reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mój sześciolatek

Dołączył(a)
19 Kwiecień 2017
Postów
9
Witam. Mam ogromny problem moja prawie 6 letnia córka która od 4 roku życia wymawiała sz cz teraz poszła do zerówki i nagle zaczęła się pieścic?? Nie wiem jak to nazwać jeżeli nie mówi czapka tylko ciapka nie szczotka tylko sciotka nie wiem co robić każe jej mówić normalnie a ona twierdzi że nie potrafi!!! Jestem zrozpaczona.... Do tej pory nie wymawiała tylko R tu jej ciężko ale wszystko inne było ok do póki nie poszła do zerówki. Nie może być to problem stersu bo do przedszkola z tą samą grupa chodziła od 3 roku życia. Nie boi się przedszkola. Powiedzcie co ja mam zrobić ręce mi opadają gdy słyszę tą jej wymowę.... Jestem bezsilna.
 
reklama
Witam. Mam ogromny problem moja prawie 6 letnia córka która od 4 roku życia wymawiała sz cz teraz poszła do zerówki i nagle zaczęła się pieścic?? Nie wiem jak to nazwać jeżeli nie mówi czapka tylko ciapka nie szczotka tylko sciotka nie wiem co robić każe jej mówić normalnie a ona twierdzi że nie potrafi!!! Jestem zrozpaczona.... Do tej pory nie wymawiała tylko R tu jej ciężko ale wszystko inne było ok do póki nie poszła do zerówki. Nie może być to problem stersu bo do przedszkola z tą samą grupa chodziła od 3 roku życia. Nie boi się przedszkola. Powiedzcie co ja mam zrobić ręce mi opadają gdy słyszę tą jej wymowę.... Jestem bezsilna.
Proponuję wizytę u dobrego logopedy. Doradzi i pozna dlaczego dziecko tak mówi.
Jak będzie jakies cofnięcie, pokażę ćwiczenia, prawidłowy układ języka.
 
Dziwne ze najpierw mowila poprawnie a potem nagle sie jej zmienilo. Jestes pewna ze dziecko sie z tobą nie droczy?
 
Jeśli wcześniej mówiła poprawnie, to raczej nie jest to sprawa dla logopedy. Szukałbym raczej w konieczności zapewnienia sobie uwagi ze strony dorosłych.
 
Do góry