reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Moja córka wszystko bierze do buzi..

Alusia_1992

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Marzec 2020
Postów
332
Witam. Tak jak w temacie.. Córka skończyła roczek a dosłownie co ma w zasięgu rączki bierze do buzi i gryzie.. Jak mam ją tego oduczyc? Czy czekać cierpliwie aż sama przestanie to robić?? Cytryna i jej sok też nie pomaga bo mała od 3 mca przyjmuje Wit C ..
 
reklama
Nic dziwnego w takim zachowaniu, dziecko poznaje otoczenie i wykorzystuje do tego wszystkie swoje zmysły. Skąd może wiedzieć że to co podajesz na talerzu jest smaczne a co leży na ziemi już nie:p poprostu do znudzenia powtarzaj że coś jest be lub jakie tam sobie określenie wymyślisz, pilnuj żeby nie miała dostępu do ostrych rzeczy, magnesów, baterii itp. W sytuacji jak coś szczególnie sobie upodoba np właśnie książkę to tłumacz że książeczkę się czyta a zjeść możemy np marchewkę i daj w zamian, dziecko wkoncu zrozumie że je się tylko to co "duzi ludzie" nazywają jedzeniem, że papier, kamienie i patyki służą do zabawy a nie podjadania. Cierpliwości:)
 
Bułek to samo. 16 miesięcy za chwile mu stuknie a wszystko w buziaku już było.
Czasami się zastanawiam czy w ogóle podawać obiad.
Po prostu upewnij się, ze wszystko to, co jest w zasięgu raczek jest bezpieczne. Nie da się niczego odgryźć, nie ma luźnych części itd.
 
Tak,tak.. wszystkie śrubki ,zawiasy w półkach wylizane.. a jak😉
Ale dziękuję że odpowiedzi- jestem spokojniejsza ,bo czasami to aż starach ja zostawić sama w pokoju .. Ale uważam i patrzę co ona tam już żuje 😉
 
reklama
Tak,tak.. wszystkie śrubki ,zawiasy w półkach wylizane.. a jak😉
Ale dziękuję że odpowiedzi- jestem spokojniejsza ,bo czasami to aż starach ja zostawić sama w pokoju .. Ale uważam i patrzę co ona tam już żuje 😉
Haha braki w żelazie? Moja mama zawsze mi opowiadała że jak była malutka to wyskrobywala paluszkiem dziurę w ścianie koło łóżeczka i wcinała tynk😆 chyba jej wtedy wapna brakowało więc sobie dziecko samo poradziło. To oczywiście żarty ale naprawdę nic dziwnego że maluszek próbuje co jak smakuje. Moja córka uwielbiała kamienie wylizywac i gryźć patyki, nie mogłam jej spuszczać że wzroku na sekundę bo zaraz miała coś w rączce i pchała do buziaka
 
Do góry