reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Moj maluszek malo przybierania na wadze...

Dołączył(a)
1 Luty 2005
Postów
10
Witam,
moja córeczka ma 18 dni. Nie sprawia większych kłopotów. Ładnie spi (w nocy nawet 4-5godz.), je (niestety czasem i 1,5godz.) i nie płacze. Ogólnie wygląda na zadowoloną. Ale ważąc ją ostatnio w ośrodku zdrowia okazało się, że przez 12 dni po wyjściu ze szpitala przybrała na wadze tylko 180 gram zamiast min.240. (być może wynika to z tego,że pierwsze ważenie było w szpitalu a drugie juz w ośrodku; wiadomo waga wadze nierówna). Ale pediatre to zaniepokoiło i kazala mi po karmieniu piersią podawać małej butelkę. Co robić???
 
reklama
Doris, nie lekceważ tego co mówi pediatra jesli konieczne jest dokarmianie, dokarmiaj w między czasie przystawiaj mała jak najczęściej wtedy "rozkręcisz" laktację i może po następnej kontroli będzie można odstawić butelke. Pozdrawiam
 
ja swoja Julkę dokarmiałam przez pierwsze dwa tygodnie jej życia, bo miałam problemy z laktacją. teraz mała ma już prawie 5 miesięcy i ciągnie cycusia. ze szpitala wogóle nie chcieli mnie wypuścic bo mała dużo straciła na wadze.
nie martw się, napewno wszystko będzie dobshe i podawaj małej butlę jak lekarz kazał.
 
Raz próbowałam jej podać butlę po karmieniu piersią ale jej nie chciała. Pokarm mam, ale może mało wartościowy? Wydaje mi się, że ona się najada choć nie za bardzo wiem, w którym momencie piersi są puste by podac jej butlę. A tez nie chce podac jej butli za szybko.
Ale to co piszesz, Theo jest pokrzepiajace, bo bardzo bym chciała karmic ja tylko piersia i to jak najdłużej.
Dzieki za rady
 
doris, nie ma malo wartosciowego pokarmu!!!

moj maluch niedawno mial problem z przybieraniem na wadze, pisalam o tym na forum, w niemowlakach. to juz jego druga taka przygoda - w marcu w ciagu dwoch tygodni nie przytyl ani grama. pediatra u ktorej bywam czesciej, powiedziala, ze mam mu podawac butelke. skonsultowalam to z drugim lekarzem, u ktorego jestesmy rzadko, (kwestia dojechania) ale bardziej go cenie. on powiedzial, ze roznice w wadze moga wynikac wlasnie ze sprzetu a nawet sposobu wazenia. jesli dziecko zachowuje sie normalnie, nie widac, zeby mu cos dolegalo, trzeba je obserwowac przez kolejne dwa tygodnie, a wtym czasie wazyc nawet co 4 dni, na tej samej wadze. dopiero jezeli w ciagu kolejnych dwoch tygodni nie bedzie poprawy nalezy zrobic badania moczu, zeby wykluczyc infekcje bakteryjna (czestsza u dziewczynek, leczona antybiotykiem, niestety w szpitalu) i jesli wynik bedzie dobry wtedy mozna podjac decyzje o dokarmianiu.

nie chce ci zaszkodzic, ale ja sama bardzo chcialam karmic tylko piersia, wiec przeczekalam. w tym czasie czesciej przystawialam malego i od razu byl efekt! pieknie przytyl! bez butli!

teraz, kiedy powtorzylo sie to drugi raz spanikowalam, zrobilam badania. na szczescie wszystko bylo w porzadku, a maly znow duzo przybral.

moze przedyskutuj to z innym lekarzem? niestety bardzo czesto jest tak, ze jesli zaczniesz dokarmiac nie ma od tego odwrotu! organizm dostaje zle informacje, laktacja spada, potrzeba wiecej butli. bledne kolo. mnie lekarz ostrzegl, ze jesli dam butelke, to juz tak zostanie. niektore mamy maja szczescie i udaje sie wrocic do piersi, ale to rzadkosc podobno.

zycze powodzenia i daj znac, co u was!
 
Naja,
własnie zamierzam poczekac pare dni i pójść znowu do ośrodka zważyc małą, wtedy zobaczę czy to była wina wagi czy faktycznie dziecko nie przybiera na wadze. Problem jest jeszcze w tym, że ponoć dziecku wystarczy max 40 min by sie najeść, a moja mała może ssać z obu piersi nawet 1,5 godz. Często zdarza się, że po jedzeniu nie zasypia a wtedy to istna hustawka, poleży z 20 min i je, pokwęka i znowu chce do cyca i tak nawet do 3 godzin.
 
doris, alez ona nie ma jeszcze nawet miesiaca!!!! ja pamietam maratony po cztery godziny przy cycku!! nie denerwuj sie, karm ja czesto, zwlaszcza w nocy staraj sie ja przystawiac do piersi, bo podobno wtedy pokarm jest najbardziej wartosciowy. i za pare dni sprawdzcie wage - mysle, ze bedzie ok. nie zamartwiaj sie na zapas i postaraj sie poczekac z ta butla. maluch ci na pewno nie gloduje, jesli nie odmawiasz jedzonka, a na sztuczne mleko zawsze bedzie czas!

badzcie dzielne i jak tylko zwazysz malenstwo od razu napisz!
 
Ja z moją córcią leżałam prawie dwa tygodnie w szpitalu. Na początku była karmiona sztucznie, poźniej donosiłam jej odciągnięte mleko, a kiedy dali mi ją w końcu i zaczęłam ją karmić na rządanie okazało się że spadła z wagi, a potem przybrała bardzo mało (zamało). Więc żeby nie było kolejnych dwóch tygodni w szpitału zaczęłam ją budzić co dwie godziny do karmienia (przebierałam pieluchę i przecierałam pępek - bo ineczej nie dało się jej dobudzić), ale efekty były. Mała przybiera pięknie na wadze. Teraz już jej nie budzę. Śþi ile chce a potem najada się.
 
Ja się zgadzam z Naja, zresztą 180 gram to nie jest aż tak mało, pytanie, jaka była jej waga urodzeniowa, ile straciła na wadze po urodzeniu i czy zbliża się do odzyskania wagi urodzeniowej. Bo jeśli waga urodzeniowa była niska, i dużo jeszcze ubyło, to faktycznie lepiej nie ryzykować i dokramić, ale jeśli w normie, to Naja ma wg mnie 100% racji.
 
reklama
Muszę powiedzieć, że odetchnęłam z ulgą po wizycie u pediatry. Okazało sie, że moja mała w ciągu tygodnia przytyła 205gram, czyli super! Jestem naprawdę szczęśliwa i wreszcie spokojna, że wszystko jest ok. Może faktycznie wcześniejszy mniejszy przyrost wagi był wynikiem dwóch różnych wag (urządzeń).
Dzięki dziewczyny za słowa otuchy!!!
 
Do góry