reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Moja 3 miesieczna coreczka nie chce jesc!!!

Dołączył(a)
28 Listopad 2007
Postów
2
Moja 3 miesieczna coreczka od 3 dni nie chce pic mleka,dodam ze karmie ja mlekiem modyfikowanym Aptimal 1.W ciagu dnia jest pogodna,smieje sie,bawi,a gdy probuje jej dac troche mleka zaczyna strasznie plakac,prezy sie,kopie nozkami i wszystko wypluwa.Boje sie ze cos jej jest!Do tej pory wsz\ystko bylo ok,wypijala 6 porcji mleka na dobe a teraz ciezko jest wcisnac w nia chocby 100ml.Bylam dzis u lekarza gsyz mieszkam poza granicami kraju,powiedzial ze to kolka ale do tej pory nie miala kolki a ma skonczone juz 3 miesiace.;Nie mam zaufania do tutejszych lekarzy prosze o pomoc!!!!Bardzo mnie martwi jej zachowanie.moze to alergia na mleko??????????
 
reklama
Też uważam że smak Małej nie odpowiada też to przechodziłam z nutramigenem, Milenka poprostu nie chciała i koniec, jeżeli mała normalnie chce pić coś innego herbatke czy coś co podajesz to napewno chodzi o smak mleka.
 
Moja Milenka nutramigenu nie je bo nie chciała na początku nawet szło jej to jedzenie, ale puźniej nie chciała otwierała zamaszyście buźke a jak tylko poczuła ten smak to koniec jedzenia było.
Lekarka na nan hipoalergiczny kazała zmienić ale brzuszek bolał, więc Mała je bebilon ha teraz już 2. Niektóre dzieci jakoś jedzą ten nutramigen a niektóre nie prawde mówiąc smak tego mleka jest wstrętny.
Zielona kupka nic złego nie znaczy, jak karmiłam piersią to czasami tylko była, jak nutramigenem to ciągle( ponoć prawie wszystkie dzieci robią zieloną przy tym specyfiku) Przy bebilonie też jest ale czasami teraz jak mamy diete troche urozmaiconą to kupka jest i częściej i nie taka żadka.
 
ja tez mieszkam poza Polska i mam ten sam problem z 3miesiecznym synkiem.wczoraj bylismy na pogotowiu.pediatra powiedzial ze wszystko wyglada ok moze to przez zatwardzenia ktore colinek ma od urodzenia dostal srodki na przeczyszczenie i karmimy go co 4-5godz wtedy jest glodny i zjada(wczesniej co 2,5-4godz)tez go karmie aptamilem wczesniedj sma i cow&gate ale mu nie pasowalo.napisz prosze czy mala juz je lepiej bo mam nadzieje ze to przejsciowe.pozdrawiam
 
Mój synek miał dokładnie ten sam problem i zaczął się on w tym samym czasie.Poradziłam sobie tak,że zaczęłam dodawać do mleka kaszki i zmieniłam smoczek na większy.Podziałało.Jednak do teraz (synek ma 6 miesięcy) je mniej niż powinien.Ale chociaż coś.
Wiem,że się bardzo martwisz..Ja też nie wiedziałam co robić.Chodziłam do prywatnych lekarzy,którzy zlecali mi różne badania.Naraziłam tylko dzidziusia na niepotrzebne stresy(pobierania krwi itp.).Dopiero lekarka w przychodni powiedziałami,że mam dać spokój i się tak nie denerwować.Powodzenia.
 
Moja 3 miesieczna coreczka od 3 dni nie chce pic mleka,dodam ze karmie ja mlekiem modyfikowanym Aptimal 1.W ciagu dnia jest pogodna,smieje sie,bawi,a gdy probuje jej dac troche mleka zaczyna strasznie plakac,prezy sie,kopie nozkami i wszystko wypluwa.Boje sie ze cos jej jest!Do tej pory wsz\ystko bylo ok,wypijala 6 porcji mleka na dobe a teraz ciezko jest wcisnac w nia chocby 100ml.Bylam dzis u lekarza gsyz mieszkam poza granicami kraju,powiedzial ze to kolka ale do tej pory nie miala kolki a ma skonczone juz 3 miesiace.;Nie mam zaufania do tutejszych lekarzy prosze o pomoc!!!!Bardzo mnie martwi jej zachowanie.moze to alergia na mleko??????????

dla mnie to wygląda,że Twojej córeczce nie smakuje to mleczko, amoże zaczęło u niej powodować ból brzuszka ( co wcale nie byłoby takie odmienne od diagnozy lekarza).
Zachowaj spokój i spróbuj podać dziecku inne mleczko.
Nie napisałaś nic o innych objawach tzn. czy dziecko ma twardy brzuszek, czy kopie nóżkami mocno, pręży się itd. My stosowaliśmy Cow&gate dla dzieci z delikatnym brzuszkiem czyli łatwiejsze do trawienia. Jeśli to uczulenie na mleko, to można ( najlepiej po konsultacji z lekarzem lub pielęgniarką środowiskową) spróbować preparatów na soi np. SMA WYSOY- infant formula;-)
 
reklama
My też mieliśmy ten problem z naszym synkiem i to chyba też gdzieś koło 3 miesiąca. Identyczne reakcje jak tylko smoczek z butelki znalazł się w buzi. Zmieniliśmy mu mleko i było to samo, też nie chciał jeść, bywało że nie jedł przez 20 godzin !! Poszlismy do pediatry, zrobiła wszystkie badania (usg brzuszka,krew,mocz itp itd.) wszystko w porządku. wzięliśmy sie na sposób i jeść dostawał tylko na mocnym spaniu, wtedy młócił bez problemu. A niechęć do jedzenia sama przeszła i po jakimś czasie jadł już normalnie :). Teraz ma 5,5 miesiąca i wcina prawie wszystko. Podobno dzeici tak mają z tym jedzeniem, i to tylko gdzieś w psychice. Cierpliwości, będzie okay :)
 
Do góry