reklama

Mój 3 latek wciąż śpi pszy lampce jak to zmienic ?

Temat na forum 'Roczniaki i dwulatki' rozpoczęty przez muśka, 20 Lipiec 2006.

1. muśka

muśka Zaciekawiona BB

Kochane potszebuje pomocy.Mój synek ma 3 i pół roku i śpie przy lampce.Kiedyś gasiłam ją jak usną niestety teraz kiedy sie obudzi a lampka jest zgaszona bardzo płacze.Juz sama nie wiem go namówi do jej zgaszenia.Może ktoś z was już sobie z takim probemem poradził ??

2. alys25

alys25 Fanka BB :)

Witam.Ja z moja starsza pociecha w tym okresie mialam tak samo,tez musialo byc swiatlo zaswiecone, zeby przespala cala noc spokojnie.Potem kupilam taka mala lampke kotka, ktora wkladalo sie bezposrednio do kontaktu,zabiera bardzo malo wat i moze swiecic cala noc,a do tego nie oswietla zbytnio pokoju.Naprawde polecam i nie ma co oduczac dziecka spac bez swiatla,przyjdzie taki czas ze maluch sie sam od tego odzwyczai. Pozdrawiam ;)

3. reklama
  4. naja

naja Fan(ka)

my poki co zasypiamy przy malej lampce w kontakcie, ale widze, ze malemu to zbytniej roznicy nie robi, czy jest swiatlo, czy nie. dla mnie to wygodne, zeby na malego w lozku nie wlezc, a w nocy jak sie obudze i tak ja wylaczam.

ale z wlasnego doswiadczenia pamietam, ze dlugo, duzo dluzej, niz do 3 lat, musialam miec noca swiatlo w pokoju. tyle tylko, ze tez byla to lampka w kontakcie, ze wszelkimi zaletami, o jakich pisze alys. mysle, ze trzeba cos takiego kupic i nie ma o co sie denerwowac. maluch wyrosnie z tego.

koszt nieduzy, ja placilam okolo 8zl, ma to forme malego kwadracika wkladanego do kontaktu, nie zwierzatka, ustrojstwa prawie nie widac, a swiatlo daje.

5. BASIA.J

BASIA.J Fan(ka)

nie chce doszukiwac się 0d razu jakiegoś większego problemu
    ale musisz porozmawiac może się czegoś boi

niestety moja 11 letnia córka zasypia przy zapalonym świetle w przedpokoju
    ale ona jest z tych strachliwych
    przy zgaszonym swietle zaraz ma jakieś złe mysli i sny
    a swiatło zgaszam jak usnie :(

6. muśka

muśka Zaciekawiona BB

Mała lampka w gniazdku to super pomysł już ja kupiłam w kształcie słoneczka.Mały bardzo ja polubiła.Może faktycznie robie z tego zbyt duzy problem ale wszyscy mi w koło powtarzaja że taki duzy chłopiec i przy świetle śpi.
    BASIA.J faktycznie ostatnio rano opowiadał mi o złym śnie.Tylko nie wiem co moze być przyczyna gdyż na codzień jest raczej odwarzny.Może coś w bajkach go przestraszyło .Ostatnio te bajki coraz straszniejsze robią.

7. BASIA.J

BASIA.J Fan(ka)

no to lampka i rozmowa powinny pomóc
    8)

8. nikita33

nikita33 Fan(ka)

muśka, właśnie niedawno gdzieś czytałam, że dzieci w wieku około trzech lat mają swoje nocne strachy i często wtedy domagają się, żeby w nocy paliło się światło - dotyczy do też tych dzieci, które wcześniej spały po ciemku. Pomijając przypadki takie, jak u BASIAJ, przeważnie z tego wyrastają. Te strachy są poporstu związane z poznawaniem świata i nowymi wrażeniami - nie musi to oznaczać, że z dzieckiem dzieje się coś złego - to porpostu taka faza rozwoju. Oczywiście nie zaszkodzi zapytac, czego się dziecko boi - taka rozmowa napewno pomoże w jakiś sposób.

pozdrawiam
    nikita

9. BASIA.J

BASIA.J Fan(ka)

no moja Paulina to jedyna w swoim rodzaju jest nawet motylka się boi
    hhhhiiiiiiiihhhhiiiiiiiiiiiiiii
    a wszelkiego rodzaju robaczki
    poprostu pisk nie z tej ziemi
    a u mnie to wszystko przez babcie
    nasłuchała się o róznego rodzaju choróbskach
    a że to tamten umarł na to a tamta na to i sie zaczęło
    no i teraz jest jaka jest