reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

moje 5 letnie dziecko jest chudziutkie,malutkie,nie chce jeść

Dołączył(a)
19 Czerwiec 2007
Postów
2
witam,mój 5letni synuś jest niejadkiem,mam wrażenie że jest za mały i za chudy,podajcie jakieś wiadomości na ten temat-ile powinno ważyć 5letnie dziecko...:-(
 
reklama
Z tą małością i chudością to jest różnie - mój synuś ma na przykład koleżankę starszą od niego o prawie rok - czyli ma cztery lata i parę miesięcy, a jest od niego duuużo mniejsza i chudsza. Nawet biorąc pod uwagę, że to dziewczynka, to różnica jest bardzo duża. Ale rozwija się dobrze, lekarze twierdzą, że wzrost w stosunku do wagi jest w porządku, rośnie, więc nie ma się czym martwić. Może Twoje dziecko poprostu należy do tych drobnych. Najważniejsze, czy przybiera na wadze a nie chudnie.
Zajrzałam do siatek centylowych i tam piszą, że jeśli chodzi o wzrost dla pięcioletnich chłopców, to dolna granica - to troszkę ponad 100cm, górna - jakieś 118. Waga - od 16 do 25 kg. To tyle, co wyczytałam z siatek, a z tego, co mówią lekarze wynika też, że nawet jeśli dziecko waży trochę mniej, to ważne jest, czy stosunek masy ciała co wzrostu jest proporcjonalny. Jeśli tak, to raczej nie ma się czym martwić.

pozdrawiam
nikita
 
Myślę, że nie masz się co martwić, bo ja kiedyś byłam strasznym niejadkiem i chudzielcem. Nie chciałam jeść od samego początku, bo zwyczajnie nie czułam głodu, a mama do dzisiaj śmieje się i wspomina ile kilometrów przebyła ze mną na spacerowych kolacjach, ja na rowerze, a ona obok z kolacją. Obiad jadzony z płaczem. Kanapki które wrzucalam za lodówkę jak tylko spuścili mnie z oka itd. Zawsze byłam bardzo drobna i najchudsza ze wszystkich. Później to minęło i zaczęłam jeść. A teraz juz nie jestem taka chuda :( Po ciąży trochę zostało. Za to mój synuś nadrabia za mnie z jedzonkiem;)
 
mój 4 latek też jest strasznym niejadkiem, najlepiej je w samochodzie, a chudzina niesamowita, przestalam sie tym przejmować, jego tatuś był jeszcze chudszy w jego wieku a teraz ma nadwagę;-);-);-)
 
witam,mój 5letni synuś jest niejadkiem,mam wrażenie że jest za mały i za chudy,podajcie jakieś wiadomości na ten temat-ile powinno ważyć 5letnie dziecko...:-(
Nasz 6 letni synek tez jest bardzo chudy, wazy tylko 20 kg. Ale rozwija sie prawidlowo wiec sie nie martwimy. Czasami zje malo a czasami wiecej. Na zapas sie nie martwimy poniewaz nie ma takiej potrzeby.
 
A ja sie martwię jednak, bo moje dzieciątko choć chudziutkie to jednak niesamowicie szybko rośnie. I niestety trafiłam do ortopedy a ten wykrył wszelkie możliwe skrzywienia łącznie z zapadniętą klatką. .. Mam zalecenie ćwiczeń rehabilitacyjnych, tyle tylko ze albo zapłacę prywatnie albo poczekam ponad pół roku w kolejce....
 
Ja w takich przypadkach jak Twój gdzie nie bardzo jest czas na czekanie idę prywatnie, a swoja drogą pilnuję ogonka w przychodni. Pozatym z moich doświdczeń wynika, że ortopedzi wiedzą nie wiele i niejednokrotnie wizyta u dobrego rehabilitanta daje więcej, bo oni dają mnóstwo wskazówek co robić na codzień, żeby było lepiej.
POwodzenia!
 
Mój sześcioletni Michałek też jest niejadkiem waży 21 kg przez te wakacje duzo podrósł więc wygląda strasznie chudo, ale ma też takie dni że dużo wcina. Ja też byłam niejadkiem więc chyba ma to po mnie. Ale u mjego kuzyna który jest w wieku Michałka lekarz też stwierdził zapadnięta klatkę piersiową i zalecił podawanie wit. D i żeby zapisać go na naukę pływania bo to bardzo pomaga i na razie tyle mu wystarczy.
 
czesc dziewczyny!
mam prawie cztero-letnia coreczka, ktora nie chce jesc. wazy tylko 13kg. bylam z nia u lekarza dzieciecego a ten zbadal krew i stwierdzil, ze zelazo i hb jest w porzadku, wiec nie mam sie o co martwic.....dziecko je w dzien moze kromke chleba i jedna kilbaske a jak troche wiecej to albo reaguje biegunaka, albo wymiotami .lekarz ( niemiecki) twierdzi, ze to strach przed przedszkolem i nic poza tym, wiec od dwoch m-cy dziecko siedzi w domu a rezultaty...zadnych. Dziecko zyje tylko o herbatce i soczkach. nie ufam tym niemieckim lekarzom dzieciecym. jak myslicie do jakiego specjalisty mam sie udac, prosze pomozcie....pozdrawiam was wszystkich :confused:
 
reklama
Moj piecioletni synek wazy 16 kg i ma 102,5 cm wzrostu.
Ja chodze z moimi dziecmi do gastroenterologa.
Moj syn w wieku 3 lat i dwoch miesiecy wazyl 11160!!!Dostawal syrop na apetyt a do tego przeszedl szereg badan
 
Do góry