reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Moczenie nocne u 5,5 latka

Tanashiri

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Listopad 2017
Postów
190
Syn ma 5 i pół roku. Od dwóch lat chodzi do przedszkola. Odpieluchowany w wieku 2 lat i 3 miesięcy. Początkowo zdarzało mu się zsiusiac w nocy ale szybko zalapal pobudki i chodzilismy w nocy do łazienki. Od 1,5 roku moczy sie w nocy.
Zaczelo sie kilka miesiecy po urodzeniu mlodszego brata no i po pojsciu do przedszkola. To dwie sytuacje ktore moglyby miec jakis wplyw na jego moczenie.
Mlody byl juz u nefrologa. Lekarka kazala notowac noce kiedy sie zsikal a przez dwa dni prowadzic dokladna analize ile wypija i wysikuje. Mam zglosic sie ponownie pod koniec roku bo teoretycznie na chwilę obecna nie moze mu przepisac leku bo nie ma skonczonych 6 lat. Mamy tez skierowanie na usg pecherza.
Tylko jak patrze na kalendarz to naprawde razi jak on zmoczyl noce. Wydaje mi sie ze moczy sie czesciej...
Czy ma ktos podobne doswiadczenia? Czy leki rozciagajace pecherz 6 latkowi nie beda mialy przykrych konsekwenci pozniej?
Dodam, ze bad moczu i posiew wyszly ok.
Nasza pediatra uwaza ze Mlody ma to na tle psychosomatycznym, a on jest bardzo nerwowy i emocjonalny.
Kiedu urodzil mu sie brat stawalam na glowie zeby nie poczul sie jakos zaniedbany ale wiem ze to moglo miec wplyw. W przedszkolu tez przezywa wiele sytuacji gdy ktos z dzieci nie chce sie z nim bawic lub cos mu nie wyjdzie.
Poczatkowo gdy zaczal sie moczyc zdarzalo sie to sporadycznie niestety z czasem coraz czesciej.
Od 4 wrzesnia zapisuje kiedy sika i to obenie nawet 3 dni w tygodniu.
Coraz wiecej. Milion razy z nim rozmawialam, niestety...
Budze go w nocy bo nawet lekarka powiedziala ze moze tak być ale ostatnio o polnocy byl juz zlany... i ciezko mu sie obudzic. W ogole nie budzi sie na siku a kiedys wstawal sam.
 
reklama
Moim zdaniem tu raczej zadanie dla psychologa, a nie nefrologa, po co dziecko faszerować lekami, skoro problem jest ewidentnie na tle psychiki. Piszesz, że synek jest emocjonalny, w ten sposób po prostu odreagowuje problemy z dnia. Spróbuj poszukać dobrego specjalisty, bo to, że Ty z synkiem rozmawiasz, to nie wszystko. Poza tym synek na pewno się wstydzi, że sika, więc też inaczej będzie rozmawiał z Tobą, a inaczej z psychologiem.
 
Dziecko gdy chce siku reaguje roznie moja niby sie budzi na sikuale czasami jest tak nieprzytomna ze nie wie co sie dzieje a czasami reakcja ze chce siku jest wiercenie i marudzenie przez sen i trzeba wtedy zaniesc do lazienki to jest male dziecko i czasami jest mu ciezko sie obudzic a mozr mu sie snic ze jest w lazience
 
Jeszcze trochę możesz poczekać te obserwacje dadzą dużo odpowiedzi lekarzowi, ja mam taki sam kłopot z 9 latkiem, byłam w tej sprawie kilka razy u różnych lekarzy najpierw, jak Syn miał 5 lat, usg nie wykazało nieprawidłowości kazano czekać.
Sikanie w nocy powodują pasożyty więc możesz profilaktycznie "odrobaczyc" rodzinke (O to najlepiej zapytaj lekarza pediatry lub domowego).
Teraz dalej szukamy przyczyny bo poprawy nie ma jest coraz gorzej, sam fakt, że dziecko siusia w nocy jest dla niego stresujące, w zeszłym roku powiedzieli mi, że może odreagowuje stres (Ale Syn nie moczy się raz na jakiś czas, sika około 4 razy w nocy) wyniki morfologii wyszły złe, plus stwierdzono u niego niedoczynność tarczycy, czekam na wizytę u endokrynologa dziecięcego i urologa a także diabetologa bo nasze kiepskie wyniki mogą wskazywać na cukrzycę i właśnie przy tej cukrzycy jest częste oddawanie moczu w nocy. Będziemy też badać poziom hormonów, pytanie do urologa o hormon wazopresyny, która uaktywnia się nocą by zagęścić mocz, za tydzień urolog zobaczymy co powie.
Syn ma 5 i pół roku. Od dwóch lat chodzi do przedszkola. Odpieluchowany w wieku 2 lat i 3 miesięcy. Początkowo zdarzało mu się zsiusiac w nocy ale szybko zalapal pobudki i chodzilismy w nocy do łazienki. Od 1,5 roku moczy sie w nocy.
Zaczelo sie kilka miesiecy po urodzeniu mlodszego brata no i po pojsciu do przedszkola. To dwie sytuacje ktore moglyby miec jakis wplyw na jego moczenie.
Mlody byl juz u nefrologa. Lekarka kazala notowac noce kiedy sie zsikal a przez dwa dni prowadzic dokladna analize ile wypija i wysikuje. Mam zglosic sie ponownie pod koniec roku bo teoretycznie na chwilę obecna nie moze mu przepisac leku bo nie ma skonczonych 6 lat. Mamy tez skierowanie na usg pecherza.
Tylko jak patrze na kalendarz to naprawde razi jak on zmoczyl noce. Wydaje mi sie ze moczy sie czesciej...
Czy ma ktos podobne doswiadczenia? Czy leki rozciagajace pecherz 6 latkowi nie beda mialy przykrych konsekwenci pozniej?
Dodam, ze bad moczu i posiew wyszly ok.
Nasza pediatra uwaza ze Mlody ma to na tle psychosomatycznym, a on jest bardzo nerwowy i emocjonalny.
Kiedu urodzil mu sie brat stawalam na glowie zeby nie poczul sie jakos zaniedbany ale wiem ze to moglo miec wplyw. W przedszkolu tez przezywa wiele sytuacji gdy ktos z dzieci nie chce sie z nim bawic lub cos mu nie wyjdzie.
Poczatkowo gdy zaczal sie moczyc zdarzalo sie to sporadycznie niestety z czasem coraz czesciej.
Od 4 wrzesnia zapisuje kiedy sika i to obenie nawet 3 dni w tygodniu.
Coraz wiecej. Milion razy z nim rozmawialam, niestety...
Budze go w nocy bo nawet lekarka powiedziala ze moze tak być ale ostatnio o polnocy byl juz zlany... i ciezko mu sie obudzic. W ogole nie budzi sie na siku a kiedys wstawal sam.
 
