reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Moja 1,5 roczna córka nie akceptuje innych dzieci, co robić?

Rozwiązania
0
Mam problem z moją 1,5 roczną córeczką. Otóż ostatnio zauważyłam że bardzo niechętnie reaguje na inne dzieci będące w jej pobliżu. Jeden dzień jakoś się nawet umie z nimi bawić, jednak jeżeli przebywanie wśród innych trwa dłużej zaczyna widzieć "konkurencję", która oczywiście konkurencją nie jest, bo chce się bawić. Byliśmy ostatnio na wczasach całą dużą rodziną i Madzia była jedynym dzieckiem na wyjeździe. Czuła się wspaniale, aż do momentu gdy przyjechała kuzynka ze swoją kilka miesięcy młodszą córką. Od tego czasu Madzia w jej obecności małej Ani, z dnia na dzień, zaczęła być coraz bardziej nerwowa. Na widok "konkurencji" odechciewało jej się jeść, zamykała się w sobie, a jak czegoś się jej zabroniło to płakała wniebogłosy, tak że ciężko było ją uspokoić. Nie wiem czy Madzia boi się innych dzieci? Teraz, nawet jak jest już po wyjeździe, nadal reaguje bardzo nerwowo jak jej się czegoś zabroni. Płacze, nie chce jeść. Nie wiemy co robić.. Czy może jeszcze odreagowuje stres związany z kuzynką? A jeśli tak, to czy jest jakiś sposób by spokojnie przyzwyczajać ją do obecności innych dzieci, by nie widziała w nich konkurencji tylko kolegów i koleżanki do zabawy?:-(

reklama

Tygrysek1985

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Kochana to chyba niestety taki ceizki okres bedzie, moja tez byla bardzo zazdrosna o inne dzieci, zwlaszcza mlodsze, dopiero teraz baaardzo powoli zaczyna jej przechodzic

Miasto
Warszawa
Rozwiązania
0
hej Olcia!
Choć moja córeczka jest już dużo starsza pamiętam, że też miałam taki problem. Koleżanka mi wtedy doradziła pewien sposób. Kiedy byłyśmy w piaskownicy lub na placu zabaw starałam się podkreślać, jej ważność dla mnie przez to, że gdy podchodziło do nas inne dziecko mówiłam np.:-zobacz jakie Martusia robi ładne babki, chcesz to ci pokażemy jak to się robi-Martusia pokażemy koleżance bo ona nie potrafi itp. Wtedy podziałało.

smarta

Zaciekawiona BB
Miasto
Poznań
Rozwiązania
0
W tym wieku (i jeszcze późniejszym też) dzieciom ciężko jest się zaprzyjaźniać z innymi dziećmi-maluchy wolą towarzystwo nasze-rodziców, babć, ciotek itd. Ale przecież w końcu muszą zacząć funkcjonować wśród dzieci. Wg mnie po pierwsze zachowaj spokój, nie przekonuj jej na siłę, że dzieci są fajne, na pewno sama w końcu zacznie interesować się towarzystwem, bo to naturalne. Po drugie, możesz spróbować czegoś co u mojej nieśmiałej córki rozbudziło chęć poznawania dzieci. Jak miała mniej więcej 1.5 roku zaczęłyśmy chodzić do klubu malucha na zajęcia popołudniowe (raz w tygodniu). Było kilkoro dzieci w podobnym wieku (każde z rodzicem) i dwie panie, które organizują świetne zabawy. Jesteś przy dziecku, które jednak widzi, że są też inne maluchy i że to wszystko razem do kupy może być frajdą. Dla mnie to bardzo pozytywne doświadczenie, bo widzę jak Anka się otwiera na dzieciaki na tych zajęciach. W tej chwili ja właściwie siedzę w kącie, a ona się bawi z paniami i dziećmi. Mam wrażenie, że to dobry sposób, żeby oswoić malucha z obecnością innych dzieci.

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
Pola90 Moja historia... Potrzebuję porady 11
M Ile mówią wasze 2 latki? Moja dopiero co skończyła 2 lata i nie mówi prawie nic sensownego. Potrzebuję porady 6
M Moja 5 letnia corka ... Potrzebuję porady 4
U Moja malutka nie chce kopac Ciąża, poród, połóg 12
A Ja i moja córka szukamy towarzyszy zabaw :) Warszawa 0
R Miesiączka... Moja zmora ;( Potrzebuję porady 13
M Moja pierwsza ciąża i obawy Potrzebuję porady 7
I Moja pierwsza ciąża Przyszłe mamy 58
P Moja waga a brak ciąży? Staramy się 9
K problem z moja stopą :( Potrzebuję porady 2
M Moja kochana córcia przy zabawie zjadła trochę farby... Potrzebuję porady 4
Ania1337 Moja córka pyta Wychowanie 15
naszyfka Moja pasja- szycie ubranek dla dzieci Plotki wózkowo - koleżeńskie 15
S Czy moja narzeczona jest w ciazy ? Potrzebuję porady 8
Andzia_26 Moje dziecko nie umie się samo czymś zająć. Czy to moja wina? Trzylatki 9
M Moja córeczka za dużo waży ma ma prawie skonczone 10 miesięcy Żywienie dzieci - porady 4
B Moja 6miesieczna córeczka nie chce pić mleka Żywienie 1
T Moja córeczka nie robi kupki Noworodek 13
sypka konflikt z rodzicami - moja ciąża Relacje rodzinne 7
I Moja przygoda z KRAAMZORG Mamy z Holandii 53
M Moja mala dziwnie sie zachowuje- czy to normalne? Dzieci urodzone w lutym 2012 10
T Moja Jagoda w akcji ;-) Przedszkolaki 0
mamaGabi85 moja córka nie chce pić mleka modyfikowanego Żywienie dzieci - porady 1
Pysia29d wstyd i hańba-prośba moja o pomoc Możesz pomóc...zobacz 301
kacka Moja mama mnie wkurza Relacje rodzinne 7
monia82418 Moja córka zaczęła częściej ulewać ... Niemowlaki 10
monia82418 Moja córka nie chce podnosić główki Rozwój i zabawy 10
ewika87 moja dzidzia juz ma - chwalimy sie co już mamy lub co kupiliśmy Dzieci urodzone w listopadzie 2011 3454
Karina-Riddle Moja Natalcia i jej rozwój Rozwój i zabawy 13
mona79 moja ....cytomegalia Dzieci urodzone w styczniu 2011 389
anamari82 i MOJA Nataszka jest z nami Gratulacje 4
M Moja córka wpada w histerie Przedszkolaki 20
F Moja córeczka karmi się tylko piersią-pomocy!!! Żywienie 11
Z Moja druga polowa nie chce dziecka... Relacje rodzinne 12
luukka Moja 5 letnia córka mówi że jest głupia Przedszkolaki 9
E Moja historia :( Relacje rodzinne 29
M Czy moja Zuzia nie słyszy? Zdrowie 10
AguśZakochana Moja nerka-pomocy Zdrowa mama 13
claudek czy to moja wina? Wychowanie 4
julinkaa Moja córeczka mało je Roczniaki i dwulatki 6