wiec linomag idzie w ruch znow. Ja uzywam linomag zielony masc. Jesli chodzi o pupke to sudocrem uzywalam chyba z dwa razy, a tak to linomagiem lub wazelina jesli jest czerwone.
 
przepraszam, nie doczytałam, a u nas bardziej pieluszkowe sprawy na tapecie, co do szyi i innych zagięć to stosowaliśmy oliwkę po kąpaniu i emolienty, czyli jednak bardziej natłuszczanie niż wysuszanie...
 
Dziękuje wam za wszystkie rady,naprawdę są dla mnie pomocne.Mała ma problem z ulewaniem więc chyba to jest tego przyczyną. Będę często jej to przemywać wacikiem i przegotowaną wodą i spróbuje jeszcze sudocrem i zobaczymy czy coś się zmieni.No i jakoś w miarę możliwości będziemy starać się to miejsce wietrzyć.
Mój syn ulewał do 4 miesiaca zycia i tez mielismy spore problemy z odpażeniami szyi. Ja nie smarowałam szyjki sudocremem ale maka ziemniaczaną i pomogło. No i oczywiscie jak dziecko ulewa to trzeba w miare szybko i delikatne osuszyć fałdki, ale wiadomo jak to bywa. Powodzenia.
 
reklama
u nas sprawdza się krem natłuszczający z dermedic linum baby. No i oczywiście dokładne umycie po każdym ulaniu się mleczka,
 
Do góry