Młody czasem tez sie wiercil i poplakiwal przez sen wiec go wybudzalam i bralam do lazienki, nie jeden raz go nioslam i uspokajalam wiec serdecznie dzieki za rade " to jest male dziecko i czasem ciezko mu sie obudzic".
Dzieki za pomoc Zani 2407 bo wlasnie o to mi chodzi czy sa jeszcze jakies inne przyczyny moczenia.
Moj syn robil siku tylko raz w nocy kiedy jeszcze sam sie budzil lub wcale.
Obecnie nie budzi sie w ogole.
Jeszcze kilka mies temu podczas snu wiercil sie i poplakiwal to byl dla mnie sygnal ze idziemy do lazienki.
Sluchajcie dla calej rodziny to jest strasznie frustrujace bo nie wiemy co robic.
Wczesniej budzimy go na siku i wszystko zapisuje a podczas nastepnej wizyty spytam lekarke co robic dalej, czy proponowalaby psychologa?
 
Byłam wczoraj u urologa, zrobił usg i kazał przez dwa dni pisać ile dziecko się wysikalo w ciągu dnia. Poza tym, powiedział, że to bardzo czesta przypadłość dzieci i zwykle nie wynika z podłoża psychogennego, bo powiedziałam, że nasz lekarz tak zasugerowal, na to urolog powiedział, że nie. Jedne dzieci mają z tym problem inne nie. A moje dziecko ma już 9 lat więc przy wieku 6 lat to tym bardziej, 8 października mam iść z wypełnionym protokołem i pewnie dostanę jakieś zalecenia. Chce też profilaktycznie odrobaczyc rodzinke bo już raz to pomogło i młody przestał na jakiś czas się moczyć w niestety jest podatny na pasożyty to wiem. Pisze tylko ogólnie może Ci ta informacja coś pomoże:) pozdrawiam
Młody czasem tez sie wiercil i poplakiwal przez sen wiec go wybudzalam i bralam do lazienki, nie jeden raz go nioslam i uspokajalam wiec serdecznie dzieki za rade " to jest male dziecko i czasem ciezko mu sie obudzic".
Dzieki za pomoc Zani 2407 bo wlasnie o to mi chodzi czy sa jeszcze jakies inne przyczyny moczenia.
Moj syn robil siku tylko raz w nocy kiedy jeszcze sam sie budzil lub wcale.
Obecnie nie budzi sie w ogole.
Jeszcze kilka mies temu podczas snu wiercil sie i poplakiwal to byl dla mnie sygnal ze idziemy do lazienki.
Sluchajcie dla calej rodziny to jest strasznie frustrujace bo nie wiemy co robic.
Wczesniej budzimy go na siku i wszystko zapisuje a podczas nastepnej wizyty spytam lekarke co robic dalej, czy proponowalaby psychologa?
 
U nas był podobny problem, robione badania krwi, moczu i w kierunku pasozytów. Usg pęcherza też nic nie wykazało, w oczekiwaniu na wizytę u nefrologa trafiłam na stronę suchy poranek, która dotyczy własnie takich problemów, sporo porad, ciekawych linków i przydatnych plików do ściągniecia, zaczęłam stosować też alarm wybudzeniowy i chyba zaczynam widzieć efekty, coraz częściej córka budzi się już nawet przed alarmem.
 
reklama
Nie wiem czy ktoś tutaj jeszcze zagląda. Ale mam podobny problem z córką. Ma 6 lat i ciagle moczy sie w nocy. Gdy wspomniałam o tym pediatrze to nakrzyczała na mnie. Powiedziała że widocznie mi się nie chce dziecka oduczyć sikać w nocy. I że nie ma takich schorzeń ani chorób powodujących moczenie nocne. I że nie znajde od takich spraw specjalistów bo to zwykłe lenistwo. Od kilku dni chodze i nie wiem co myśleć. Wiem, że córka nie kłamie kiedy mówi, że nie czuje kiedy sika w nocy. Próbowałam już wszystkiego i chciałam żeby jakiś lekarz nam pomógł a zostałam wyśmiana i obrażona przez pediatre.
Teraz nie wiem jak pomóc córce skoro lekarz nie chce nas nigdzie skierować tylko uważa mnie za złą matkę.
 
Do góry