reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Moje dziecko już potrafi....

kolia ja bawilam sie z Adasiem bralam jego raczki i w formie zabawy kierowalam je do buzi, pozniej glaskalam jego twarz, pozniej moja, dawalam zabawki i robilismy cacy cacy :-) i tak powoli odkrywalismy ze mozna robic wiele ciekawych rzeczy raczkami.
Teraz jestesmy na etapie nozek i stopek :tak: maly lezy mi na kolanach i pokazuje mu jego spopki, zginam i daje zlapac w raczki, w lezaczku jak siedzi to zdejmuje mu skarpetki i sobie macha stopkami i patrzy w wielkim zaciekawieniem, probuje je chwycic ale sa za daleko wiec tylko lapie sie za kolana :-D lepszy rydz niz nic :happy:
 
reklama
Każde dziecko jest inne- i nie świadczy szybkie opanowanie danej czynności o tym czy dziecko jest sprawniejsze, inteligentniejsze. Tak jak na przykład często chłopcy szybciej umieją chodzić niż dziewczynki a dziewczynki szybciej uczą się mówić. Ale to nie jest reguła :)
Mój Mikołaj ładnie trzyma grzechotkę i nią potrząsa ale muszę mu włożyć w rączkę. Zaczął ją przystawiać do buzi- pchać do ust i o mało co sobie krzywdy nei zrobił tak energicznie potrząsał.
Ale co on wyprawia w nocy w łóżeczku! Tak się kręci, że rano znajdujemy go praktycznie przy jednym z boków i ułożonego na skos- nie wiem jak temu zaradzić bo boję się że może się udusić (przytykając buzią do bocznych ochraniaczy) lub uderzyć w szczebelke (jak zdejmę ochraniacze)
 
Agawina u nas Adas tez mial taki tydzien ze wedrowal po lozeczku, w nocy budzilam sie bo rekami uderzal w karuzele i kopal w lozeczko, rano znajdowalam go spiacego bez kocyka i w poprzek :baffled: ale teraz jest juz noralnie, okazalo sie ze nie chcial spac na poduszce i krecil sie do tej pory az glowka spoczywala tylko na materacyku. Moze u was jest to samo, a jak nie ma poduszeczki to moze mu podluz.
 
Oczywiscie ze kazde dziecko rozwija sie inaczej i to ze uczy sie czegos wolnie nie martwi mnie. No ale pomoc mu w rozwijaniu bym chciala ;-)

adas13
dziekuje za rade napewno skorzystam :tak:
 
Hubert ma 3 miesiace i 3 tygodnie. Zazwyczaj rano kiedy się budzi główkę ma tam gdzie były nóżki :( Całe łóżeczko mam obłożone ochraniaczami, obija nóżkami i rączkami o karuzele, przewraca się na brzuszek, na łóżku przewraca się na brzuszek i za chwile znowu na plecki, po prostu się turla:/ Czy takie małe dzieci mają ADHD?? :):):)
 
:) Ja chyba zaczynam się bać momentu kiedy będzie chodził :) Na przykład dziś kiedy się obudziłam przekonana, że moje dziecko śpi zobaczyłam wystającą główkę z łóżeczka:/ Mój synuś leżał w łóżeczku na brzuszku i próbował z niego wyjrzeć :)
 
reklama
Moj synek dzisaj udowodnil jak bardzo nie lubi lezec na brzuszku na rzaden boczek sie nieprzewraca ale z brzuszka na plecki i owszem bardziej to wyglada jakby to przez przypadek robil ale to powtorzyl wiec chyba wpadl jak ze mna wygrac:-)
 
Do góry