reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Moj maluszek malo przybierania na wadze...

Na ktoryms watku juz pisalam, ze mi moja Oliwka slabo przybiera na wadze, potem zaczela przybierac normalnie ale przez ostatni tydzien znowu spadla ;( nie wiem co robic, karmie co dwie godziny w dzien, noce przesypia cale tylko wlasnie jakos tak slabiej ciagnela ostatnimi dniami urodzila sie 2880 a teraz wazy ok 3720 i miezy 57 cm takze mam malego patyczka w domku ;)
 
reklama
Moze karm ja w nocy, podobno pokarm w nocy jest o wiele bardziej tlusty i ma wiecej kalorii, moze to w tym tkwi blad.
 
do tej pory nie wiem co bylo nie tak, teraz piersia karmie ja tylko dwa razy dziennie i odciagam wieczorem, ale musze was ostrzec mamusie, nie probujcie regulowac por karmien swoich maluszkow przez przynajmniej dwa pierwsze miesiace, bo potem moze sie to zwrocic przeciwko wam....
 
moja córeczka ma prawie 4 miesiace i wazy 4,800 jest to barzdo mało do tgo strasznie ulewa i mozna powiedziec ze karmie ja siła:-( próbowałam juz wszelikich sposbów zmieniłąm jej mleko to nie chciałą go jeśc zageszczacz do mleka dalej nic juz nie wiem co mam robić. prosze o pomoc
 
Ważne też jest co mama je i jak mama się czuje. W ciąży i po urodzeniu synka bardzo dużo jadłam mięsa ( w miarę naturalnego), nabiału, dużo warzyw, orzechy, miód, codziennie wypijałam 2 szklanki świeżo wyciśniętego soku z jabłek i marchwi, przyjmowałam też witaminki. Synek ładnie przybywał i ja czułam się dobrze. Co prawda teraz, jak przestałam karmić już tak nie dbam o siebie, a szkoda....i sokowirówka stoi w kącie;-)

Pozdrawiam:-)
 
Czesc Dziewczyny.
Mam problem z moim 4mies i 2tyg synkiem. Urodzil sie z waga 3100kg teraz ma tylko 5910kg. Ostatnio przez miesiac przytył tylko 300 gram, poczym widziałam sie z moja (health visitor- mieszkam w szkocji) gdzie zdecydowalismy sie sprobowac podawac troche mleka modifikowanego jak i kaszki, bo przedtem był karmiony tylko piersią, no i po tygodniu przybrał 150 gram- czyli super. Niestety potem zwazyłam go po 2 tygodniach i niestety przytył tylko 110 gram :-(. Czytałam ze dziecko w tym wieku pije 180ml mleka ale osobiscie trodno mi zmusic małego by wypił 150ml bo po 90ml juz nie chce i nie jest zabardzo głodny. Jest on dosc zywym dzieckem bo jak mial 2,5 mies juz chcial chodzic no a teraz skacze troche chodzi trzymany za rece wiec nie wiem czy to z powodu tego ze jest taki aktywny tak malo przybiera na wadze., bo wzrost ma w normie. Jezeli bedziecie mieli jakies pomysły piszcie.
 
Wiesz co wydaje mi się ze twój synuś traci na wadze bo jest takim żywotnym dzieckiem mój ma 6 miesięcy i waży 9 kilo ale on to leniuszek jeszcze się nie przewraca z brzuszka na plecki. Co ci mogę poradzić to to byś się nie przejmowała możesz częściej synusiowi dawać jeść ale jeśli nie jest chory a przybiera na wadze mało bo mało ale zawsze to coś nic wcale. Ale jestem w szoku że już chcę chodzić na pewno jakiś sportowiec będzie.
 
Cześć,
jeżeli chcesz sprawdzic czy wszystko z Twoim maluszkiem jest ok to zrób mu badanie moczu i morfologie. Mój mały mial bakterie w moczu i dlatego nie przybierał dobrze na wadze.a czy przypadkiem Twój maly za szybko nie stanal na nogi, nie boisz sie o jego stawy? oczywiscie nie znam sie dobrze, ale jestem swiezo po wizcie u ortopedy i szczegonie nas przestrzegał przed zbyt wczesnym stawianiem małego na nogi.
pozdrawiam
 
reklama
alija- no balam sie o jego stawy dlatego jak tak wczesnie chcial chodzis to trzymalam go tak ze tylko lekko dotykal podlogi i sama wiem ze zadnego nacisku na nogi i stawy nie mial. tak od 3 tyg teraz juz niechce mu sie chodzic :-). super....
Niestety wymyslil sobie skakanie:-(, juz prawie sam tez siedzi czasami podtrzymuje go ale jak z nim siedze to nie musze go podpierac ale czesto zaraz potem chce skakac i probuje wstac.
Co do bakteri to mial badanie z 3,5 tyg temu papierkem lakmusowym ktore nic nie wykazalo, rowniez bylo dane do analizy i wszystko bylo w normie zadnej bakterii nie ma:-)
 
Do góry