reklama

Mój syn ma skłonności homoseksualne??

Temat na forum 'Wychowanie' rozpoczęty przez milkaa, 12 Listopad 2008.

1. milkaa

milkaa Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam! Mam problem i zastanawiam się, na ile wyolbrzymiam sytuację, a na ile mogę mieć rację. Z reguły nie chcę roztrząsać moich problemów na forum, teraz jednak pewna sprawa dosyć mocno utkwiła mi w pamięci, więc pytam o Wasze zdanie. Kilka dni temu postanowiłam poprawić sobie humor. Zrobiłam rundkę po sklepach, próbowałam kupić buty zimowe, w efekcie wróciłam bez butów, ale z bluzką, szalem z H&M i z pachnącymi różowo-fioletowymi cieniami BeYu zakupionymi w Douglasie, do którego to wpadłam po drodze po mleczko do demakijażu, którego oczywiście kupić zapomniałam. Plus rękawiczki. Zresztą mniejsza z tym co gdzie kupiłam, a czego kupić zapomniałam. Wróciłam do domu, położyłam zakupy na stole i poszłam się wykąpać. Kiedy wróciłam, zobaczyłam jak mój syn Adaś (osiem lat) wygina się przed lustrem w mojej nowej bluzce i co więcej – maluje sobie oczy moimi cieniami. Zdziwiłam się strasznie, szczerze mówiąc mnie zatkało. Z jednej strony nic się nie stało, obróciliśmy to w żart, zaznaczyłam, że nie wypada brać tak bez pytania rzeczy mamy, ale... Zaczęłam sie zastanawiać, dlaczego on to zrobił. Chłopcy w tym wieku mają awersję do dziewczynek, a mój syn przebiera się w moje ciuchy i testuje cienie do powiek. O co chodzi? Może to głupie, ale zaczęłam się zastanawiać, czy to Adaś nie ma jakiś homoseksualnych skłonności. Inni chłopcy tak nie robią, a więc...? Jest czym się niepokoić?

2. dianna

dianna Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    oj, milkaa, teraz pojechalas po bandzie :) to osmioletni chlopiec, bawi sie tylko, poznaje swiat. moze ogladal "tootsie" i sie zaciekail? moze w telewizji lecial "poszukiwany – poszukiwana"? moze to jakas zabawa, czy po prostu ciekawosc? bez przesady.

3. reklama
  4. Futrzak

Futrzak Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dzieciak sie bawi i ot cala tajemnica. Nie powinnas robic z tego zadnej tragedii. Zamiast zastanawiac sie, czy syn jest gejem, zapytaj go mimochodem po prostu - o co chodzilo w tej zabawie i po co byla mu ta bluzka czy cienie?

5. milkaa

milkaa Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Zapytałam - odpowiedział że chciał się poczuć jak mama i zobaczyć jak to jest. A niepokoję się z tego względu, że nagle zaczęłam kojarzyć fakty. Adaś woli bawić się z koleżankami, nie ma kolegów. W lecie zamiast kopać piłkę jak każdy szanujący się chłopiec z osiedla, siedział z sąsiadeczkami na kocu i bawił się w dom. Bagatelizowałam, ale...?

6. dianna

dianna Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    zglupialas totalnie? na jakim swiecie ty zyjesz, halinaszka? stluc na kwasne jablko, wybic z glowy? nie chcialabym byc twoim dzieckiem i szczerze wspolczuje twym pociechom. miec taka matke... dzieci takich rodzicow jak ty wyrastaja na ludzi ograniczonych i z ciasnymi horyzontami. po pierwsze – milkaa ma wspanialego, wrazliwego i otwartego syna, ktory zasluguje na rozmowe, a nie podejrzenia i rady zbicia tylka na kwasne jablko. jedyne o co mozna miec pretensje to o to, ze bierze rzeczy matki bez pytania. tez uzywam cieni beyu i gdyby syn mi je marnowal dla zabawy, mialby sie z pyszna, ale TYLKO Z TEGO POWODU i wylacznie ochrzan ustny.

7. iwona.c28

iwona.c28 Mama Natali i Kuby

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    :szok::szok::szok::szok: jak tak można
    Nie chciałabym cię obrazić,ale jesteś bardzo ograniczona i naprawdę współczuję twoim dzieciom:no:

Edit. znalazłam też taką twoją wypowiedź:
    Czyli według ciebie tylko dzieci,które okazują się być homoseksualistami nie są warte miłości i opieki tylko bicia i poniżenia - żenujące:no:

Ostatnia edycja: 20 Listopad 2008
  8. kerry1

kerry1 Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Halinaszka współczuję twoim dzieciom, niezbyt dobrze wychowałaś swojego synka. Jest chamski i będzie traktował kobiety instrumentalnie a może w przyszłości któras oskarży go o molestowanie albo znęcanie się. Czego oczywiście nie życze ale myślę że u ciebie jest gorszy problem niż u milki. I wcale wszyscy chłopcy tak się nie zachowują jak to opisujesz. Jasne sa walki płci ale to jest forma zabawy a u twojego synka to juz agresja. Przesyłam na pw namiary na dobrego psychologa dla twego dziecięcia i Ciebie też.

