reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Moje 4.5 miesieczne dziecko nie chce spac w dzien w lozeczku.

reklama
Maly spi w dzien
Budzi sie i 5.30-6 idzie spać o 8 i o 9.30 wstaje pozniej 11.30 do 14 ( w dobry dzien ) I pozniej 17.30 kapiel i 18 staram się klasc go spac i budzi sie o 23-3i rano. Ale w dzien to jakiś koszmar ! Nie mogę go uspic bo się drze. Teraz też problem jest wieczorem zeby go uspic 😐
Nie wiem czy spacerówka to nie za wczesnie 🤔 maly jeszcze nie siedzi.
Co do fotelika mam ich 5 w każdym cos ... oszaleje .
Nie wiem czy dobrze zrozumiałam bo troche chaotycznie to napisałaś, ale rozumiem, że mały generalnie budzi się po nocy około 6 i ma czuwanie do 8 i wtedy idzie spać. To już jest pierwsza drzemka w dzień. I potem ma drzemkę o 11 30 mniej więcej? I koło 17 już kąpiel. To gdzie chcesz jeszcze zmieścić drzemki? 4,5 miesieczne dziecko to już duży gościu, sama mam dziecko dokładnie w tym wieku i na razie nic mu nie narzucamy bo to jest jeszcze wiek, kiedy on sobie musi wszystko wyregulować, a rodzice są po to żeby się z dzieckiem w tej kwestii dotrzeć.

U nas spanie jest różnie, czasami idzie spać koło 20, a czasami koło 22 jeśli tak chce, a pobudka rano jest między 7 a 9. W dzień drzemki nie są regularne, w niektore dni zaśnie 3 razy na 30 minut, to co to jest dla takiego dzieciaczka od 7 rano do 22? Pilnuje czasu mniej więcej od ostatniego spania i jeśli minęło więcej niż 2h i zaczyna troszkę marudzić to wiem, że może być zmęczony, wtedy krótkie karmienie i sam zasypia z pełnym brzuszkiem. Często śpi na kanapie albo na naszym łóżku, w łóżeczku rzadko.
Wiesz, ja złapałam się w pewnym momencie na tym, że za bardzo chciałam, żeby on spał i miał regularne drzemki ITp i jak nie chciał zasnąć to się denerwowałam. Teraz wrzuciłam na luz i jest super. Może płacze bo wcale nie chce iść spać? Może potrzebuje zimnego gryzaczka, trochę zabawy albo jakieś kolorowe światełka do oglądania. U nas wieczorem jak nie idzie spać po pierwszym karmieniu to zwykle sam bawi się w łóżeczku, ogląda światełka, dużego pluszowego pajaca i ćwiczy obroty na brzuszek. Przed wszystkim jak on bardzo płacze to Twoje lęki mu nie pomogą, trzeba pokazać dziecku jak najwięcej uśmiechu i chichotków, przyzwyczaić do tego, że razem się śmiejecie.
 
Ja syna za dnia nie daje do łóżeczka, z resztą rzadko kiedy śpi w dzień, w samochodzie przestał marudzić odkąd ma wyjęta wkładke dla noworodka i ma zamontowane lusterko przed sobą.
Na spacery jeszcze patentu nie wymyśliłam, ale może w waszym przypadku pomoże przejscie z gondoli na spacerówkę ??
Syn nic nie śpi za dnia ?
Witam. Ja mojego synka w ciągu dnia bardzo często wkładałam do wózka i tylko delikatnie woziłam lub kołysałam. on miał mnie na oku i czół się bezpiecznie *spam*
 
Nie wiem czy dobrze zrozumiałam bo troche chaotycznie to napisałaś, ale rozumiem, że mały generalnie budzi się po nocy około 6 i ma czuwanie do 8 i wtedy idzie spać. To już jest pierwsza drzemka w dzień. I potem ma drzemkę o 11 30 mniej więcej? I koło 17 już kąpiel. To gdzie chcesz jeszcze zmieścić drzemki? 4,5 miesieczne dziecko to już duży gościu, sama mam dziecko dokładnie w tym wieku i na razie nic mu nie narzucamy bo to jest jeszcze wiek, kiedy on sobie musi wszystko wyregulować, a rodzice są po to żeby się z dzieckiem w tej kwestii dotrzeć.

U nas spanie jest różnie, czasami idzie spać koło 20, a czasami koło 22 jeśli tak chce, a pobudka rano jest między 7 a 9. W dzień drzemki nie są regularne, w niektore dni zaśnie 3 razy na 30 minut, to co to jest dla takiego dzieciaczka od 7 rano do 22? Pilnuje czasu mniej więcej od ostatniego spania i jeśli minęło więcej niż 2h i zaczyna troszkę marudzić to wiem, że może być zmęczony, wtedy krótkie karmienie i sam zasypia z pełnym brzuszkiem. Często śpi na kanapie albo na naszym łóżku, w łóżeczku rzadko.
Wiesz, ja złapałam się w pewnym momencie na tym, że za bardzo chciałam, żeby on spał i miał regularne drzemki ITp i jak nie chciał zasnąć to się denerwowałam. Teraz wrzuciłam na luz i jest super. Może płacze bo wcale nie chce iść spać? Może potrzebuje zimnego gryzaczka, trochę zabawy albo jakieś kolorowe światełka do oglądania. U nas wieczorem jak nie idzie spać po pierwszym karmieniu to zwykle sam bawi się w łóżeczku, ogląda światełka, dużego pluszowego pajaca i ćwiczy obroty na brzuszek. Przed wszystkim jak on bardzo płacze to Twoje lęki mu nie pomogą, trzeba pokazać dziecku jak najwięcej uśmiechu i chichotków, przyzwyczaić do tego, że razem się śmiejecie.
Dziekuje , troszke popróbowałam sposobu wrzucenia na luz i jest lepiej nie latam z zegarkiem w ręku a jak przeciera oczka i jest marudny butla i na drzemkę i jest ok. Z wozka narazie nie zrezygnowałam, ale może kiedyś przyjdzie na to czas. Co do zabawy i hihitkow to mamy ich w bród! Maly akurat uwielbia się śmiać i tylko na niego spojrzę i się już smieje w głos 🥰🥰🥰🥰 jest lepiej ! Dziekuje
 
reklama
Do góry