reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Moje dziecko już potrafi....

Hej dziewczyny!

Nie zaglądałam tu od prawie roku!
Teraz zapisałam sie do mam majowych 2010 i postanowiłam zajrzec co słychać na "starych śmieciach"

Odkąd nasza córcia zaczęła sama siedzieć to wysadzamy ja na nocnik i zaoowocwało to tym, że od paru dni gdy tylko chce zrobić cos konkretnego to patrzy na nas i woła "eeeeeeeeee". Najpierw myslelismy że to zbieg okoliczności ale zdarzyło sie to juz kilka razy pod rząd, wszytskie kupki lądują w nocniczku!

Życzę udanych roczków;-)
 
reklama
Co do naszych osiągnięć to:
- mój Synio nauczył się dmuchać w chusteczkę!!! No i nie trzeba non stop walczyć z Fridą J
- mówi ładnie mama i tata, „ma” (nie ma), „am” (jeść),
- pokazuje prawie wszystko, o co Go zapytamy np. gdzie jest lew, sufit, auto itp.
- na pytanie o auto robi brrrrr… ;)
- posyła całuski, daje buzi, mruga oczkami, pokazuje jaki jest duży, gładzi się po brzuszku jak je coś dobrego, pokazuje gdzie ma brzuszek i siusiak (hihi), włącza i wyłącza światło, robi brawo, brawo, robi i mówi papa,
- uwielbia oglądać książeczki i ma swoje zdanie, którą w danym momencie chce obejrzeć. Pamięta dokładanie co w której książeczce jest. J
No, ale jeśli chodzi o chodzenie, to jest do tyłu, chociaż wstaje wszędzie gdzie się da. Powoli uczy się przemieszczać w łóżeczku. Mam nadzieję, że szybko tę umiejętność posiądzie. J
 
U nas skok w stronę intelektualną nagle zaczęła powtarzać i pokazywać wiele rzeczy, na które wcześniej nie miała ochoty typu: taka będę duża, takie pyszne itp.
Aaaaa i zaczęła pięknie mówić mama i chyba raczej wie co to znaczy bo powtarza to jak chce do mnie na rączki i oczywiście słysząc to odrazu wymiękam.

Fizycznie to wstaje gdzie się da, coraz częściej się puszcza, stoi sama nawet długo i zrobi po 2-3 kroczki. Za rączkę ładnie chodzi ale często zadarza jej się stawanie i chodzenie na palcach, mam na dzieję, że jej to przejdzie.

I jeszcze jedna umiejętność :>, my dalej na cycusiu i Majeczka opanowała już wyciąganie sobie samodzielnie cycusia spod koszulki i z biustonosza ;> w domu sie z tego śmiejemy i pozwalam jej na to ale aż strach pomyśleć jak przyjdzie jej to zrobić gdzieś w gościach czy na wychodnym ;D.
 
Hanus widzę że nasze dzieci posiadają podobne umiejętności jeśli chodzi o rozwój intelektualny ;)
Mat mówi:
- mama, tata, dada, baba,
- baaa i bam jak coś spadnie,
- "nie nie nie" i kiwa do tego głową
- "nie ma" i wzrusza ramionami :-)
- jak coś chce mówi "da"
- pokazuje wszystko paluszkiem i mówi "tam"

- umie pokazać wszystko o co się go zapytamy

Ponadto chodzi trzymany za rączki, przy meblach sam doskonale sobie radzi, próbuje już stać bez trzymanki
 
Wy Dziewczyny liczycie kroczki Waszych Pociech, a mój opanował siadanie na podłodze. Co prawda na łóżku sam siada już jakieś 2 miesiące, ale na podłodze dopiero teraz opanował. A ja się z tego tak ucieszyłam, że zaczęłam Mu bić brawo i teraz jak siada, to sam sobie bije brawo:-);-):tak::-D Hihi - cwaniak mały. :-);-):tak::-D
 
reklama
Hanuś mój siada już ok 5 miesięcy a bić brawo do tej pory nie bardzo umie :eek: Na nic moje nauki :-( Może będzie tak samo jak z papa, pewnego razu sam zacznie klaskać.

pozdrawiam serdecznie
 
Do góry