Milka wydaje mi się że najwazniejsze to nie karać za to bo mały może się zamknąć w sobie i przestać byc kreatywny. bo ja tak widze jego zachowanie własnie jako kreatywność. W końcu w teatrze aktorzy też się przebierają, mężczyźni za kobiety, kobiety za mężczyzn, ludzie za zwierzęta itp itd. Hmm szczerze to ja bym się przyłączyła do zabawy i nazwałabym to teatrem przebieranką.
    Natomiast możesz poczytać na stronach psychologii dziecięcej, może coś znajdziesz. Ja myślę że to o niczym nie świadczy. Może napisz maila do jakiegoś portalu z poradami psychologicznymi. Niestety literatury żadnej ci nie podam bo mam jeszcze małe maluszki a z zajęć już nie pamiętam. głowa do góry Milka. Twój syn to wrażliwa istota i pomysłowa. Pozdrawiam.

9. Chwilami

Chwilami córka,kobieta,kochanka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Moim zdaniem nie można mówić tu o homoseksualiźmie ponieważ 8 letnie dziecko nie posiada popędów seksualnych. Pojawiają się one dopiero podczas dojrzewania czyli w tym wypadku dopiero za parę lat. W tym wieku dziecko nawet nie wie co to pociąg seksualny. Jak zacznie dojrzewać dopiero zauważy do której płci go ciągnie w sferze seksualnej i emocjonalnej. Zresztą nie wiem co to za stereotyp, że jak chłopiec bawi się z dziewczynkami to jest homo?

Ja bym się przyjazała raczej pod względem identyfikowania się z grupą - wolisz przebywać z chłopcami czy dziewczynkami? Dlaczego wolisz z dziewczynkami? Dlaczego chciałeś zobaczyć jak to być mamą? Chciałeś zobaczyć jak to jest być kobietą? Jeśli tak to dlaczego? Małym mogła kierować czysta ciekawość jak to być mamą albo dziewczynką a w tym nie ma nic złego.

Wypytaj czy identyfikuje się z dziewczynkami, dlaczego woli się z nimi bawić, czy czuje się lepiej przy nich i dlaczego, i chyba najtrudniejsze pytanie czy czuje się dziewczynką.

Jeśli zdcydujesz się na tych parę pytań napisz jakie były odpowiedzi i zobaczymy czy jest się czym martwić czy nie.

halinaszka wybacz ale jak można być tak ograniczonym? Mam nadzieję, że Ciebie i osób twojego pokroju nie będę spotykać za często. Nie szanuję takich seksistów i homofobów...zacofany światopogląd. Sparać dziecko za to kim się czuje i za to co jest niezależne od jego woli?? To tak jakby Ciebie sprał jakiś facet za to że jesteś kobietą a przecież płci sobie nie wybrałaś!

Jakby mój syn przyprowadził chłopaka i powiedział, że z nim jest szczęśliwy cieszyłabym się razem z nim. Za żadne skarby świata nie chciałabym, żeby udawał kogoś kim nie jest.

10. reklama
  11. joe alex

joe alex Mamusia Tomka i Piotrusia

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Chwilami, popieram:tak:.

Zwolenniczkom radykalnych metod proponuję sąd nad chłopcem, w stylu świętej inkwizycji: utopić go - jak nie wypłynie, to jest winien, a jak wypłynie - to niewinny.
    Ale w każdym przypadku chłopczyk będzie stracony - bo martwy.

Jednak to nie chłopiec jest winien: to fobia połączona z paranoją przemawia przez niektóre mamy.
    A nawet gdyby okazało się w przyszłości, że któryś z naszych synów (czy córek) ma skłonności homoseksualne, to przestaniemy je kochać? To nie będą już nasze geny? To nie będą nasze dzieci????

12. mija79

mija79 Patrysiowa mama

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Milka ja zapytam jeszcze czy jesteś może samotną mamą?Nieznam twojej sytuacji,ale może syn jeśli w domu są same kobiety chce sie do nich przypodobnić.Według mnie to też nic złego.Mój szwagier jak był mały też wolał bawić się lalkami z dziewczynami niż latac z chłopakami.Terazma żone ,syna i jest normalnym facetem.
    Halinaszka kobieto zastanów się co ty mówisz.Popieram dziewczyny,że to twojemu synowi potrzebny będzie psycholog.a ty pozwalasz mu mysleć,że kobiety to gorszy gatunek.

Poleć forum