reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

moj 9 m-czny maluch ciagle chce melczko w nocy

Dołączył(a)
14 Grudzień 2010
Postów
5
Miasto
Londyn
Witam, to moj pierwszy post na tym forum. Bede ogromnie wdzieczna za sugestie i pomocne informacje :)

Oliver skonczyl juz 9 m-cy i ciagle sie budzi w nocy, czasem nawet 3 razy, z czego conajmniej raz dostaje mleko (inaczej nie wroci do spania) Probowalam dawac mu troszke wody, zmniejszac stopniowo ilosc melka az do 0... ale nic z tego.
Aktualnie Oliver wypija 3 butlki 210ml melczka w ciagu dnia (rano, popoludniu i wieczorem) do tego je sniadanko, zupke o 12 i zupke ok 17, no i przekaski, owoce, ciasteczka w ciagu dnia, herbatka, woda. Nie wiem czy to tylko przyzwyczajenie, czy maluch jest rzeczywiscie glodny w nocy (wypija 150ml). Ja juz bym tak bardzo chciala zeby zaczal spac bez tych pobudek :) jak kazda mama pewnie!
Nie wiem czy powinnam kontynuowac dawac mu te nocna butelke czy nie...?
Zaczynamy rowniez zamieniac jedna zupke na glowne danie, od paru dni probuje dawac malemu kawalki warzyw na parze, makaronik, oczywiscie nie zjada niewiadomo jakich ilosci, ale czy myslicie Panie,ze moj maluch nie jada wystarczajaco zeby przespac noc?


 
Ostatnia edycja:
reklama
Wg mnie przyzwyczajenie.
Nasz synek budzil sie jeszcze jak mial 19 miesiecy. Tez trzy razy, ale tylko raz dostawal mleko. Wody pic nie chcial i nie chcial zasnac dopoki sie nie napil.
Meczylismy sie tydzien. Plakal, wolal, że chce jesc. Po czym budzil sie tylko po to by go poglaskac po policzku i wkrotce przestal sie budzic.
To jest zaluga mojego meza. Ja chcialam oduczyc go jedzenia, dopiero wtedy gdy bedzie sie budzil tylko raz. Okazalo sie, ze wraz z odstawieniem mleka ustaly tez inne pobudki :) I szczerze zaluje, ze zabralismy zsie za to tak pozno.



 
mamo olivera
ja nie jestem zwolenniczka radykalnego "odciecia" dostepu do piersi , butelki , czy jedzenia w nocy. Twoje maleństwo ma dopiero 9 miesięcy i ma prawo budzić się w nocy. Mój syn w nocy ma jedną pobudkę na mleko 150 ml. Zasypia około 19 i wstaje o 8. Miałam dziś wizytę domową pediatry i na ten temat z nia rozmawiałam.
Radziła podawac małemu mleczko na śpiocha , gdy kładę się spać około 23. Wtedy powinien przespac do 8 bez problemu. 12 godzin dla niego bez jedzenia to wciaz duzo
 
A mój maluch ciągle się budzi choć nie dostaje mleka:(( także to że przestaniesz je dawać nie znaczy że dziecko zacznie przesypiać noc.
Te 3 flachy po 210 to naprawdę sporo, głodny pewnie nie jest. Ja w tym wieku tez podawałam butlę na śpiocha ok 23.
 
Dzieki dziewczyny!
jedna pani pediatra tez mi mowila zeby mleczko dalej dawac w nocy jak chce, inna znowu ze juz od 6 m-ca powinnam byla przestac, takze ciezko tak naprawde okreslic potem tak czy nie...
jak byl malutki to dawalam ok 23 na spiocha, potem zaczal spac do 4,5 rano wiec przestalam, a od jakiegos czasu znowu sie budzi takze moze sprobuje wrocic do mleka na spiocha... poza tym to moj brzdac codziennie rano miedzy 5;30 a 6:00 pobudka i nie ma rady zeby go przestawic, takze gdyby pospal troszke w nocy to przynajmniej te ranne wstawanie by nie bylo takie ciezkie no nie :)


 
Ostatnia edycja:
Ja mam jeszcze inną sugestię: czy zagęszczasz mleczko wieczorem? Może Mały nie jest w stanie przespać całej nocki na niezagęszczonej butli:tak: Ja zagęszczam synkowi na noc, wiem, że niektóre mamy dają też na noc kaszki. Spróbuj może wsypać 2 lub 3 łyżeczki kaszki lub kleiku do wieczornej porcji i poobserwuj Małego:-)
 
Ja mam jeszcze inną sugestię: czy zagęszczasz mleczko wieczorem? Może Mały nie jest w stanie przespać całej nocki na niezagęszczonej butli:tak: Ja zagęszczam synkowi na noc, wiem, że niektóre mamy dają też na noc kaszki. Spróbuj może wsypać 2 lub 3 łyżeczki kaszki lub kleiku do wieczornej porcji i poobserwuj Małego:-)

juz probowane :) bez rezultatu, kaszki na sen i zwykle, Oliver prawie kazda butelke ma zageszczana ze wzgledu na refluks, ostatnio stopniowo przestaje bo widze ze wraz z innymi posilkami przestalo mu sie wszystko zwracac.

 
Ostatnia edycja:
nie na każde dziecko zagęszczanie działa, moje czort jadły wszystkie kasze,mleka specjalne na sen,kleiki i nic dopóki dziecko samo nie przestanie chcieć u mnie bynajmniej nie da rady, nawet sypałam mniej miarek dawałam wodę w nocy, a nic nie ma zmiłuj butla i dalej spanie, ale przy jednym dziecku da sie przemeczyć,aby nie karmić w nocy, przy 2 wyższa szkoła jazdy
 
oj taaak, tez to przerabialam..... 2 do 3 razy w nocy musiala byc buteleczka. Zasypiala o 20.00 a o 24 z zegarkiem w reku byla pobudka (ja dopiero co zamknelam oczy a tu juz musialam wstawac). Potem ok 2.00 i 5.00. Dawalam tylko jedna miarke proszku, ale wlasnie chodzilo jej o to zeby poczuc smaczek mleka...
I tak 8 m-cy.

Moja opinia jest taka, ze zrobic duzo nie mozesz. Probuj, oczywiscie, moze zaskoczy.. Ale u mojej Maji probowalam wszystkiego a zmienilo sie to tak poprostu z dnia na dzien i od 2 tygodni zasypia o 20.00 a budzi sie przewaznie ok 5.00-6.00, buteleczka i spi do 8.00. Dla mnie to komfort!!!

Zycze wytrwalosci! :-)
 
reklama
u nas ostatnio to samo,mały ma miesiecy je o 20stej,poyem 23.30 a potem ok 4-5tej,pospi do 7-8 i o 9tej kolejne papu.ciezko tak wstawac ale ja sie ciesze ze tak duzo je bo zaczał z wagi spadac
 
Do góry