reklama

Moczenie 5-latka w nocy

Temat na forum 'Przedszkolaki' rozpoczęty przez Shadow*, 18 Lipiec 2016.

1. Shadow*

Shadow* Fanka BB :)

Dziewczyny czy macie jakis sposób na nauke sikania w nocy. Mój młody tak mocno śpi, że nie kontroluje oddawania moczu i rzadko zdaża sie sucha noc. Próbowałam już chyba wszystkiego począwszy od wybudzania po nagrody itp. Robilismy badania ogólne moczu oraz na posiew i wszystko jest ok. Moja młodsza córa ma 3 latka i od 8 miesięcy juz nie siusia w łóżko, a synek 5 letni niestety nadal :(

2. Jadwiga orłowska

Jadwiga orłowska Fanka BB :)

Moja córeczka też tak długo sikała. Zazwyczaj znosiłam ją (piętro niżej) do toalety tak ok. 11-12 w nocy, gdy się wierciła. Nie budziłam jej bo wtedy strasznie płakała, więc brałam ją na śpiąco. Sama z tego wyrosła.

3. reklama
  4. Shadow*

Ile miała lat jak z tego wyrosła?

5. Jadwiga orłowska

Tak całkowicie to przed 6 urodzinkami. Ale teraz mój kuzyn lat 7 jeszcze się moczy, niestety.

6. Jadwiga orłowska

Chyba najbardziej pomogło jak mąż ponownie wyciągnął nocnik, żebym tyle jej nie nosiła. Chociaż ja wolałam nosić, bo nocnik mały i często się coś rozlało.

7. Shadow*

Zastanawiam się od czego to zależy... Czasami jest kilka nocy ok, ale zwykle każda jedna mokra :(

8. Jadwiga orłowska

Można nie dawać wieczorami pić, ale nam to nie wiele pomagało. Tak już jest, twardy sen. Nieraz budziłam się mokra kiedy córka ze mną zasypiała.

9. bojąca

bojąca Fanka BB :)

moja czterolatka jak za dużo wypije tez zdarza jej się zsikać chyba, że szybko zaniesiemy ją przez sen do łazienki a oznaką, że chce siku często jest jej wiercenie się i marudzenie przez sen wtedy biegiem na ręce i do łazienki

10. reklama
  11. witch84

witch84 Fanka BB :)

A rozmawiałaś z pediatrą na ten temat?
    1. Może być nadmiar wrażeń w ciągu dnia (warto rozmawiać i tłumaczyć, że np. wszystkie dzieci chodzą do przedszkola)
    2. Wspomniane powyżej - za dużo picia wieczorem.
    3. Bakterie w moczu
    4. Zaburzenia czynnościowe pęcherza - dobrze poprosić o USG, by lekarz mógł ocenić pracę zwieraczy. Później wykonuje się ćwiczenia (np. jak zrobi siusiu, to potem musi wydobyć jeszcze kropelkę, odwlekanie momentu pójścia na sedes). W ostateczności są lekarstwa powodujące zahamowanie produkcji moczu i jednocześnie regulujące pracę pęcherza (by zwiększyć jego objętość).

Poleć forum