reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

moja ....cytomegalia

Kurcze jak dobrze pamietam to chyba masz infekcje ale głowy nie dam sobie uciac... A w laboratorium nie mogli ci podpowiedziec czy są to dobre wyniki?
I spokojnie wytrzymasz do wizyty lekarza to kilka dni, przecież nie jesteś w ciąży tylko bedziecie się starac a to zmienia postac rzeczy, nie panikuj :)
A przy okazji zrób sobie tez na toksoplazmoze...jak córcia chorowała wyszło mi że przechorowałam, w obecnej ciąży natomiast że nie. Dla pewności robiłam toksoplazmoze i cytomegalie w dwóch odrębnych laboratoriach tak dla świętego spokoju...
Może do wizyty lekarza też zrób ponownie
I głowa do góry jesli masz świeża infekcję to dobrze przechorujesz bedziesz miec przeciwciała i twe przyszłe dzieciątko bedzie bezpieczne :)
 
reklama
A i ja robiłam na cyto i tokso, sama dla siebie, co miesiąc badania . Później już wystarczy same IgM robi aby stwierdzic czy jest świeża infekcja.
 
Kurcze jak dobrze pamietam to chyba masz infekcje ale głowy nie dam sobie uciac... A w laboratorium nie mogli ci podpowiedziec czy są to dobre wyniki?
I spokojnie wytrzymasz do wizyty lekarza to kilka dni, przecież nie jesteś w ciąży tylko bedziecie się starac a to zmienia postac rzeczy, nie panikuj :)
A przy okazji zrób sobie tez na toksoplazmoze...jak córcia chorowała wyszło mi że przechorowałam, w obecnej ciąży natomiast że nie. Dla pewności robiłam toksoplazmoze i cytomegalie w dwóch odrębnych laboratoriach tak dla świętego spokoju...
Może do wizyty lekarza też zrób ponownie
I głowa do góry jesli masz świeża infekcję to dobrze przechorujesz bedziesz miec przeciwciała i twe przyszłe dzieciątko bedzie bezpieczne :)

Mona bardzo Ci dziękuje za odp.
Tak mam komplet badan, toksoplazmozę zrobiłam(mam IgM 0,204 i igG 0,13), TSH tez zrobiłam (mam2,82), krew, mocz, cukier.... tylko ta wartość cytomegalii IgG jakaś taka dziwna,może faktycznie nie będę się nakręcać, tylko może uda mi się do wtorku wytrzymać.
Nie mogę teraz zrobić wyników bo choruje, biorę antybiotyki :(
Ja tez zrobiłam dla siebie bo wiadomo jak może być...
 
Hello, czy ktoś tutaj jeszcze zagląda? Mam pytanie odnośnie tego jak wcześnie podwyższają się przeciwciała IgM, czyli te świadczące o zarażeniu.

Ja mam bzika na punkcie CMV, bo nie mam przeciwciał, a przedszkolne dziecko. Oboje leżymy chorzy i od razu pojawia się myśl czy to nie cyto. We wtorek, czyli trzeciego dnia objawów robiłam badania i były ujemne. Jednak tak naprawdę nie wiem czy jeśli miałabym cyto, to czy trzeciego dnia objawów miałabym już wyższe IgM.
 
Witam :) jestem tu pierwszy raz wzasadzie trafilam tu gdyz zaniepokoily mnie moje wyniki cytomegali jestem w 18 tyg ciazy i wlasnie teraz lekarz zlecil mi to badanie i wyniki sa takie igg >250,0 a igm 0,38 bylam z nimi u lekarza nic niepowiedzial szczegolnego ze napewno niechorowalam z 6 tyg wstecz tylko ze dziecko jak sie urodzi bedzie musialo przejsc badanie sluchu pomyslalam sobie ze ok przeciez pierwsze dziecko moje mialo tez badanie sluchu w szpitalu (standard) ale gdy przyszlam do domu i zaczelam czytac o tym na internecie to jestem przerazona !!!!!!!
 
Super wiadomośc!!! jak planowałam obecna to miałam takie cykle ze wiedziałam bez mierzenia kiedy mam owulacje :) poprostu jajniki bolały mnie jak na @
Antoś ma się bardzo dobrze , rośnie jak na drożdżach ważył w ub. niedziele 3470 , ostatnio odkrył że ma rączki generalnie jest słodki i przekomiczny :) w dzień nie śpi w nocy różnie także ma wesoło z nim
 
Hello, czy ktoś tutaj jeszcze zagląda? Mam pytanie odnośnie tego jak wcześnie podwyższają się przeciwciała IgM, czyli te świadczące o zarażeniu.

Ja mam bzika na punkcie CMV, bo nie mam przeciwciał, a przedszkolne dziecko. Oboje leżymy chorzy i od razu pojawia się myśl czy to nie cyto. We wtorek, czyli trzeciego dnia objawów robiłam badania i były ujemne. Jednak tak naprawdę nie wiem czy jeśli miałabym cyto, to czy trzeciego dnia objawów miałabym już wyższe IgM.


Jeśli nie planujesz ciąży nie ma sensu się zadręczac, często cmv jest bezobjawowo. Napewno 3 dnia by wyszło tym bardziej piszesz ze nie przechorowałaś a świeża infekcja rozwija sie szybko.
 
reklama
Witam :) jestem tu pierwszy raz wzasadzie trafilam tu gdyz zaniepokoily mnie moje wyniki cytomegali jestem w 18 tyg ciazy i wlasnie teraz lekarz zlecil mi to badanie i wyniki sa takie igg >250,0 a igm 0,38 bylam z nimi u lekarza nic niepowiedzial szczegolnego ze napewno niechorowalam z 6 tyg wstecz tylko ze dziecko jak sie urodzi bedzie musialo przejsc badanie sluchu pomyslalam sobie ze ok przeciez pierwsze dziecko moje mialo tez badanie sluchu w szpitalu (standard) ale gdy przyszlam do domu i zaczelam czytac o tym na internecie to jestem przerazona !!!!!!!

Ewelincia175 w sprawie interpretacji wyników nie pomogę wiele rzeczy po prostu nie pamiętam i nie chce cię wprowadzac w błąd. Na twoim miejscu skonsultowałabym wyniki u jeszcze jednego lekarza tak dla pewności i swojego świętego spokoju.
 
Do góry