reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Moja córeczka nie robi kupki

Dołączył(a)
21 Styczeń 2013
Postów
1
Witam wszystkie mamy, moja córeczka Astrid(7 tygodni ) od kiedy pije zastępcze mleko Nutrilon nie robi reguralnych kupek, nie wiem co robic? Czytałam, ze herbbatki z kopru włoskiego lub rumianku pomagają, jak i od kiedy można je podawać próbowałam z termometrem ale nic nie pomogło, nie moge patrzec jak dziecko się męczyłp!
Masuje jej brzszek nie wiem co jeszcze robic.
Proszę o pomoc!
 
reklama
na pewno możesz podawać herbatki... hipp z kopru włoskiego jest już od pierwszego tyg zycia a wiem też że jest jakaś powyżej 1 miesiaca więc spokojnie mogłabyś podać

jeśli malutka jest na MM to czasem tak bywa ze są problemy z kupkami... masuj jej brzuszek, rób ciepłe okłady z pieluch tetrowych i spróbuj podać biogaię w kroplach, to ja chociaz "odpowietrzy"
 
Też polecam herbatki oraz masaż brzuszka.U nas pomógł,a mały miał straszne zatwardzenia.Prężył sie płakał ,2 razy byłam zmuszona użyć czopek:baffled:
 
Kurcze, moja ostatnio też ma problem z robieniem kupki. Muszę spróbować z tymi herbatkami i masażem.
 
Witam serdecznie.
Trafiłam tu na forum szukając rady jak pomóc mojemu maluszkowi.

Mam 17 dniową córeczkę, a problem jaki jej niestety dotyczy to brak kupek, bączków, prężenie się..itd.
Po powrocie ze szpitala kilka dni było okej. Mała regularnie robiła kupki. Czasem puszczała bączki. Przy karmieniu (jest karmiona piersią) była spokojna, choć w ciągu dnia bywało, że się napinała i prężyła, aż była cała czerwona.

Teraz jednak mała podczas karmieniu szarpie się, pojękuje, odpycha pierś, za chwilę jej łapczywie szuka. Napina się i pręży jak by chciała puścić bączka, ale jej nie wychodzi. Z kupą też ma problemy. Pediatra nam ostatnio powiedział, że mała ma za bardzo zaciśnięty zwieracz i to dlatego. Kazano nam podciągać jej nóżki do brzuszka i ją masować - napinać skórkę, aby odworzyła jej się dupka. Wtedy puszcza baki i robi kupę. Niestety od kilku dni - tylko wtedy. Sama potrafi zrobić delikatnego kleksa i koniec. Mocz oddaje regularnie. Dostaliśmy na te jelita Alumine 5 CH, ale niezbyt widze efekty...

Zastanawialiśmy się czy to może kolka... ale przy kolce to chyba dziecko pręży się wieczorami? Bo mała napina się i męczy cały dzień. W nocy jest dużo spokojniejsza. Nie szarpie się tak przy karmieniu. Nie mniej jednak w dzień...żal patrzeć...

Miał ktoś może podobne problemy i może coś podpowiedzieć?

Z góry dziekuję za wszelką pomoc!
 
Noworodki maja prawo wypróżniać się z różną częstotliwością zresztą przeczytaj Kupki niemowlaka. Sprawdź też, co jesz, bo być może twoja dieta zawiera pokarmy, które powodują wzdęcia u córeczki. Jej układ trawienny jeszcze jest bardzo delikatny i kilka tygodni minie zanim zacznie funkcjonowac bez problemów, a na kolke jeszcze jest za wcześnie. Może powinnaś pić herbatę z koperku lub (niestety potrafi uczulać, więc obserwuj), której skład dobrze wpływa na brzuszek. I posłuchałabym lekarza w związku z masażami i jeszcze kilka dni poobserwowała córeczkę, a jesli nadal będzie eproblem skonsultowała się ponownie z pediatrą. Powodzenia:)
 
Możesz zacząć podawać,ale w małych ilościach :)
Nam bardzo pomagało noszenie brzuszek do brzuszka, jak i leżenie brzuszek do brzuszka. Wtedy brzuszek dziecka jest masowany i jest mu ciepło. Dobrze też pomaga przykładanie ciepłej pieluszki tetrowej czy poduszki do brzuszka.
 
hej mam podobny problem, moj syn ma 19 dni i prawie od poczatku byly problemy z kupa, jak juz szla to nie mogl zasnac czasem przez pare godzin, prezy sie i steka, czerwienieje. no ale wymeczona bo wymeczona ale byla ta kupa 2-3 razy dziennie a teraz juz minely prawie dwie doby i nic. pediatra powiedziala ze nie umie jeszcze koordynowac parcia i otwierania zwieracza. troche poczytalam na internecie i teraz mam pytanie czy to jest dyschezja, bo jednak maly nie placze za bardzo a juz na pewno nie krzyczy tuz przed kupa. no i tak mysle jesli to rzeczywiscie problem w synchronizacji to chyba zadne herbatki czy zmiana diety nie pomoze, bo to przeciez nie jest zaparcie ( kupy normalne ). a i dodam ze z tego co czytalam to termometry i czopki tez nie sa wskazane b0 sie dziecko moze przyzwyczaic. tylko ze teraz wniosek jest taki ze sie nic nie da zrobic, miala ktoras z was tak z dzieckiem, kiedy to mija?
 
reklama
Może wypróbujcie na kupy probiotyk podawać codziennie? My bierzemy probiotyk po antybiotyku i nie mamy problemów z kupą TFU TFU TFU :happy2: my używamy multilac
 
Do góry