reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Moja malutka nie chce kopac

Olil

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Sierpień 2018
Postów
156
Hej znów mam problem. Jestem w 19 + 5 dniu ciąży i mój dzidziuś jeszcze a nie razu mnie nie kopał. Wcześniej czułam takie jakby bulgotanie teraz też mąż słyszy jak przykłada ucho ale już mniej. Czy może być coś nie tak?
 
reklama
Rozne kobiety w roznym czasie ciazy zaczynaja odczuwac ruchy dziecka. Pamietaj ze na poczatku ruchy niemusisz czuc kazdego dnia. Mimo tego ze jestem szczupla pierwsze dzieckl czulam dopiero po 20 tyg drugie wcale nie szybciej bo w 21 tygodniu dopiero zaczelam czuc cos jak smyranie i to nie regularne raz czulam a raz nie.
 
To jest taki tydzień ciąży, że ruchy nie są regularne. Sama miałam taki przypadek. Było to po 20 tygodniu ciąży i mała się ruszyła może ze trzy razy. Też byłam w strachu i pojechałam do szpitala bo akurat mój doktor miał dyżur. Zrobił usg i wszystko ok. Na usg widać było ruchy tylko, że ja ich nie czuła po prostu.
 
Ja muszę przyznać że jestem szczupła osoba jednak zawsze na brzuszku miałam sporo tluszczyku. Wizytę mam za tydzień w piątek myślicie że powinnam wcześniej udać się do lekarza czy poczekać jeszcze?
 
Jezeli czujesz sie bardzo zaniepokojona mozesz isc wczesniej. Na pewno cie to odstresuje. A moze nawet nie zdarzysz dojsc do lekarza przed planowana wizyta bo jutro juz poczujesz malenstwo?Jednak pamietaj ze w takich tygodniach nieregularne ruchy zdarzaja sie bardzo czesto.
 
Często jak chcesz czuć dziecko możnannapić się zimnej wody i/lub zjeść czekoladę. Na ten czas dziecko ma dużo miejsca wiec różnie może być z czucien ruchów.
 
Odczuwanie kopniaków jest różne.W pierwszej ciąży czułam pierwsze ok 19tc, w drugiej już w 16/17 TC (wiedziałam tez już czego oczekiwać) łożyska miałam na tylniej ścianie macicy, więc ruchy były naprawdę wyraźne.
Zaś w ostatniej ciąży z córcia, gdzie łożysko miałam na przedniej ścianie ruchy były o wiele wiele słabsze i wyczuwalne dopiero ok 22 TC.Do samego końca odczuwałam je o wiele słabiej niż z chłopcami.
Nie wiem czy Cię to uspokoiło.
Zawsze, gdy się niepokoisz możesz zjeść coś słodkiego , albo zacząć tańczyć, na ogół dzidziuś odpowiada ruchem.A w razie czego pozostaje jeszcze wizyta u lekarza/szpital i USG.

Powodzenia!!!
 
Daj sobie czas. To że pierwsze ruchy można czuć dość wcześnie to nie znaczy że jest to regułą. A jeśli masz jeszcze spokojną dzidzię to już w ogóle. :D
U mnie pierwsze przepychanki były około 21 tygodnia dopiero.
 
reklama
ja w 22 tygodniu dostałam pierwszego kopa, no muszę przyznać, ze mnie to zaskoczyło. Długo, długo nie czułam nic, a potem za wszystkie te ciche dni :p
 
Do góry